Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Stupsk. Pochód z flagą zdawał się nie mieć końca


Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Stupsku przybrały dość niezwykłą formę, która na pewno zapisze się w historii gminy. Z parafialnego kościoła pod urząd gminy mieszkańcy w uroczystym pochodzie ponieśli specjalnie uszytą Flagę Narodową o długości 104 metrów. Jej długość nawiązuje do 104. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.


Patriotyczne uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny, którą sprawował proboszcz ks. Karol Kaniecki, a w asyście stanęły strażackie i szkolne poczty sztandarowe. Na poczesnym miejscu przed ołtarzem złożono zwiniętą w rulon 104. metrową flagę – symbol naszej niepodległości i suwerenności.

Właśnie tę flagę po liturgii ponieśli ulicami Stupska uczestnicy uroczystości, tworząc długi, prawie dwustu-metrowy pochód, któremu towarzyszyła orkiestra dęta OSP.  Na czele tegoż pochodu stanęli wójt i proboszcz , ale nie brakowało chętnych, aby tę flagę ponieść aż pod urząd gminy. W tym miejscu poświęcony został nowy maszt, zakupiony w ramach projektu „Pod Biało-Czerwoną” i podniesiona została – już nie ta wielka, ale mała Flaga Narodowa.

W okolicznościowym przemówieniu wójt Jacek Świderski zwracał m.in. uwagę, aby rozwijać patriotyzm w sobie, ale też szczególnie w młodym pokoleniu.

Zwieńczeniem uroczystości był przemarsz na cmentarz parafialny, gdzie na grobach żołnierzy polskich poległych  w wojnie z bolszewikami w 1920 r. złożono kwiaty.

JK

fot. Wojciech Palak

Zobacz film:

https://fb.watch/gNYvTQGE7F/

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Max
Max
14 dni temu

Piękna inicjatywa, gratulacje

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x