Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jak znaleźć pracę w niedużym mieście?


Życie na styku województw warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego może być dość specyficzne. Z jednej strony jest to piękna okolica, z drugiej zaś – dość duże odległości do większych miast nie sprzyjają codziennym dojazdom do pracy. Czy można znaleźć dobrą pracę w Ciechanowie, Działdowie lub Mławie?


Nie oszukujmy się – mieszkanie w niewielkich i średnich miastach wiąże się z większym ryzykiem bezrobocia, szczególnie bez specjalistycznych kwalifikacji. Rynek pracy w takich miejscach rządzi się swoimi prawami. Każde miasto ma swój szczególny klimat i nie przyjmie wszystkich pomysłów na biznes, jakie wpadną do głowy ludziom przedsiębiorczym. Jak więc znaleźć pracę w tych okolicach?

Poznaj miasto i okolice

Gdziekolwiek nie mieszkasz, wkraczając na rynek pracy – poznaj swój region. Rozmawiaj z ludźmi, sprawdź oferty pracy, przejdź się po mieście, zwracając uwagę na ogłoszenia.

W małych miastach wciąż widuje się sporo ogłoszeń o poszukiwaniu pracownika na słupach ogłoszeniowych czy tablicach w marketach. Szukanie w ten sposób może być męczące, ponadto w większości werbuje się w ten sposób pracowników fizycznych. Jeśli jesteś zainteresowany innym rodzajem pracy – skup się na ofertach dostępnych w Internecie.

Skuteczne poszukiwanie pracy w Ciechanowie – zobacz nasze pomysły!

Duże przedsiębiorstwa w małych miastach

Ciekawym sposobem jest odwiedzenie stron internetowych wszystkich większych przedsiębiorstw w okolicy. Większe firmy częściej rekrutują na różnorodne stanowiska – od prac porządkowych, przez produkcję, po administrację biurową. Sporo przedsiębiorstw umieszcza na swojej witrynie zakładkę “kariera” lub “praca”, gdzie można znaleźć aktualne oferty.

Jest to jednak wciąż bardzo czasochłonne zajęcie. Choć oczywiście, poszukując pracy, należy mieć na uwadze trwający nawet kilka miesięcy proces, to samo przeglądanie ofert nie powinno zajmować nam długich tygodni. Dlatego warto skupić się na dobrym portalu ogłoszeniowym – najlepiej takim poświęconym wyłącznie pracy.

Znajdź pracę w Działdowie przez Internet!

Pomyśl o pracy zdalnej

Życie w małej miejscowości ma wbrew pozorom wiele plusów. Można do nich zaliczyć:

  • bliskość wszelkich potrzebnych instytucji czy urzędów, bez konieczności poświęcania całego dnia na załatwienie prostej sprawy;
  • więcej spokoju i ciszy niż w dużym mieście;
  • brak całkowitej anonimowości;
  • niższe koszty życia.

Wynajmując lub kupując nieruchomość w małym mieście, wydamy o wiele mniej pieniędzy niż na podobne lokum w Olsztynie lub Toruniu, o Warszawie nie wspominając. Tymczasem zarobki mogą być bliskie wielkomiejskim, jeśli tylko masz odpowiednie kwalifikacje, by zatrudnić się – np. w korporacji – do pracy w trybie zdalnym bądź hybrydowym. Takiej pracy również najlepiej szukać online – dziś sporo portali ogłoszeniowych oferuje przefiltrowanie ogłoszeń tak, by wyłuskać wyłącznie te dopuszczające pracę z domu.

Nie mieszkając w wielkim mieście, nie jesteś skazany na bezrobocie. Pokochaj swój region i korzystaj z możliwości, jakie Ci daje – również tych zawodowych.

 

mat.sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Polecam ambitnym
Polecam ambitnym
1 rok temu

A ja od lat dojeżdżam codziennie pociągiem PKP Intercity z Mławy bo Kolejami Mazowieckimi jest drożej na bilet miesięczny/kwartalny. Wydaję w ujęciu miesiecznym około 400 zł. Podróż zajmuje mi około 75 minut. Owszem czasem pociągi spóźniają się. Ale to i tak warto bo po pierwsze: bez układów i ewentualnej koperty w Mławie pracy biurowej bym nie dostał. Po drugie jeśli bym nawet dostał podobną pracę w Mławie to otrzymywalbym płacę o 1500 (do ręki) mniej. Po trzecie był czas, że pracę wykonywałem zdalnie z Mlawy (pandemia) a pensję otrzymywałem warszawską.
Mam wyższe wyksztalcenie i nie zgodzę się na pracę w mławskiej fabryce dokrecając śrubki.

Kuba
Kuba
1 rok temu

No i dobrze, tyle tylko, że w pewnym momencie poczujesz się przeciążony dojazdami, bo to w sumie 3 godziny wyrwane z życia. Jak się ma rodzinę, to te 3 godziny dziennie to naprawdę dużo straconego czasu jak dla dobrego ojca i męża. Naprawdę niewarte są one tych 1500zl miesięcznie na rękę, ale stania na taśmie też nikomu po studiach nie życzę. Powodzenia.

Do leni mławskich
Do leni mławskich
1 rok temu
Reply to  Kuba

Cxytaj ze zrozumieniem 1500 na czysto więcej niż w Mł.
A czy w Mł nie umęczysz się w fabryce?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Tak umeczus się sama atmosfera pracy i ludźmi

Anonim.
Anonim.
1 rok temu

Taaak, życie w małej miejscowości ma wiele atutów 😀 : niższe koszty utrzymania, ale i o wiele niższe zarobki
Jeśli komuś uda się znaleźć pracę zdalna to ok, faktycznie same korzyści. Na dobre zarobki w miejscowej (mlawskiej) korporacji nie ma co liczyć, bo tu nawet informatyk zarabia cieniutko.

Prawda
Prawda
1 rok temu
Reply to  Anonim.

A po za tym też trzeba się dostać do takiej pracy. Bo rodzina w dobrej pracy w komplecie jest.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonim.

Tu ogólnie ludziom po wyższym wykształceniu zarabiają cieniutko i biorą co dają w tym zaszufladkowany mieście

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x