Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

7 nowych wozów strażackich. OSP Konopki włączone do KSRG [FOTO,FILM]


W środę, 23 listopada br. kolejno w Strzegowie, Dąbku i Dzierzgowie  odbyło się uroczyste przekazywanie nowych pojazdów  i wyposażenia zarówno dla mławskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej, jak też ochotniczych straży pożarnych. Łączna wartość przekazanego strażakom sprzętu to ponad 3,6 mln złotych.


Aż o trzy nowe samochody wzbogaciła się Komanda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mławie.

Otrzymała ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Volvo, mikrobus Renault Trafic i lekki samochód kwatermistrzowski Mercedes Citan. Również ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy otrzymała jednostka OSP z Radzanowa. Średni samochód ratowniczo gaśniczy otrzymały jednostki OSP w Dąbku i Dzierzgowie, a lekki samochód ratowniczo-gaśniczy trafił do OSP w Syberii. Mobilny agregat prądotwórczy wysokiej mocy otrzymała jednostka OSP Kowalewko.

Strażacy jednak cieszyli się nie tylko z nowego sprzętu. Na uroczystości w Dąbku jednostka OSP Konopki, która w ubiegłym roku również otrzymała nowy wóz bojowy, teraz  została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Akt włączenia do KSRG, a także kluczyki do nowych pojazdów przekazywał Maciej Wąsik – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz st. bryg. Jarosław Piotrowski – Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Za przekazane w Dąbku pojazdy, dziękowali zarówno Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mławie bryg. Mirosław Wójcik, jak i wójt gminy Stupsk Jacek Świderski.

Wśród gości obecnych na uroczystości w Dąbku byli m.in. wiceminister Maciej Wąsik, poseł Anna Cicholska, radni sejmiku Artur Czapliński i Konrad Wojnarowski, st. bryg. Jarosław Piotrowski – Mazowiecki Komendant Wojewódzki, Włodzimierz Wojnarowski – prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, starosta Jerzy Rakowski i wójtowie Przemysław Pakuszewski, Grzegorz Rochna i Grzegorz Woźniak, radni powiatowi i gminni, poczty sztandarowe i druhowie z OSP.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Racja
Racja
1 rok temu

No jak Magda nie napisała mu przemówienia to pewnie nie przemówił…bo i co miałby powiedzieć jak generalnie on nawet nie wie skąd się tam wziął?

Znajoma
Znajoma
1 rok temu

Powinni zostać rozliczeni z trwonienia publicznych funduszy. Ani Wojnar, ani Rochna nie zasługują żeby być w samorządzie. A skoro już wójt gminy Szydłowo znalazł się w takim gronie, chociaż zabrał głos? Czy stał jak cielak i czekał kiedy się skończy???

Obserwatorzy
Obserwatorzy
1 rok temu

Stary Wojnar z burakiem ze Trzcianki mało nie pękną.
Ten duet jest na pozycji spalonej.
Szkoda głosów.
Pani Jola ich obu ogra.

Olx
Olx
1 rok temu

Mądry gospodarz myśli przede wszystkim o dobru ogółu, zabezpiecza pieniądze na ogrzewanie, opłaty, dba o bezpieczne życie swoich mieszkańców a nie w pierwszej kolejności wydaje pieniądze na festyny, zabawy, hulanki i imprezy w Otoczni za grubą kasę. Tak się bawi „wojt” naszej gminy i jego przydupasy…

Mat
Mat
1 rok temu

A bo ich nikt nie chce a się pchają wszędzie u nas w wyszynach nie ma problemu z brakiem wyjazdów

BBC
BBC
1 rok temu

A to gmina Szydłowo też dostala samochód? W opisie nigdzie tego nie widzę, za to Rochna się pręży dumnie przy Wojnarowskim. Nie rozumiem jego obecności w tym miejscu!!!

Bruno
Bruno
1 rok temu

Brawo wójtowie, którzy wykazali się rozsądkiem, stawiają na bezpieczeństwo mieszkańców i zabezpieczyli odpowiednie środki na wozy bojowe. Niestety nie wszyscy włodarze zdają sobie sprawę z tego, jak to jest ważne. Bezmyślność i lekkie podejscie niektórych z nich przeraża.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Bruno

Wójt z Szydłowa też stawia na bezpieczeństwo swoich mieszkańców i zabezpieczył środki w budżecie?????

Znajomy
Znajomy
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Taaak on ma pojęcie o zabezpieczaniu środków w budżecie, o czym mowa – przecież to prosty chłop z roli, ma się za mądrego, ale sorry – jak jest każdy widzi. Niedługo strażakom rowery kupi, po co mu samochód strażacki… Za to do zdjęcia przypozuje a co tam!

Romek
Romek
1 rok temu
Reply to  Znajomy

Myślimy, że strażakom kupi
taczki, ponieważ jako rolnik tylko na nich się zna.
Wyborcy niedługo zrobią rozliczenie z obietnic i nie zrealizowanych ich.

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x