Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

O zaburzeniach zdrowia psychicznego i zachowaniach ryzykownych na konferencji w Mławie


Warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz konferencja, to działania jakie w ramach projektu „BLIŻEJ SIEBIE – PROJEKT NA PRZYSZŁOŚĆ” zrealizowało w Mławie Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka EDUCATIO. Końcowa konferencja projektu odbyła się 23 listopada w PSM w Mławie. Jej celem było przybliżenie dzieciom, młodzieży, nauczycielom i rodzicom istoty problemu jakim są zaburzenia zdrowia psychicznego.


 Ciekawą prelekcję  wygłosiła dr Joannna Krzyżanowska-Zbucka – psychiatra, który na co dzień pracuje z młodzieżą. Jej wystąpienie dotyczyło osób w kryzysie psychicznym jak również samej pomocy jakiej mogą oczekiwać . Omówiła też reformę podstawowej opieki psychiatrycznej. Prelekcję na konferencji miało również dwóch psychologów – pani Katarzyna Szymańska i Angelika Bąk. Obie panie mówiły o zachowaniach ryzykownych dzieci i młodzieży oraz o uzależnieniu od technologii.

Z badań statystycznych WHO wynika, że aż ok. 50% wszystkich zaburzeń zdrowia psychicznego prowadzących do nadużywania środków psychoaktywnych, agresji i przemocy oraz innych zachowań aspołecznych, rozmaitych wykroczeń i ogólnego zaniedbania zaczyna się w okresie dojrzewania. Zarówno WHO jak i UE uznaje ochronę zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży za priorytet w polityce ochrony zdrowia.

Całość zadania współfinansowana została ze środków Marszałka Województwa Mazowieckiego.

źródło: organizator

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
JAN BO
JAN BO
1 rok temu

W TABAKU UL. SIENKIEWICZA, LIDL… BUTLE ALKOHOLU SAME WYSTAJĄ Z PÓŁEK … ZACZEPIAJĄ KONSUMENTÓW… NIEDAWNO LITR DROGIEJ WÓDKI ZACZEPIŁ SIĘ MEJ NOGI PRZY KASIE LIDL – LITR WÓDY SIĘ ROZLAŁO… KLIENCI Z ŻALEM PACZAŁY W TYM DNIU 1 WRZEŚNIA CO NIBY TO HITLER ROZPIJAŁ CELOWO BIEDNYCH POLAKÓW…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x