Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wystawa Nadii Perdion w Galerii 13


Przedostatnią wystawę prezentowaną w Galerii „13” w tym roku będzie wystawa Nadii Perdion pt.„Martwa natura-szare miraże”. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 25 listopada 2022r. o godzinie 18 w się w siedzibie galerii mieszczącej w Mławie przy ul. Żwirki 26.


Materiał wystawy liczy 20 dużo formatowych prac przedstawiające martwą naturę i kobiece portrety, wykonane przez autorkę na kartonie i papierze ołówkiem, farbami akrylowymi i węglem. Jej prace to dzieła od początku do końca przemyślane oraz perfekcyjnie ze szczegółami wykonane.

Nadia Perdion – urodzona i zamieszkała w Mławie. Absolwentka SP nr 6, obecnie uczennica ZSZ nr 3 o profilu turystyczno-dziennikarskim. Rysuje i maluje od dziecka. Wielokrotnie nagradzana w różnych konkursach plastycznych na różnych szczeblach. W 2018r. otrzymała stypendium Burmistrza Miasta Mława, a ostatnio jej okładka i ilustracje zdobią bajki pt.„Malutkowo”. Uwielbia czytać książki i co roku pochłania ich mnóstwo. Interesuje się także muzyką. Słucha klasyki z lat 80 i 90-tych XX wieku, a z polskich zespołów najbardziej ceni Maanam. Ostatnie 6 lat to ciężka praca pod okiem Anny Pietruś-Bral, która ma na celu przygotować ją do studiów na ASP w Toruniu na wydziale konserwacji zabytków.

W czasie wernisażu będzie można bliżej poznać Nadię, jej twórczość i inne osiągnięcia. Zaś o oprawę muzyczną zadba mławski bard Jacek Mianowski, która zaśpiewa utwory muzyki rozrywkowej. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami i słodkiego poczęstunku.

Wystawę można oglądać do 13 grudnia 2022r.

Nie przegap tego wydarzenia-poleca i zaprasza Janusz Dębski opiekun Galerii „13”.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x