Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława. Można już składać wnioski o węgielW niektórych gminach już od ubiegłego tygodnia, a od jutra także w Mławie można składać wnioski o zakup węgla w preferencyjnej cenie. W wersji papierowej – można otrzymać go  w ratuszu lub w punkcie składania wniosków przy ul. Padlewskiego 13 (budynek Straży Miejskiej, wejście od strony południowej). Wnioski papierowe można składać od 10 listopada br. Wersja elektroniczna: wnioski można składać także za pomocą platformy ePuap (adres skrytki: /UMMlawa/skrytkaESP). Wymagane jest, aby dokument został opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym bądź  podpisem zaufanym.

Węgiel po preferencyjnej cenie będzie mogła kupić osoba fizyczna, która jest uprawniona do dodatku węglowego. W ramach zakupu preferencyjnego reprezentant gospodarstwa domowego będzie mógł kupić węgiel w dwóch partiach: do końca 2022 r. oraz od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r. Prawo do zakupu preferencyjnego nie przysługuje tym, którzy kupili wcześniej węgiel po przystępnej cenie (np. w sklepie Polskiej Grupy Górniczej).

Jak poinformował urząd miasta, węgiel do Mławy ma dostarczać Polska Grupa Górnicza. Spółka przesłała już do Urzędu Miasta Mława projekt umowy, jednak nie wskazała lokalizacji skąd węgiel do nas ma trafić. Miasto natomiast ustaliło wstępne zapotrzebowanie mieszkańców na opał stały.

– Opierając się na liczbie złożonych wniosków o dodatek węglowy oraz na danych, które ludzie wpisali do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków wyliczono zapotrzebowanie na 3700 ton. – Spodziewamy się, że tyle węgla jest potrzebne dla Mławy na sezon 2022/2023  – informuje Monika Kucka, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Ratusz jest obecnie w trakcie rozmów z właścicielami mławskich składów opału, zainteresowanych dystrybucją węgla. Na razie jednak nie wiadomo skąd węgiel miałby trafiać do mławskich składów opału. Lokalizacja odbioru przekłada się na koszt transportu, który jest ważnym składnikiem szacowanej ceny sprzedaży.

Jak zapewnia komunikat na rządowej stronie: ciepło.gov.pl „(Węgiel) jest dobrej jakości. Ten z importu pochodzi od sprawdzonych dostawców, ma odpowiednie certyfikaty, a jego jakość jest weryfikowana zarówno w kraju pochodzenia, jak i przy odbiorze w kraju. Nie ma więc możliwości, by były problemy z jego spalaniem”.

źródło i fot: UMM

Wniosek o zakup węgla tutaj: wniosek_0

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
Darek
1 rok temu

Komuna wraca! Wszyscy śpią…. To wszystko dla waszego dobra…

Lupa
Lupa
1 rok temu

Wg Glapy wungiel.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x