Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przed nami Płońsk i Ciechanów. Za nami Żuromin


Opublikowany został najnowszy ranking wykorzystania środków UE przez samorządy w latach 2014–2021 opracowany przez samorządowe pismo „Wspólnota”. To niejako podsumowanie całej siedmioletniej perspektywy wykorzystywania środków unijnych przez samorządy. Jak wypada Mława, powiat mławski i gminy naszego powiatu w tym zestawieniu?

Jak zaznaczają autorzy zestawienia,  w rankingu posługują się danymi ze sprawozdań budżetowych o faktycznie poniesionych przez jednostki samorządu terytorialnego wydatkach, a nie zestawieniami umów zawartych na realizację kolejnych projektów. Z rankingowej statystyki wynika, że niemal połowa dotacji inwestycyjnych wiąże się z inwestycjami transportowymi (drogi, zakup taboru komunikacyjnego). Drugim bardzo ważnym działem jest gospodarka komunalna i ochrona środowiska. Natomiast w dotacjach na zadania bieżące dominuje oświata, pomoc społeczna i administracja publiczna (w  praktyce np. środki na szkolenia pracowników administracji).

Wśród 314 ujętych w rankingu powiatów, powiat mławski znalazł się na 213 pozycji.  Na pierwszym miejscu rankingu znalazł się powiat przasnyski, na 126 – powiat pułtuski, na 128 – powiat płoński a na 140 – powiat ciechanowski.

Odrębną kategorią rankingu są miasta powiatowe. Tu na wysokiej – 11. pozycji znalazł się Płońsk, na 26 – Ciechanów, a na 67 – Pułtusk. Mława sklasyfikowana została na 234 pozycji, wśród 267 miast powiatowych ujętych w rankingu.

Wśród 1532 gmin wiejskich, najwyżej odnotowana została gmina Strzegowo, zajmując 206 pozycję. Na 813 znalazła się gmina Wieczfnia Kościelna, na 860 gmina Radzanów, 1088 gmina Dzierzgowo, 1328 – gmina Stupsk, 1417 – gmina Lipowiec Kościelny, 1502 – gmina Wiśniewo, a na ostatnim 1532. miejscu w rankingu znalazła się gmina Szreńsk.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
24 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Lejek
Lejek
19 dni temu

Mława do Ciechanowa nie ma polotu. Zawdzięczamy to łysemu tzn. Buniowi

Bolo
Bolo
20 dni temu

Do uzupełnienia wiadomości podanych w artykule należy podać, że ranking ten oparty jest na wydatkach per capita, czyli pozycja wg wydatków na 1 mieszkańca. Jeśli miasto lub gmina ma mało mieszkańców to nawet przy niższej łącznej sumie pozyskanych środkach będzie wyżej od większego miasta czy gminy.

Michał
Michał
20 dni temu

Serio ja nie wierzę normalnie że mamy tu jeszcze tyłu fanatyków pisuaru. Nic w te puste łby bez szkoły nie dociera. No comment

Mławianin
Mławianin
19 dni temu
Reply to  Michał

A Ty to szkolony DEBIL. Twoje ujadanie na rządzących świadczy dobitnie że to Ty masz zakuty zryty ŁEP

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
19 dni temu
Reply to  Mławianin

Michał ma rację!!!– okazuje się że Debilem jesteś ty , a potwierdza to ten twój post!!!

Anonim
Anonim
19 dni temu
Reply to  Mławianin

I to ty tak sam napisałeś czy instrukcje z szamba TVPiS otrzymałeś.
A może by tak wytężyć umysł i zacząć samodzielnie myśleć. Chyba, że myślenie to ilość darmowej kasy jaką za nic nie robienie dostajesz, na którą ktoś musi pracować.
J384Ć P15

Wirus
Wirus
20 dni temu

Czekamy na komentarz naszych władz czemu tak wysokie – niskie miejsce. Zapewne po pierwsze.: Brak komputerów w urzędzie. Po drugie brak osób do wyszukiwania możliwości dotacji no bo brak komputerów. Po trzecie brak kompetentnych osób no bo w urzędach sami swoi.
Strzegowo Mławy prześciga. Brwondla Strzegowa.

Anonimowo
Anonimowo
20 dni temu

a gmina Szydłowo na którym miejscu .

