Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Odkrywamy talenty – konkurs plastyczny dla osób z niepełnosprawnościami


Gobeliny, witraże, prace plastyczne i rzeźby – tak różne formy można nadsyłać na konkurs plastyczny „Odkrywamy talenty”. Inicjatywa Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej skierowana jest do artystów amatorów z niepełnosprawnościami. Prace można składać do 18 listopada 2022 roku.


W konkursie można przesłać pracę w jednej z czterech kategorii. Pierwszą z nich jest „Malarstwo i Witraż”, w której prace mogą być wykonane np. pastelami, gwaszem, olejem na dowolnym podłożu (np. płótno, papier, tkanina, szkło, płyta). Druga z kategorii to „Rysunek i Grafika”. Rysunki mogą być wykonane np. ołówkiem, węglem, piórkiem lub mazakiem, natomiast dla grafiki przewidziane zostały techniki powtarzalne np. drzeworyt i linoryt. „Rzeźba Kameralna i Płaskorzeźba” dopuszcza tworzenie w drewnie, ceramice, kamieniu i technikach mieszanych, natomiast w ostatniej kategorii „Tkanina i Aplikacja” mogą być to hafty wykonane różnorodną techniką, gobeliny, makaty.

W każdej z kategorii zostaną wyłonione trzy pierwsze miejsca. Oceny dokona powołana w tym celu komisja, w skład której wejdą również osoby związane ze sztuką. Wręczenie nagród odbędzie się 1 grudnia podczas gali kończącej konkurs.

– Dzielenie się dobrem to jedno z naszych podstawowych zadań, jakie stawiamy przed sobą. Chcemy z jednej strony dzielić się przykładami osób utalentowanych, choć niekiedy skromnych. Z drugiej – planujemy nadesłane prace przekazać w imieniu samorządu województwa do wybranych sztabów WOŚP na Mazowszu. Niech cieszą innych i pomnażają dobro

– podsumowuje Artur Świercz, pełnomocnik zarządu województwa mazowieckiego ds. osób z niepełnosprawnościami.

Jak zgłosić się do konkursu?

Wszelkie szczegóły dotyczące wymiarów prac, a także sposobu ich oznaczenia opisane są w regulaminie konkursu dostępnym na stronie: https://mcps.com.pl/kategoria/konkurs-plastyczny/. Również tam znajduje się formularz, który musi być dołączony do zgłaszanej pracy konkursowej.

Prace można dostarczać do 18 listopada 2022 roku do siedziby Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, przy ul. Grzybowskiej 80/82 w Warszawie.

źródło: MCPS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x