Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przed nami Płońsk i Ciechanów. Za nami Żuromin


Opublikowany został najnowszy ranking wykorzystania środków UE przez samorządy w latach 2014–2021 opracowany przez samorządowe pismo „Wspólnota”. To niejako podsumowanie całej siedmioletniej perspektywy wykorzystywania środków unijnych przez samorządy. Jak wypada Mława, powiat mławski i gminy naszego powiatu w tym zestawieniu?

Jak zaznaczają autorzy zestawienia,  w rankingu posługują się danymi ze sprawozdań budżetowych o faktycznie poniesionych przez jednostki samorządu terytorialnego wydatkach, a nie zestawieniami umów zawartych na realizację kolejnych projektów. Z rankingowej statystyki wynika, że niemal połowa dotacji inwestycyjnych wiąże się z inwestycjami transportowymi (drogi, zakup taboru komunikacyjnego). Drugim bardzo ważnym działem jest gospodarka komunalna i ochrona środowiska. Natomiast w dotacjach na zadania bieżące dominuje oświata, pomoc społeczna i administracja publiczna (w  praktyce np. środki na szkolenia pracowników administracji).

Wśród 314 ujętych w rankingu powiatów, powiat mławski znalazł się na 213 pozycji.  Na pierwszym miejscu rankingu znalazł się powiat przasnyski, na 126 – powiat pułtuski, na 128 – powiat płoński a na 140 – powiat ciechanowski.

Odrębną kategorią rankingu są miasta powiatowe. Tu na wysokiej – 11. pozycji znalazł się Płońsk, na 26 – Ciechanów, a na 67 – Pułtusk. Mława sklasyfikowana została na 234 pozycji, wśród 267 miast powiatowych ujętych w rankingu.

Wśród 1532 gmin wiejskich, najwyżej odnotowana została gmina Strzegowo, zajmując 206 pozycję. Na 813 znalazła się gmina Wieczfnia Kościelna, na 860 gmina Radzanów, 1088 gmina Dzierzgowo, 1328 – gmina Stupsk, 1417 – gmina Lipowiec Kościelny, 1502 – gmina Wiśniewo, a na ostatnim 1532. miejscu w rankingu znalazła się gmina Szreńsk.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
24 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Lejek
Lejek
1 rok temu

Mława do Ciechanowa nie ma polotu. Zawdzięczamy to łysemu tzn. Buniowi

Bolo
Bolo
1 rok temu

Do uzupełnienia wiadomości podanych w artykule należy podać, że ranking ten oparty jest na wydatkach per capita, czyli pozycja wg wydatków na 1 mieszkańca. Jeśli miasto lub gmina ma mało mieszkańców to nawet przy niższej łącznej sumie pozyskanych środkach będzie wyżej od większego miasta czy gminy.

Michał
Michał
1 rok temu

Serio ja nie wierzę normalnie że mamy tu jeszcze tyłu fanatyków pisuaru. Nic w te puste łby bez szkoły nie dociera. No comment

Mławianin
Mławianin
1 rok temu
Reply to  Michał

A Ty to szkolony DEBIL. Twoje ujadanie na rządzących świadczy dobitnie że to Ty masz zakuty zryty ŁEP

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  Mławianin

Michał ma rację!!!– okazuje się że Debilem jesteś ty , a potwierdza to ten twój post!!!

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Mławianin

I to ty tak sam napisałeś czy instrukcje z szamba TVPiS otrzymałeś.
A może by tak wytężyć umysł i zacząć samodzielnie myśleć. Chyba, że myślenie to ilość darmowej kasy jaką za nic nie robienie dostajesz, na którą ktoś musi pracować.
J384Ć P15

Wirus
Wirus
1 rok temu

Czekamy na komentarz naszych władz czemu tak wysokie – niskie miejsce. Zapewne po pierwsze.: Brak komputerów w urzędzie. Po drugie brak osób do wyszukiwania możliwości dotacji no bo brak komputerów. Po trzecie brak kompetentnych osób no bo w urzędach sami swoi.
Strzegowo Mławy prześciga. Brwondla Strzegowa.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

a gmina Szydłowo na którym miejscu .

