Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ciechanów ogranicza nocne oświetlenie ulic


Od 15 listopada lampy oświetlenia ulicznego w Ciechanowie będą codziennie wyłączane na okres trzech godzin (od godz. 1.30 w nocy do godz. 4.30 nad ranem). Oszczędności są wprowadzane w związku z zapisami rządowej ustawy nakazującej samorządom zmniejszanie całkowitego zużycia energii elektrycznej o 10%. Jednocześnie ratusz realizuje działania inwestycyjne nakierowane na ograniczenie wysokości drastycznie rosnących kosztów energii od 1 stycznia 2023 roku.


Jak podaje ciechanowski ratusz, podejmowane są jednocześnie inne działania, nakierowane na oszczędność energii. Wśród tych działań wymieniane są: wymiana sodowych lamp oświetleniowych na energooszczędne czy montaż reduktorów mocy. W celu ograniczenia zużycia energii, w miejskich budynkach. montowane są też panele fotowoltaiczne. W Urzędzie Miasta Ciechanów ograniczono liczbę czajników elektrycznych w pokojach, a urzędnicy nie zostawiają sprzętu elektronicznego włączonego w trybie „stand by”, o ile nie jest konieczne jego używanie, a ładowarki elektryczne do urządzeń nie są pozostawiane w gniazdkach.

 źródło: UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
21 dni temu

Nie tylko Ciechanów i nie koniecznie dlatego, że są takie nakazy rządowe.
Samorządy ograniczają wydatki, bo rząd zabiera im pieniądze i rozdziela według własnego widzimisię, a muszą to robić.
Ech, ludzie, czy wy się kiedyś obudzicie? – Podejrzewam, że nie, bo przecież „toci dają, a tamci nie dawali”. Inne argumenty do was nie trafiają, nawet argument, że mimo iż wam dają, to i tak coraz mniej możecie za to kupić. Każdy dodruk pieniądza to przyspieszenie inflacji.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x