Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na kilku mławskich obiektach pojawiły się tabliczki. Co to za akcja?Akcja montażu na miejskich zabytkach w Mławie tabliczek informacyjnych z ciekawostkami o obiektach, rozpoczęła się już w ubiegłym roku.  W tym roku tabliczki pojawią się w ośmiu kolejnych miejscach. Większość z nich jest już przytwierdzona.

W czwartek 3 listopada 2022 r. tabliczki informacyjne z nazwą zabytku, datą jego powstania, krótką ciekawostką o obiekcie i odsyłaczem (kod QR) do obszerniejszej informacji na stronie www.mlawa.pl pojawiły się na:

  • ogrodzeniu kościoła pw. Świętej Trójcy;
  • ogrodzeniu kościoła pw. św. Wawrzyńca;
  • ogrodzeniu cmentarza żydowskiego przy ul. Warszawskiej;
  • kamienicy secesyjnej na rogu ulic Żeromskiego i 3 Maja;
  • budynku dawnego Banku Polskiego przy ul. Lelewela;
  • budynku dawnej poczty przy ul. Reymonta.

Jeszcze w tym roku oznakowane będą w ten sposób także:

  • Lelewelówka (tabliczka zostanie zamontowana na ogrodzeniu posesji);
  • budynek dawnego więzienia przy ul. Narutowicza.

Przypomnijmy, że w 2021 r. miasto umieściło tabliczki na frontowych ścianach ratusza, siedziby Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz budynku dawnej „popówki” (obecnie USC).

Na montaż wszystkich tabliczek właściciele nieruchomości otrzymali zgody Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pik Pok
Pik Pok
1 rok temu

Akcja wydajemy kase na pierdoly i co nam zrobicie.

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  Pik Pok

Najgorzej jest jak w tak szczytnym temacie GŁOS ZABIERAJĄ TAKIE PIERDOŁY JAK TY –Pik -Pok

Pik Pok
Pik Pok
1 rok temu
Reply to  z bliska

Jeśli nie mamy pieniędzy na inwestycje. Wycofali się z pump truck który miał być dla dzieci i młodzieży no ale przecież oni nie głosują w wyborach. Kupuje się auto i robi się takie bzdety aby się pokazać to mnie to drażni. Bo lepiej by dziury w ulicy załatali… a ty siej te ich propagandę

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x