Bolo
Bolo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

1462

Alex88
Alex88
1 rok temu

Po co nam te niemieckie pieniądze? Pokażmy, że możemy zrobić lepiej i w dodatku za własne

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Alex88

A po co nam pis. Tylko chamuje rozwój naszego kraju.
J384Ć P15

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Alex88

A po co nam jest pis?
Tylko hamuje rozwój naszego kraju.
J384Ć P15

GBH
GBH
1 rok temu
Reply to  Anonim

Gdyby nie PiS to nie mial byś kogo J8432Ć stulejarzu. A tak możecie sobie pokrzyczeć z Julkami na marszach.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  GBH

A ciebie Putin powinien odznaczyć medalem za wierność komunie.
J384Ć P15

Gąbka
Gąbka
1 rok temu
Reply to  Alex88

Fakt faktem że kasa by się przydała , ale zastanawia mnie kilka spraw 1. Czemu jest takie ciśnienie na te całą praworządność , Brukseli nie obchodziło że gazu by nie było i z węglem też nie pomagają . 2 . Środki lub ich duża część są to środki celowe czyli zwykły Kowalski może nie odczuć że jest jakieś KPO , kasa pójdzie np. do niemieckiej fabryki puszek na zakup robotów albo jakoś tak. 3. Jest to pożyczka tylko i wyłącznie.

Z bliska
Z bliska
1 rok temu
Reply to  Alex88

Niestety i takich durni mamy w Mławie !!!

Lejek
Lejek
1 rok temu
Reply to  Alex88

Jakie niemieckie cimnioku wsioku. Polska tez placi do uni.

fiki
fiki
1 rok temu

obraz nędzy i rozpaczy

miki
miki
1 rok temu
Reply to  fiki

Strzał w 10, nic dodać, nic ująć…

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  fiki

Takich mamy gospodarzy Czas Na

Wielkie Zmiany.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Jak sam widzisz, i powinieneś wiedzieć że po to został stworzony ten wydział propagandy w RATUSZU POD KIEROWNICTWEM P. GRZYWACZ, I NIE TYLKO TEN WYDZIAŁ, bo inne wydziały także to robią !! — aby wszystko to co rzutuje na wizerunek RATUSZ I BURMISTRZA BYŁO PRZEZ LUDZI TAM ZATRUDNIONYCH BYŁO OCENIANE NA CZERWONO !!! — no i ta ciemnota ***** *** która wybrała nam mieszkańcom takich dobrodzieji że NASZE MIASTO MŁAWA JEST TAK OCENIANE — TO JEST DNO!!–DNA — WIDAĆ TO JAK NA DŁONI ŻE TE RZĄDY KOWALEWSKIEGO PRZEZ TE 16 LAT –TO LATA ZMARNOWANE !!!!— JEDYNIE Z TAK ZARZĄDZANEGO MIASTA MOGĄ SIĘ CIESZYĆ DEVELOPERZY !!!!—No tak ale żeby stworzyć wydział który zajął by się pozyskiwaniem–i wykorzystywaniem środków z UNII EUROPEJSKIEJ— TO P. KOWALEWSKI STWORZYŁ SOBIE PROGRAM –PARTNERSTWA PUBLICZNO PRYWATNEGO, I WYDZIAŁ PROPAGANDY KTÓRY MA GO CHWALIĆ I POKAZYWAĆ NAM CO TEN BURMISTRZ NIE OSIĄGNĄŁ ???—A Z TYCH DANYCH WIDAĆ ŻE OSIĄGNĄŁ DNO !!!—i do tego ma cały czas obrońców „BOLO” których opłaca z naszych pieniędzy !!!— ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ—CZAS NA ZMIANY !!!

Bolo
Bolo
1 rok temu

Czy napisałem nieprawdę? A jeśli prawdę to czemu mnie obrażasz?

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  Bolo

Ty i prawda to dwie sprzeczności !!!

Bolo
Bolo
1 rok temu

Co jest nieprawdziwe w mojej wypowiedzi o klasyfikacji per capita?

24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x