Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

To propozycja dla byłych zawodowych żołnierzy


fot. DWOT


Ruszają pierwsze powołania do Wojsk Obrony Terytorialnej żołnierzy rezerwy. To rozwiązanie dla osób, które w przeszłości były związane z armią, a obecnie w dalszym ciągu chcą w niej służyć.

Do tego rodzaju służby mogą być powołani żołnierze, którzy w przeszłości byli żołnierzami zawodowymi, odbyli przeszkolenie wojskowe oraz pełnili terytorialną służbę wojskową, której z różnych przyczyn nie mogli kontynuować.

– Aktywna rezerwa będzie alternatywą dla żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową, którzy nie są w stanie z uwagi na wymagania pracodawcy utrzymać wymaganej w służbie gotowości. Byli żołnierze zawodowi mogą liczyć na stanowiska dowódcze – jako zastępcy – oraz instruktorskie – mówi gen. broni Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.

Żołnierz powołany w ramach aktywnej rezerwy pełni służbę raz na kwartał, przez co najmniej 2 dni w czasie wolnym od pracy oraz jednorazowo, przez 14 dni, co najmniej raz na 3 lata. Służba ta może być pełniona również w trybie natychmiastowego stawiennictwa.

Za proces rekrutacji do tej formy służby odpowiadają Wojskowe Centra Rekrutacji i to tam ochotnicy chcący wstąpić w szeregi aktywnej rezerwy powinni skierować swoje pierwsze kroki.

źródło: 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 2 votes
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Nie żlonierz
Nie żlonierz
23 dni temu

To może niech się wypowiedzą kontraktowi jak ich potraktowały mendy z PO .

Adam
Adam
23 dni temu

Zmartwychstancy tak jak pani Jadzia lat 57 beda mierzyć temperaturę .

Łoś
Łoś
23 dni temu

Co za desperacja

Anonim
Anonim
24 dni temu

Coś mi to przypomina. Putin szuka mięsa armatniego wśród swojej ludności organizując tz. łapanki.
A u nas szukają wyborców piskomuchów zachęcają niezdecydowanych na wszystkie sposoby.
Ale dlaczego my mamy płacić za ten sztuczny twór Antka Smoleńskiego.
J384Ć P15

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x