Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Oszuści oskubali go na ponad 150 tys. zł. Dzwonili niemal codziennie


To kolejny taki przypadek. 38 – letni mieszkaniec powiatu makowskiego, chciał zarobić na kryptowalutach. Zamiast zarobku, padł ofiarą oszustów i stracił ponad 150 tysięcy złotych.


Wszystko zaczęło się w sierpniu br. Jak informuje makowska policja, z mieszkańcem powiatu makowskiego skontaktowała się kobieta z ofertą inwestycji na giełdzie. Obietnice dużego i szybkiego zarobku zachęciły 38 – letniego mężczyznę do współpracy z fikcyjnym „doradcą finansowym”. Na podane przez oszustów konto przelał 230 euro. Następnie do mężczyzny zadzwonił kolejny fikcyjny „analityk finansowy”, który przedstawił pokrzywdzonemu formę współpracy i wysłał link do platformy, na którą 38 – latek zarejestrował się, podając swoje dane w tym między innymi kopię dowodu osobistego.

Fikcyjni doradcy tłumaczyli, że wszystkie te kroki są niezbędne do wypłaty przyszłych zysków inwestycji.

– Na swoim telefonie za namową oszustów zainstalował również pulpit zdalnego sterowania. Blisko 3 miesiące oszuści codziennie kontaktowali się telefonicznie z 38 – latkiem, zachęcając do dalszych inwestycji i pokazując na zainstalowanej platformie zyski z inwestycji. Po kolejnym telefonie fikcyjny analityk namówił mężczyznę do inwestowania w kryptowaluty. Na podane konto przez oszustów 38 – latek przelał kolejne pieniądze. Oszuści cały czas byli w kontakcie telefonicznym z poszkodowanym i nakłaniali do kolejnych inwestycji. Bez jego zgody za pomocą wcześniej zainstalowanej aplikacji do obsługi zdalnego pulpitu na konto 38 – latka zaciągnęli blisko 75 tysięcy złotych pożyczki – podaje Monika Winnik, oficer prasowy KPP w Makowie Mazowieckim.

Analityk skutecznie przekonywał mężczyznę, że zrobił to żeby odzyskać jego zainwestowane pieniądze, a było to ponad 100 tysięcy złotych. Po kolejnych transakcjach i namowach 38 – latek wpłacił jeszcze oszustom kolejne kilkadziesiąt tysięcy złotych. W sumie mężczyzna stracił ponad 150 tysięcy złotych. Kiedy zorientował się, że to oszustwo zgłosił sprawę na policję.

źródło: KPP Maków Mazowiecki

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
JAN BO
JAN BO
1 rok temu

OSZUST TO NAJBARDZIEJ INTELLIGENT… VERSUS
WALKA ZE ZŁODZIEJAMI PO TRUPACH SKUTKUJE, IŻ SĄ FRAJERAMI WYŚMIEWANYMI PRZEZ KOLEGÓW Z CELI… DLATEGO NIEBAWEM WE WIEZIENIACH BEDOM SAME BANDIT UND TERRORIST…

rysiu
rysiu
1 rok temu
Reply to  JAN BO

one raz na jakiś czas wyłażą aby kolejny napad lub inny gwałt… zrobić

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Hh

Obywatel chodzący na wybory
Obywatel chodzący na wybory
1 rok temu

Co robi policja w tej sprawie? Gdxie są śledczy, jaka ich efektywność?
Dlaczego od kolku lat kwitnie ten proceder w Polsce.

Kuba
Kuba
1 rok temu

Głupich nie sieją, sami się rodzą, dlatego też kwitnie ten proceder.
Nie pomagają ostrzeżenia i takie artykuły jak np. ten. Czy ludzkie plemię kiedykolwiek zmądrzeje?
Najlepiej jest przestać myśleć, przestać czytać poważne artykuły, a w zamian wlepiać gały w telefon i śledzić nonstop Facebooka, bo przecież to ważniejsze. Mieć 38 lat i w tak prosty sposób pozbyć się kasy to jest naprawdę bezmyślne.
Czy ty myślisz, że oszuści, złodzieje są idiotami i nie dbają o zacieranie śladów?
Ps. Chodzenie na wybory nie czyni nikogo mądrzejszym. Trzeba myśleć i samemu decydować co i kogo się wybiera.

Last edited 1 rok temu by Kuba
Obywatel chodzący na wybory
Obywatel chodzący na wybory
1 rok temu
Reply to  Kuba

Dlatego w najbliższych wyborach ja i moja rodzina zagłosuje orzeciwko PiS ze względu na nieróbstwo policji, która podlega władzy rządowej.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x