Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Narodowe Święto Niepodległości z wojskowym ceremoniałem


Msza św. w kościele pw. Św. Trójcy, apel pamięci i salwa honorowa oraz składanie pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego kwiatów – tak przebiegły obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości w Mławie.  


W tym roku w mławskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości uczestniczyli również żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z dowódcą płk. Mieczysławem Gurgielewiczem. Ich obecności na oficjalnych uroczystościach zawdzięczamy wojskowy ceremoniał – a więc okolicznościowy apel pamięci i salwę honorową  dla tych, którzy współtworzyli i walczyli o Niepodległą. Wcześniej jednak płk. Gurgielewicz odczytał list ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. List do uczestników uroczystości skierowała również poseł Anna Cicholska. Okolicznościowe przemówienie odczytał też zastępca burmistrza Szymon Zejer.

Uroczystości zakończyły się złożeniem kwiatów przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego przez władze samorządowe powiatu i miasta, delegacje służb mundurowych, harcerzy, szkół, organizacji społecznych i partii politycznych.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Łoś
Łoś
1 rok temu

No to przypomnijmy sobie jak wyglądała salwa honorowa w wykonaniu WOT. Blamaż i wstyd dla munduru, jednostki i jej sztandaru. Ośmieszyli siebie i mundur który noszą, o przełożonych nie wspominając. I oni nas mają bronić? Przed czym??? Na pewno nie przed salwą śmiechu.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

My siedziny wy stoicie
Wygramy jeszcze raz bo nie myślicie

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x