Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od nowego roku śmieci będą ciut tańsze?


Wiadomo już ile miasto będzie musiało zapłacić od nowego roku za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Ratusz do tego przetargu zabezpieczył kwotę 23 milionów, ale okazało się, że choć wpłynęła tylko jedna oferta, to jest ona znacznie niższa od zabezpieczonej kwoty, a nawet od kwoty z poprzedniego przetargu.


W wymaganym w przetargu terminie – do 31 października, ofertę na „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i z PSZOK oraz dostarczanie worków” złożyła tylko firma NOVAGO. Zaoferowała wykonanie tej usługi za kwotę 19 180 206,40 zł., w okresie od 1 stycznia 2023 do 31 grudnia 2024. Podobnie jak w poprzednim okresie realizacji usługi w umowie znajduje się klauzula możliwości zmiany ceny i realizacji umowy do wyczerpania wskazanej w przetargu kwoty.

Przypomnijmy, w poprzednim przetargu w końcu 2020 roku NOVAGO zaoferowało wykonanie takiej usługi w okresie 18 miesięcy za kwotę 16025904 zł. Tak więc miesięczny koszt wynosił wówczas 890328 zł. Według stawki zaproponowanej w tym przetargu, miesięczny koszt wyniesie 799175,27 zł.

Taka sytuacja powinna znaleźć też przełożenie na cenę odbioru odpadów, jaką dotychczas płacą mieszkańcy – czyli 10 zł od metra sześciennego zużytej wody. Na taką decyzję trzeba będzie jednak poczekać do zakończenia postępowania przetargowego i podpisania umowy.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jagoda
Jagoda
1 rok temu

Widać że tu sami peeselowcy piszą .
Nie chcemy słuchać już Psl.
Juz PSL nie wejdzie do Sejmu , a w Mławie też nikt ich nie chce i nie tylko za brak obwodnicy zachodniej.
No co do powiedzenia ma taki Burchacki czy taka Błaszkewicz , co ciągle si e urywa z obrad sesji ?

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Jagoda

Jak widać z powyższego komentarza gł…pi też tu piszą.

Z bliska
Z bliska
1 rok temu
Reply to  Jagoda
No i oberwało ci się za ten wpis, chyba słusznie.Ja jednak uważam że o wiele lepszym gospodarzem byłby BURCHACKI !!  nie patrzmy że to PSL, patrzmy na człowieka, !!!
On i on
On i on
1 rok temu

Czemu mnie to nie dziwi. Już dawno mówiłem, że w roku wyborczym Bunio pochwali się tańszymi śmieciami. Idą wybory i Kowalewski chce je wygrać. Teraz tańsze śmieci, po wygranych wyborach przez Kowalewskiego cena za śmieci podskoczy i Novago sobie odbije z nawiązką. układ musi trwać. Ceny prac drogowych w tym roku są dwukrotnie wyższe niż w poprzednim. Mamy jednak wysyp prac drogowych. Czemu teraz, a nie rok wcześniej?. Bo idą wybory. W 2021 roku można było wyremontować dwa razy tyle, ale po co. Teraz przed wyborami trzeba się wykazać, by kupić nasze głosy.Nasz Bunio nie jest dobrym gospodarzem on jest dobrym strategiem i markietyngowcem. Dla Niego liczy się tylko władza i korzyści z niej płynące.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 rok temu
Reply to  On i on

Masz wiele racji w tym co piszesz– TO NIE JEST DOBRY GOSPODARZ !!!— A JEDYNIE DOBRY MARKIETINGOWIEC !!!–w czym pomagają Burmistrzowi właśnie pisowcy no i oczywiście DEVELOPERZY — A TAM GDZIE TYLKO JEST OKAZJA –to pierwszy do tego jest właśnie BURMISTRZ, !!!— ostatnio podczas ZADUSZEK ASYSTOWAŁ PREJSOWI i oświecał teren kłaniając się w pas ofiarodawcom !! MŁAWIANIE CZY NA PRAWDĘ NIE MACIE JUŻ DOSYĆ TYCH RZĄDÓW KOWALEWSKIEGO ?????— PRZY NAJBLIŻSZYCH WYBORACH POWINNIŚMY ZMIENIĆ TĄ OSOBISTOŚĆ— NIE DAJMY SIĘ NABIERAĆ NA TE CZAPKOWANIE I UKŁONY PANA KOWALEWSKIEGO !!!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Nie tylko podziękować Buniowi ale i całej Radzie miasta

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  On i on

Przede wszystkim liczy się dlaniego to drugie

Jak
Jak
1 rok temu

Tylko czemu wciąż do przetargu przystępuje jedna firma. Skoro zastępca burmistrza mówił że w Mławie jest aż siedem firm o takim profilu działalności. Dodatkowo do przetargu mogą zgłosić się firmy z całej Polski. Jak te przetargi są pisane że zgłasza się jedna firma. Czy są one odpowiednio nagłaśniane w mediach. Co jest wymogiem podczas przetargów na takie duże sumy pieniędzy. Według mnie to wygląda jakoś dziwnie.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Jak

No nie wiesz jak to jest z przetargami? – nie żartuj, przecież wiadomo, że przetargi są ustawiane na ogół. Ciekawe tylko czemu szanowna firma Novago w dobie szalejącej inflacji (wzrostu cen benzyny, ropy oraz innych kosztów) nagle postanowiła zmniejszyć swoje koszty.
Ciekawe jak wysokie zyski ma naszym kosztem. Widocznie calkiem niezłe jeśli zdecydowała się na obniżenie cennika w swojej ofercie..
Podobno na śmieciach obecnie lepiej się zarabia jak na narkotykach, dlatego różnego rodzaju mafie przerzucają się na śmieci właśnie, bo to bardzo dochodowy interes.

syli
syli
1 rok temu

w Ciechanowie jest 15 zł od osoby

Bbb
Bbb
1 rok temu
Reply to  syli

15 zł od osoby to całkiem sprawiedliwa kwota tylko wymaga aby urzędnicy przestali się lenić . I weryfikowali deklaracje za śmieci bo mają bardzo dużą narzędzi aby to zrobić. Co zostało potwierdzone podczas składania wniosków o dodatek węglowy. To wszystko jest do sprawdzenia tylko trzeba chcieć.

hWD
hWD
1 rok temu
Reply to  syli

Za 4 osoby 60 zł , ja za 4 osoby 180 zł. Co jest do kurki nędzy. A się wkurkowałem.

Maja
Maja
1 rok temu
Reply to  hWD

Ja za 2 osoby place 120,.

realista
realista
1 rok temu

proszę sprawdzić dlaczego była jedna oferta.
Łatwo pisać byle pisać, nawet jak nie ma to sensu.
Liczy się ilość 2 zdaniowych artykułów czy czasem Pan Redaktor JK skupi się na bardziej merytorycznej treści?

Wólczanka
Wólczanka
1 rok temu

„…czyli 10 zł od metra sześciennego zużytej wody…”
Nie 10 zł, a od 1.01.2022 12,50 zł

Obserwator
Obserwator
1 rok temu
Reply to  Wólczanka

Czyli ile zapłacą mieszkańcy od 2023 roku?

Nnn
Nnn
1 rok temu
Reply to  Obserwator

Tyle ile będzie chciał burmistrz bo radni popro każdą jego decyzję. Nawet radni PiS się nie będą zastanawiać.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 rok temu
Reply to  Nnn

Pokazujesz swą nie wiedzę, czyżbyś nie wiedział że BURMISTRZ KOWALEWSKI TAKŻE JEST Z PIS !! —

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x