Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Odeszli od nas, my o nich pamiętamy


Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas, kiedy w sposób szczególny wspominamy nie tylko naszych najbliższych, którzy już od nas odeszli, ale również bliższych i dalszych znajomych, z którymi w tym doczesnym życiu już się nie spotkamy. My w takim dniu również chcemy wspomnieć przede wszystkim tych znanych z nazwiska, o których śmierci na terenie powiatu mławskiego od ubiegłorocznych Zaduszek napisaliśmy. Niech spoczywają w pokoju!


W styczniu Zmarł Kazimierz Lewandowski,  Mławianin Roku 2020, twórca i członek Harcerskiego Kręgu Seniorów, związanego ze Związkiem Harcerstwa Polskiego od 1945 roku, odznaczony medalem Zasłużony dla Miasta Mława.

W marcu, w wieku niespełna 107 lat odszedł na wieczną wartę por. Józef Caban – weteran kampanii wrześniowej 1939 roku, weteran kampanii wrześniowej, uczestnik bitwy pod Mławą oraz obrony Warszawy, żołnierz Armii Krajowej. Był ostatnim żyjącym członkiem przedwojennego Stronnictwa Narodowego.

W maju społeczność Unierzyża, kapłani, władze samorządowe gminy, strażacy, orkiestra i znajomi pożegnali wieloletniego organistę miejscowej parafii, Andrzeja Klimkiewicza. Zmarły to człowiek wiary, prawy, patriota i społecznik. Od ponad 60 lat był organistą w parafii pw. św. Walentego w Unierzyżu, od ponad 30 był dyrygentem orkiestry. Śp. Andrzej Klimkiewicz zmarł w wieku 83 lat. Spoczął na parafialnym cmentarzu.

26 czerwca w wieku 61 lat zmarł Sławomir Marat – wieloletni strażak, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Mławie. Powszechnie lubiany, zawsze uśmiechnięty i życzliwy dla ludzi, całe swoje życie zawodowe poświęcił straży pożarnej.

W sierpniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Kowalczyka. To mieszkający od wielu, wielu lat w Mławie, brat „poznańskiego Popiełuszki” – dominikanina ojca Honoriusza. Śp. Kazimierz był wiernym strażnikiem pamięci o odważnej posłudze duszpasterskiej o.Honoriusza  w trudnym okresie stanu wojennego. Zmarł 24 sierpnia w wieku 83 lat i spoczął w rodzinnym grobowcu na cmentarzu komunalnym w Mławie, choć na pewno część swojego serca pozostawił w umiłowanym, rodzinnym Duczyminie (gm. Chorzele).

W październiku w wieku 43 lat odszedł od nas Grzegorz Kraska. Zmarły to wieloletni nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół nr 3 w Mławie, lubiany przez uczniów, pracowity, życzliwy i obdarzony ogromnym poczuciem humoru.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
asadad
asadad
1 miesiąc temu

.
.
.
.
.

Last edited 1 miesiąc temu by asadad
Grzesiu
Grzesiu
1 miesiąc temu

BRAKUJE PANÓW :
WALDEMAR BOROWSKI
WIESŁAW CHRZCZON
ROMAN KUCZYŃSKI

KTO TO PISAŁ?

Szulc
Szulc
1 miesiąc temu
Reply to  Grzesiu

Widać nie interesował się piłką nożną

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x