Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To wyjątkowy sposób uczczenia Niepodległej


Patriotycznie , edukacyjnie, rekreacyjnie i ciekawie, a do tego bardzo licznie. Tak można by w skrócie scharakteryzować X marsz W Rocznicę Odzyskania Niepodległości.


Ponad sto osób wzięło udział w organizowanym przez Stowarzyszenie Mława miasto zabytkowe oraz Nadleśnictwo Dwukoły marszu z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Uczestnicy spotkali się w siedzibie Nadleśnictwa Dwukoły. Wspólnie odśpiewano hymn Polski, oddając należny szacunek walczącym za niepodległość.

Pierwszą lekcją historii na trasie marszu było zwiedzanie Izby pod Dębowym Liściem Nadleśnictwa Dwukoły.  Potem trasa marszu pobiegła leśnymi szlakami, a towarzyszyły jej opowieści  o granicy Państwa funkcjonującej do 1939 r. w tym obszarze. Nie zabrakło patriotycznych śpiewów, przeciągania liny przez granicę i gorącej grochówki.

– Po raz dziesiąty w rocznicę odzyskania niepodległości spotkaliśmy się by razem oddać hołd walczącym za naszą Polskę, razem cieszyć się z niepodległości a zarazem wskazać miejsce ważne dla lokalnej historii. Tym razem była to historyczną granice Państwa Polskiego. Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Dwukoły, które tak aktywnie zaangażowało się we współprace w organizacji spotkania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Niech żyje Polska, do zobaczenia na kolejnych spotkaniach – Stowarzyszenie Mława miasto zabytkowe.

źródło i fot. Mława miasto zabytkowe

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Starszy kapral
Starszy kapral
1 rok temu

Człowiek się uczy całe życie a to była kolejna lekcja. Super impreza. brawa dla organizatorów i nie mniejsze dla pozostałych uczestników. Melduje się za rok.

Benek
Benek
1 rok temu

Kolejne Niepodległościowe spotkanie z Mława miasto Zabytkowe przesympatyczna atmosfera i kolejne ciekawostki. Kto nie był to ma czego żałować było przepysznie. Ponad to nie spodziewałem się tylu ciekawych informacji na temat samej Leśniczówki jak i wydarzeń historycznych przedstawionych Stowarzyszenie Mława miasto Zabytkowe. Gratulacje czekamy na więcej spotkań tego typu.

Wojciech
Wojciech
1 rok temu

Super marsz zorganizowany przez moją grupę Stowarzyszenie Mława Miasto Zabytkowe. Uczestników było bardzo dużo. Ciekawostki przekazane przez Roberta Zaborowskiego oraz Nadleśnictwo Dwukoły były bardzo ciekawe i pouczające, za co serdecznie im dziękuję. Niech żyje Polska.

Hubert
Hubert
1 rok temu

Pierwszy raz byłem na marszu organizowanym przez Mława miasto zabytkowe i już wiem że będą kolejne. Świetna lekcja historii i patryjotyzmu. Miasto mogło by się uczyć jak bez nadęcia organizować takie imprezy. Do tego ognisko z kiełbaskami i super grochówka. No i Nadleśnictwo dołożyło swoje historie. A i ta wielka ilość uczestników. Obowiązkowo jestem na kolejnym marszu. Pozdrawiam uczestników i organizatorów.

Konrad
Konrad
1 rok temu

Kolejne wydarzenie sprowokowane i doskonale przeprowadzone przez członków Stowarzyszenia MMZ. Tego dnia, uczestnicy obchodów święta odzyskania niepodległości na gościnnej ziemi Nadleśnictwa Dwukoły przeżyli lekcję patriotyzmu przez duże P. Uczestniczyli w niej także goście z zagranicy. Ciekawa formuła, rozwijana z roku na rok, zaskakujący scenariusz i wiele niespodzianek. To wszystko okraszone smakowitym posiłkiem zadowoliło wszystkich. Organizator zadbał nawet o dodatkowy transport dla niezmotoryzowanych. Jestem pełen uznania i oczywiście już teraz deklaruję obecność za rok.

Basia
Basia
1 rok temu

Brawa dla organizatorów – Stowarzyszenia Mława Miasto Zabytkowe. Byłam juz kolejny raz na Marszu Niepodległosci ale jeszcze nigdy nie była to tak liczna impreza. Ciekawe opowieści kolegów z MMZ a także gościnnych leśników. Na koniec ognisko, kiełbaski i wyśmienita grochówka ugotowana przez Prezesa – T. Stabacha.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x