Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

I co z tym węglem dla Mławy?


Miasto wciąż przyjmuje wnioski na sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie i weryfikuje je. Zmienia jednak szacunki. Początkowo ratusz założył zapotrzebowanie na poziomie 3700 ton, teraz zmienia ten szacunek i przyjmuje, że potrzeba będzie 1400 ton. Nadal jednak nie wiadomo, kiedy i skąd węgiel trafi do Mławy.


Na najbliższej sesji Rady Miasta Mława – 29 listopada 2022 r. – przeznaczymy pieniądze na zakup węgla dla mieszkańców Mławy na ten rok i pierwszą połowę 2023 roku. Łącznie zabezpieczamy na ten cel 8 000 000 zł. Kiedy do Mławy dotrze węgiel? Tego jeszcze nie wiemy…

Zgodnie z założeniami programu rządowego mieszkańcom, dla których głównym źródłem ogrzewania są piece węglowe, przysługują dwie transze węgla: do końca roku 1,5 tony i drugie tyle do końca kwietnia 2023 r.

– Początkowo miasto zadeklarowało zapotrzebowanie na zimę 2022/2023 na poziomie 3700 ton. – Jednak ze względu na to, że mniej osób jest zainteresowanych zakupem węgla niż oszacowaliśmy to na podstawie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków oraz złożonych wniosków o dodatek węglowy, wprowadziliśmy korektę i teraz oczekujemy na 1400 ton opału – wyjaśnia Monika Kucka, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Mława.

Do ratusza wpłynęło około 600 wniosków i nie wszyscy są zainteresowani odbiorem węgla w ilości maksymalnego przydziału. Na najbliższej sesji rady miasta w budżecie na zakup węgla zabezpieczone zostanie 8 mln zł.

Jak zapewnia ratusz, w pogotowiu są właściciele składów opału.

 – Bierzemy pod uwagę kilka miast, skąd może do nas trafić węgiel, przygotowujemy warianty projektów umów ze sprzedawcami i uzbrajamy się w cierpliwość. Liczymy, że w przyszłym tygodniu akcja sprzedaży może w końcu nabierze tempa – podsumowuje naczelnik Kucka.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
krytyk
krytyk
1 rok temu

Polecam zająć sie cena ogrzewania gazowego z PEC. Podwyżki planowane rzedu 800zl miesięcznie. Kto zatwierdził taka taryfe dla mieszkancow blokow? Gdzie wzrosty max o 42%? Gdzie zamrozenie cen gazu? Gdze blokowanie astronomicznych podwyzek przez URE? wzrostu 400-500%

Konkret
Konkret
1 rok temu

W Otwocku już od dawna sprzedaż węgla trwa. Jak dobry gospodarz jest to i węgiel jest, w Mławie jak widać,

Luneta
Luneta
1 rok temu

A po co komu opał w zimę, przecież lepiej kasę wydać na przyjemności, imprezy w Otoczni ( już niebawem podobno następna biba się szykuje), odpusty pełną gębą itp.
A gospodarz ma wywalone, jego motto przewodnie brzmi ” Bawić się na całego”, a głupki niech głosują!!!
Oczywiście nie trzeba pisać o której gminie mowa prawdaż..

Roki
Roki
1 rok temu
Reply to  Luneta

Na imprezy to trzeba mieć pieniądze,bo teraz słono kosztują.Ale idiotów nie brakuje,żeby się pokazać i balowac to pożyczki biorą ,a później zeby w tynk. Typowi Janusze.

Urzędniczka
Urzędniczka
1 rok temu
Reply to  Luneta

Siejesz ferment celowo, czy z niewiedzy? Impreza jest z pieniędzy pracowników, każdy ma prawo decydować o swojej wypłacie. Więc co ma do tego opał? No a jeśli wiesz coś o defraudacji środków przeznaczonych dla mieszkańców, to zgłoś do prokuratury i nie wciskaj tu ciemnoty.

Dymisja Emisja
Dymisja Emisja
1 rok temu

A słowa typu bierzemy , może w końcu to można użyć ale do dywagacji na temat korników albo żubrów w lesie. Jak zawody i festyny to organizowane są na tip top i na czas a tu konkretów brak.

Lupa
Lupa
1 rok temu

I co pisiorki. Prezes PiS w TVP nie grzeje tak jak wungiel jak minus na termometrze hehehe

Grzane Wino
Grzane Wino
1 rok temu
Reply to  Lupa

I co jeszcze jakby gazu nie było to byłbyś w siódmym niebie , sfołocz.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Grzane Wino

Brawo. Dalej popieraj nieudaczników z pisbolszewi, którzy doprowadzili do tego, że nie ma czym palić. A jak jest to bardzo drogo. I te „swołocz” to chyba do siebie kierujesz bo Kaczor z Putinem w jednej lidze gra. A wy tumoki we wszystko im wierzycie.
J384Ć P15

rejniak
rejniak
1 rok temu

Szacowany termin dostawy lipiec 2023…

Emeryt
Emeryt
1 rok temu
Reply to  rejniak

W gminie Szydłowo jest podobna sytuacja, mieszkańcy nie mają opału na zimę a władza się tylko imprezuje.

Xyz
Xyz
1 rok temu
Reply to  Emeryt

Tańczy za cudze i śmieje się w twarz

Urzędniczka
Urzędniczka
1 rok temu
Reply to  Xyz

Tańczy za swoje. Mijasz się z prawdą

Maniek
Maniek
1 rok temu
Reply to  Emeryt

Wskaż gminę w której jest, żeby się wypowiadać trzeba mieć wiedzę a wogole to każdy powinien sobie opał zapewnić a jaśnie wielmożny pan może jeszcze se życzy żeby przyjść mu rozpalić w piecu i umyć okna na święta

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Maniek

Przecież Emerytowi tak Kaczor powiedział, że jest Emeryt paniskiem i niech mu wszystko pod nos podsuną.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Emeryt

I tu masz rację pisiorki się bawią a lud marznie.
J384Ć P15

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x