Bolo
Bolo
20 dni temu
Reply to  Anonimowo

1462

Alex88
Alex88
20 dni temu

Po co nam te niemieckie pieniądze? Pokażmy, że możemy zrobić lepiej i w dodatku za własne

Anonim
Anonim
20 dni temu
Reply to  Alex88

A po co nam pis. Tylko chamuje rozwój naszego kraju.
J384Ć P15

Anonim
Anonim
20 dni temu
Reply to  Alex88

A po co nam jest pis?
Tylko hamuje rozwój naszego kraju.
J384Ć P15

GBH
GBH
20 dni temu
Reply to  Anonim

Gdyby nie PiS to nie mial byś kogo J8432Ć stulejarzu. A tak możecie sobie pokrzyczeć z Julkami na marszach.

Anonim
Anonim
20 dni temu
Reply to  GBH

A ciebie Putin powinien odznaczyć medalem za wierność komunie.
J384Ć P15

Gąbka
Gąbka
20 dni temu
Reply to  Alex88

Fakt faktem że kasa by się przydała , ale zastanawia mnie kilka spraw 1. Czemu jest takie ciśnienie na te całą praworządność , Brukseli nie obchodziło że gazu by nie było i z węglem też nie pomagają . 2 . Środki lub ich duża część są to środki celowe czyli zwykły Kowalski może nie odczuć że jest jakieś KPO , kasa pójdzie np. do niemieckiej fabryki puszek na zakup robotów albo jakoś tak. 3. Jest to pożyczka tylko i wyłącznie.

Z bliska
Z bliska
19 dni temu
Reply to  Alex88

Niestety i takich durni mamy w Mławie !!!

Lejek
Lejek
19 dni temu
Reply to  Alex88

Jakie niemieckie cimnioku wsioku. Polska tez placi do uni.

fiki
fiki
20 dni temu

obraz nędzy i rozpaczy

miki
miki
20 dni temu
Reply to  fiki

Strzał w 10, nic dodać, nic ująć…

Anonimowo
Anonimowo
20 dni temu
Reply to  fiki

Takich mamy gospodarzy Czas Na

Wielkie Zmiany.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
19 dni temu
Reply to  Anonimowo

Jak sam widzisz, i powinieneś wiedzieć że po to został stworzony ten wydział propagandy w RATUSZU POD KIEROWNICTWEM P. GRZYWACZ, I NIE TYLKO TEN WYDZIAŁ, bo inne wydziały także to robią !! — aby wszystko to co rzutuje na wizerunek RATUSZ I BURMISTRZA BYŁO PRZEZ LUDZI TAM ZATRUDNIONYCH BYŁO OCENIANE NA CZERWONO !!! — no i ta ciemnota ***** *** która wybrała nam mieszkańcom takich dobrodzieji że NASZE MIASTO MŁAWA JEST TAK OCENIANE — TO JEST DNO!!–DNA — WIDAĆ TO JAK NA DŁONI ŻE TE RZĄDY KOWALEWSKIEGO PRZEZ TE 16 LAT –TO LATA ZMARNOWANE !!!!— JEDYNIE Z TAK ZARZĄDZANEGO MIASTA MOGĄ SIĘ CIESZYĆ DEVELOPERZY !!!!—No tak ale żeby stworzyć wydział który zajął by się pozyskiwaniem–i wykorzystywaniem środków z UNII EUROPEJSKIEJ— TO P. KOWALEWSKI STWORZYŁ SOBIE PROGRAM –PARTNERSTWA PUBLICZNO PRYWATNEGO, I WYDZIAŁ PROPAGANDY KTÓRY MA GO CHWALIĆ I POKAZYWAĆ NAM CO TEN BURMISTRZ NIE OSIĄGNĄŁ ???—A Z TYCH DANYCH WIDAĆ ŻE OSIĄGNĄŁ DNO !!!—i do tego ma cały czas obrońców „BOLO” których opłaca z naszych pieniędzy !!!— ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ—CZAS NA ZMIANY !!!

Bolo
Bolo
19 dni temu

Czy napisałem nieprawdę? A jeśli prawdę to czemu mnie obrażasz?

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
19 dni temu
Reply to  Bolo

Ty i prawda to dwie sprzeczności !!!

Bolo
Bolo
19 dni temu

Co jest nieprawdziwe w mojej wypowiedzi o klasyfikacji per capita?

24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x