Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Drukarka laserowa czy atramentowa – którą wybrać?


Możliwość szybkiego wydrukowania dokumentów jest niezbędna w każdym biurze. Drukarka przyda się także w domu, szczególnie często potrzebują jej uczniowie i studenci. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które różnią się ceną, parametrami technicznymi, a także przeznaczeniem. Sprawdź, jaką drukarkę wybrać, aby spełniała wszystkie Twoje potrzeby!


Decyzja o zakupie drukarki wymaga określenia swoich priorytetów. Musisz ustalić, czy bardziej zależy Ci na szybkości wydruków, czy ważniejsza jest dla Ciebie ich jakość. A może cenisz sobie raczej niski koszt urządzenia i jego eksploatacji? Jeśli kwestie finansowe są dla Ciebie szczególnie ważne, to koniecznie sprawdź drukarki laserowe w okazyjnych cenach na Black Friday! Ogromne rabaty pojawią się 25 listopada, jednak już teraz możesz się zastanowić, jakiego urządzenia szukasz.

Czym się różnią?

Różnica między drukarką atramentową a laserową dotyczy zasady działania i metody utrwalania obrazu. W przypadku drukarki atramentowej wydruk powstaje na skutek uwalniania atramentu przez maleńkie dysze. Poziom atramentu z czasem się obniża, a następnie całkowicie wyczerpuje. Wówczas należy go uzupełnić – w innym przypadku urządzenie nie podejmie pracy. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości wydruku, wybierz drukarki atramentowe – promocja z okazji Black Friday pozwala kupić je w bardzo atrakcyjnej cenie.

Drukarka laserowa nie potrzebuje tuszu, a drukowanie odbywa się za pomocą specjalnego tonera. Wystarcza on na stosunkowo długo, a po zużyciu można go łatwo wymienić na nowy. Koszty wydrukowania w ten sposób jednej strony są relatywnie niskie, jednak trzeba pamiętać, że samo urządzenie jest dość drogie. 

Poznaj zasadę działania drukarek laserowych

Drukarka do domu

Drukując na własne potrzeby, zwykle nie musisz kupować urządzenia o niesamowitej wydajności. Przy liczbach rzędu kilku czy kilkunastu stron zwyczajnie nie zauważysz różnicy. Dlatego szybkość drukowania nie powinna być głównym argumentem. Weź pod uwagę raczej oczekiwaną jakość kopii. Jeśli potrzebujesz wyraźnych i szczegółowych, kolorowych wydruków, to lepiej sprawdzi się drukarka atramentowa.

Jakie urządzenie do biura?

Wybierając sprzęt do biura, sprawy mają się zupełnie inaczej. W warunkach biurowych zwykle potrzeba szybkich, czarno-białych kopii. Ich jakość nie ma większego znaczenia, tak długo, jak są czytelne. W takich warunkach doskonale sprawdzi się drukarka laserowa. Kupując sprzęt do firmy, zastanów się, czy nie lepiej byłoby wybrać urządzenie wielofunkcyjne. Może się okazać, że po pewnym czasie, pracownicy będą potrzebować również xero i skanera. Dokupowanie takich akcesoriów jest nieopłacalne, zajmują też niepotrzebnie miejsce.

Koszty eksploatacji – co musisz o nich wiedzieć?

Jednym z najistotniejszych czynników, które trzeba brać pod uwagę, są koszty eksploatacji urządzenia. Te są zdecydowanie niższe w przypadku drukarek laserowych. Jednak trzeba też brać pod uwagę koszt samego sprzętu – to drukarki atramentowe są zwykle tańsze.

 

 

mat.sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]