Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Z jednej strony najlepsze szkoły i pracodawcy. Z drugiej przyszli pracownicy [FOTO]


Szkoły ponadpodstawowe w różny sposób namawiały, zachęcały, a nawet kusiły uczniów najstarszych klas ze szkół podstawowych całego powiatu mławskiego, by podjąć dalszą edukację właśnie w ich placówkach. Pracodawcy rozdając gadżety i ulotki, prezentowali swoje firmy, chętnie opowiadając o specyfice zakładu i oferowanych stanowiskach pracy.


Oprócz prezentacji lokalnego rynku edukacji i pracy, pracownicy PUP oferowali uczniom możliwość określenia posiadanych predyspozycji zawodowych. Takie spotkanie miało ułatwić uczniom kończącym szkołę podstawową podjęcie pierwszego tak poważnego kroku na życiowej drodze, który wpłynie na wybór interesującego zawodu.

Młodzieżowa Giełda Zawodów, zorganizowana w Mławskiej Hali Sportowej była w zamyśle spotkaniem uczniów planujących dalszą ścieżkę edukacji, ich rodziców, pedagogów i pracodawców, którzy w przyszłości będą poszukiwać pracowników, stażystów czy praktykantów.

We wczorajszej  Giełdzie uczestniczyło 52 wystawców – w tym 10 szkół ponadpodstawowych oraz 42. pracodawców, reprezentujących różne branże, m.in. elektronikę, elektrykę i energetykę, rzemiosło, opiekę zdrowotną , służby mundurowe.

Na przygotowanych stoiskach młodzi uczniowie mogli poznać zawodowe tajniki spawacza, frezera, ślusarza, lakiernika, fryzjera, mechanika czy blacharza lakiernika samochodowego, piekarza, cukiernika, strażaka, żołnierza, strażnika granicznego  i policjanta, krawca, rozbieracza-wykrawacza, stolarza, technologa drewna, pielęgniarki, położnej, ratownika medycznego, adwokata, radcy prawnego, elektryka, energetyka, informatyka czy hydraulika.

Na stoisku Powiatowego Urzędu Pracy młodzież za pomocą wystandaryzowanych testów mogła określić swoje predyspozycje zawodowe i zainteresowania, oraz zapoznać się ze specyfiką zawodów, które nie były reprezentowane prze praktyków jak np. budownictwo, farmacja, zawody artystyczne czy techniczne.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Elżbieta Borowska
Elżbieta Borowska
1 rok temu

Brawo Zespół Szkół nr 2 ! Brawo Gastronomik ! Brawo moja Szkoła !

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x