Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Warsztaty dla ukraińskiej młodzieży z ZS nr 3


Wszyscy uczniowie z Zespołu Szkół Nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie, którzy przybyli do Polski w wyniku wybuchu wojny w Ukrainie zostali zaproszeni do uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach Go AgriTech!, których głównym celem było zainteresowanie tych uczniów kontynuowaniem nauki oraz związaniem planów na przyszłą karierę zawodową z szeroko rozumianą branżą rolno-spożywczą.


Była to inicjatywa Europejskiej Wspólnoty Wiedzy i Innowacji w obszarze Żywności (EIT Food), zrzeszającej najważniejsze podmioty z obszaru nauki, badań, biznesu, start-upów, które połączyły siły, by razem poszukiwać i wdrażać rozwiązania na rzecz bezpiecznej, dostępnej i jakościowej żywności w Europie.

Warsztaty dla uczniów profesjonalnie zorganizowała spółka Inobiotek Sp. z o.o. z Olsztyna, a zostały sfinansowane ze środków EIT Food, czyli konsorcjum Europejskiej Wspólnoty Wiedzy i Innowacji w dziedzinie żywności. Wykładowcami byli pracownicy Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, firmy MASPEX oraz przedsiębiorcy prowadzący własne start-upy.

Zajęcia odbywały się dwutorowo, 8 listopada zorganizowano je w auli szkolnej, a 9 listopada uczestnicy wyruszyli do Olsztynka do fabryki MASPEX Tymbark Kubuś. Młodzież pod kierunkiem wykładowców i opiekunów ze szkoły rozwijała kompetencje przywódcze, rozwiązywania problemów, krytycznego myślenia i komunikacji, poznała proces produkcji zdrowej żywności- popularnych napojów.

źródło i fot. ZS nr 3 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x