Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To propozycja dla byłych zawodowych żołnierzy


fot. DWOT


Ruszają pierwsze powołania do Wojsk Obrony Terytorialnej żołnierzy rezerwy. To rozwiązanie dla osób, które w przeszłości były związane z armią, a obecnie w dalszym ciągu chcą w niej służyć.

Do tego rodzaju służby mogą być powołani żołnierze, którzy w przeszłości byli żołnierzami zawodowymi, odbyli przeszkolenie wojskowe oraz pełnili terytorialną służbę wojskową, której z różnych przyczyn nie mogli kontynuować.

– Aktywna rezerwa będzie alternatywą dla żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową, którzy nie są w stanie z uwagi na wymagania pracodawcy utrzymać wymaganej w służbie gotowości. Byli żołnierze zawodowi mogą liczyć na stanowiska dowódcze – jako zastępcy – oraz instruktorskie – mówi gen. broni Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.

Żołnierz powołany w ramach aktywnej rezerwy pełni służbę raz na kwartał, przez co najmniej 2 dni w czasie wolnym od pracy oraz jednorazowo, przez 14 dni, co najmniej raz na 3 lata. Służba ta może być pełniona również w trybie natychmiastowego stawiennictwa.

Za proces rekrutacji do tej formy służby odpowiadają Wojskowe Centra Rekrutacji i to tam ochotnicy chcący wstąpić w szeregi aktywnej rezerwy powinni skierować swoje pierwsze kroki.

źródło: 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 2 votes
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Nie żlonierz
Nie żlonierz
1 rok temu

To może niech się wypowiedzą kontraktowi jak ich potraktowały mendy z PO .

Adam
Adam
1 rok temu

Zmartwychstancy tak jak pani Jadzia lat 57 beda mierzyć temperaturę .

Łoś
Łoś
1 rok temu

Co za desperacja

Anonim
Anonim
1 rok temu

Coś mi to przypomina. Putin szuka mięsa armatniego wśród swojej ludności organizując tz. łapanki.
A u nas szukają wyborców piskomuchów zachęcają niezdecydowanych na wszystkie sposoby.
Ale dlaczego my mamy płacić za ten sztuczny twór Antka Smoleńskiego.
J384Ć P15

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x