Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jakub Banaś zwycięzcą Konkursu Recytatorskiego Poezji Romantycznej


Uczeń Zespołu Szkół nr 4 w Mławie, Jakub Banaś został zwycięzcą  Konkursu Recytatorskiego Poezji Romantycznej „My z niego wszyscy” organizowanego w ramach obchodów Roku Romantyzmu Polskiego w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.


Do zorganizowanego w Muzeum konkursu stanęli uczniowie ze szkół ponadpodstawowych w Ciechanowie, Mławie, Przasnyszu, Żurominie oraz w Makowie Mazowieckim. W swoich recytacjach przenieśli słuchaczy i członków jury w świat „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

Komisja Konkursowa w składzie: Przewodnicząca – Magdalena Biernacka – Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM, dr Marcin Lutomierski z Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Anna Chodkowska – doradca metodyczny w zakresie języka polskiego MSCDN Wydział w Ciechanowie oraz Aldona Łyszkowska – kustosz, kierownik Działu Wydawnictw, Edukacji i Promocji  Muzeum Romantyzmu nagrodziła następujące osoby:

I nagroda – Jakub Banaś, uczeń ZS nr 4 w Mławie

II nagroda – Oskar Marcin Berezowski z ZSP w Przasnyszu

III nagroda – Monika Chuma, uczennica I LO w Ciechanowie

Wyróżnienie specjalne – Dawid Chodkowski LO nr 1 w Makowie Mazowieckim

Wyróżnienia: Amelia Czaplińska i Julia Jaskulska (uczennice LO w Żurominie), Gabriel Żbikowski (ZS nr 1 w Ciechanowie), Gabriela Tomaszewska (ZS nr 4 w Mławie), Anna Stawińska i Franciszek Żabik (I LO w Ciechanowie).

źródło i fot.  Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Brawo Kuba. Zdolny chłopak.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x