Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

25-latek okradł własną babcię. Co zginęło?


Nawet do 5 lat więzienia grozi 25-latkowi, który okradł własną babcię. Kobieta straciła zakupiony na zimę węgiel i złotą obrączkę. Sprawca został zatrzymany na terenie Warszawy, a następnie przekazany płońskim stróżom prawa.


Policjanci Wydziału Kryminalnego płońskiej komendy przyjęli zawiadomienia od 76-letniej mieszkanki gm. Załuski, która poinformowała o kradzieży węgla, przez jej 25-letniego wnuka. Mężczyzna przebywał u swojej babci wraz z rodziną przez kilka dni. Gdy wyjechał, seniorka zorientowała się, że nie ma 20 worków węgla, które zakupiła na zimę i składowała na terenie posesji. Straciła również złotą obrączkę. Okazało się, że worki z węglem 25-latek wynosił nocami, gdy wszyscy spali. Natomiast obrączkę ukradł swojej babci, jak któregoś dnia poszła zrobić mu obiad i na chwilę ją zdjęła.

Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili, że 25-latek może przebywać na terenie Warszawy. Kilka dni później otrzymali informację od funkcjonariuszy ze stolicy, o jego zatrzymaniu. Mundurowi z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI zatrzymali mężczyznę za posiadanie narkotyków. W czasie sprawdzenia w policyjnych bazach danych ustalili, że jest poszukiwany przez płońską jednostkę policji.  Po przewiezieniu do płońskiej komendy sprawca kradzieży węgla usłyszał zarzuty. Twierdził, że węgiel wywiózł do swojego miejsca zamieszkania (woj. łódzkie), a obrączkę sprzedał za kilkaset złotych u jubilera.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x