Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zajęcie warsztatowe z Mistrzynią Świata w warcabach


W piątek 28 października br. w Szkołach Podstawowych w Windykach a później również w Wieczfni Kościelnej odbyły się spotkania z Mistrzynią Świata w Warcabach – Natalią Sadowską. Mistrzyni pochodzi z Windyk i jest absolwentką Szkoły Podstawowej w Windykach oraz Gimnazjum w Wieczfni Kościelnej.


Zajęcia prowadzone były w formie zajęć warsztatowych. W spotkaniu udziały wzięły trzy klasy: VI, VII i VIII i Windykach oraz uczniowie klas IIb (członkowie szkolnego Klubu Gier Planszowych) i klasy VIIIb, w sumie 24 uczniów w Windykach i 34 w Wieczfni Kościelnej.

Zajęcia podzielone były na dwie części. Pierwsza z nich miała formę wykładu. Druga była częścią praktyczną. Na początku Pani Natalia opowiedziała uczniów o swoim dzieciństwie i początkach grania w warcaby. Uczniowie mieli okazję oglądać prezentację przedstawiającą największe sukcesy Natalii Sadowskiej. Zajęcia prowadzone były w języku polskim i częściowo w języku angielskim. Uczniowie mieli okazję przekonać się jak ważna w codziennym życiu jest nauka języków obcych. Natalia opowiedziała również o swojej obecnej pracy oraz o krajach, które miała okazję zwiedzić dzięki graniu w warcaby.

Druga część była typową częścią praktyczną. Uczniowie mieli okazje zagrać partię błyskawiczną z Mistrzynią Świata. Zorganizowaliśmy tzw.: „symultankę”, która polega na tym, że Natalia rozegrała kilka równoległych meczy z uczniami jednocześnie.

Zajęcia warsztatowe przebiegały w miłej atmosferze. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematyką, chętnie współpracowali, zadawali pytania, odpowiadali i uczestniczyli aktywnie w zajęciach. Uczniowie mieli również okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z Mistrzynią Świata oraz pooglądać jej najcenniejsze puchary i medale.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizowanych w szkołach projektów: „Warto być aktywnym” realizowanego w SP Windyki w ramach programu „Sport na start” oraz projektu „Inspirujące warsztaty – motywujemy do nauki” realizowanego w SP w Wieczfni Kościelnej w ramach programu MAZOWIECKA AKTYWACJA.

źródło: Zbigniew Krystkiewicz – SP Wieczfnia Kościelna

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x