Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Strzelał z wiatrówki. Uszkodził ponad 20 aut


Płońscy policjanci zatrzymali 30-latka, który uszkodził ponad dwadzieścia samochodów na terenie miasta. Mężczyzna wybijał w pojazdach boczne lub tylne szyby, strzelając z wiatrówki. Za popełnione przestępstwo – uszkodzenie mienia grozi mu do 5 lat więzienia.


W piątek 11 listopada, tuż po godz. 5 do dyżurnego płońskiej komendy wpłynęła informacja o uszkodzeniu kilku pojazdów stojących na jednym z parkingów przy ul. Sienkiewicza w Płońsku. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że sprawca, bądź sprawcy w aż 8 pojazdach powybijali szyby.

Tego samego dnia płońscy stróże prawa odebrali jeszcze dwa podobne zgłoszenia. Na ul. Żołnierzy Wyklętych, uszkodzone zostało jedno auto, a na Grunwaldzkiej szyby zostały wybite w dwóch pojazdach.

Pracujący przy tej sprawie kryminalni zabezpieczyli nagrania z miejskiego monitoringu. Kamery nagrały, jak mężczyzna w kapturze na głowie, z zasłoniętą twarzą, strzela w szyby pojazdów, używając przedmiotu przypominającego broń, a następnie odjeżdża na rowerze. Do podobnego zdarzenia doszło również następnego dnia wieczorem. Do oficera dyżurnego wpływały kolejne zgłoszenia o uszkodzeniach pojazdów, tym razem w okolicy ulic: Ks. Jerzego Popiełuszki, Wyszogrodzkiej, Piastowskiej, Robotniczej, Waryńskiego i Książęcej. Jeden ze zgłaszających widział sprawcę, gdyż w chwili gdy ten strzelał w szyby pojazdu, był wewnątrz.

Natychmiast na miejsce skierowany został patrol policji. W okolicy placu 15 Sierpnia funkcjonariusze zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy.  Na widok radiowozu próbował on się ukryć, wchodząc do klatki schodowej bloku. 30-latek został zatrzymany. Miał w organizmie prawie promil alkoholu. Funkcjonariusze znaleźli przy nim wiatrówkę oraz stalowy śrut.

Płońscy policjanci przyjęli zawiadomienia o uszkodzeniu w sumie 24 pojazdów na terenie miasta. Straty powstałe w wyniku działania 30-latka sięgają blisko 27 tys. zł.

Po wytrzeźwieniu i spędzeniu dwóch dni w policyjnej celi zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

źródło i fot. KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x