Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jak zgłosić osoby potrzebujące wsparcia do Szlachetnej Paczki?


Stowarzyszenie WIOSNA  zaprasza do zaangażowania się w tworzenie programu społecznego Szlachetna Paczka, poprzez wsparcie Wolontariuszy i Wolontariuszek w dotarciu do osób potrzebujących.  
 
Mieszkańcy najlepiej znają lokalną społeczność oraz jej potrzeby, dzięki czemu Wolontariusze lepiej mogą wykonywać swoją pracę.  
 
Szlachetna Paczka to ogólnopolski Program, w którym od 2001 roku dociera się do Rodzin i osób samotnych żyjących w trudnej, niezawinionej sytuacji. Trudna sytuacja to nie tylko bieda materialna – to także wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy, poczucie osamotnienia i bezradności. W mądrej pomocy Szlachetna Paczka przez cały rok łączy Wolontariuszy, Rodziny, Darczyńców, przedsiębiorców i instytucje.  


Możecie Państwo przyczynić się do budowania tej niezwykłej społeczności, poprzez zgłoszenie osób potrzebujących do  Programu.   

Aby zgłosić Rodzinę, wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej, załączyć w nim podpisaną przez Rodzinę zgodę wstępną, a następnie oryginał zgody przesłać pocztą na adres Stowarzyszenia WIOSNA, ul. Berka Joselewicza 21, 31-031 Kraków.  
 
Jakich Rodzin i osób szuka Szlachetna Paczka?  

  • w trudnej sytuacji życiowej,   
  • niezamożnych,   
  • wykluczonych społecznie,   
  • cierpiących przez brak dostępu do specjalistycznej pomocy,   
  • w poczuciu osamotnienia i bezradności,  
  • gotowych do długotrwałej pracy z Wolontariuszem nad zmianą swojej sytuacji.  

 Więcej o tym, jakich Rodzin program szuka, mogą Państwo przeczytać w prezentacji załączonej poniżej.  
 
Jak wygląda pomoc?  

  • Wolontariusz poznaje historię Rodziny, a następnie decyduje o włączeniu (lub nie) Rodziny do Szlachetnej Paczki.  
  • Darczyńca przygotowuje wsparcie materialne (paczkę) dla Rodziny. 
  • Wolontariusz towarzyszy Rodzinie długoterminowo, wspierając w zmianach. Może zaproponować pomoc specjalistyczną (prawniczą, medyczną), jednocześnie zachęcając i wspierając Rodzinę w dążeniu do samodzielności.  

 Razem mamy szansę zmieniać świat na lepsze i pomóc tym, którzy potrzebują tego najbardziej!    
 
Jednym z warunków dochowania wymaganych procedur przetwarzania danych osobowych jest zawarcie umowy o powierzenie przetwarzania danych z podmiotami przekazującymi nam informacje o osobach potrzebujących. Warunki umowy są dostępne do przeczytania i zaakceptowania przy wypełnianiu formularza.  
Procedury pozyskiwania zgłoszeń rodzin do projektu Szlachetna Paczka, podobnie jak pozostałe działania Stowarzyszenia, dostosowane zostały do obowiązujących przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych, w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1) – RODO.  

Stowarzyszenie dokłada najwyższej staranności w zakresie bezpieczeństwa danych, które zostały powierzone, a które często są danymi wrażliwymi. Nad prawidłowością przetwarzania danych osobowych czuwa Inspektor Ochrony Danych, powołany zgodnie z obowiązującymi przepisami.  
 
Jeżeli macie Państwo pytania zapraszamy do kontaktu mailowego kontakt wiosna [dot] org [dot] pl, telefonicznego pod numerem (12) 333 78 00

źródło:UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x