Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Biało – Czerwona” na maszt!


To kolejna lekcja patriotyzmu w Szkole Podstawowej w Zawadach. 9 listopada uroczyście na nowym maszcie dumnie załopotała „Biało-Czerwona”, a szkolny apel przypomniał trudną drogę Polaków do odzyskania Niepodległości.


Gmina Lipowiec Kościelny jest jedną z gmin, które starały się i otrzymały dotację na zakup i montaż masztu z biało-czerwoną flagą w ramach projektu „Pod Biało-Czerwoną”,  objętego honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego. Ta inicjatywa ma jednoczyć kraj i jego mieszkańców, podkreślać nasz szacunek i miłość do Polski oraz zachęcić do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Uroczyste przecięcie wstęgi oraz wciągnięcie flagi państwowej na maszt i wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, poprzedziło okolicznościowe wystąpienie wójta Jarosława Goschorskiego.  Dalszą częścią uroczystości  był specjalny apel, gdzie uczniowie przedstawili losy Polski i Polaków od zaborów do odzyskania niepodległości.

Wśród obecnych na uroczystości byli: wicestarosta Krystyna Zając, Michał Pol – kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Mławie, radni Gminy w Lipowcu Kościelnym: Adam Czarny, Jacek Kochanowski, Wiesław Nowakowski i Zbigniew Pydynkowski, a także Monika Golubska – asystent Biura Poselskiego pani poseł Anny Cicholskiej.  Przybyli także panie i panowie sołtysi : Ewa Szczepaniak, Małgorzata Tomczak oraz Piotr Bonisławski. Na uroczystości nie zabrakło pracowników Urzędu Gminy w Lipowcu Kościelnym oraz obecnych i emerytowanych nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Zawadach, uczniów i ich rodziców, mieszkańców Zawad i okolicznych miejscowości.

źródło i fot. SP w Zawadach

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x