Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Biskup Szymon Stułkowski objął kanonicznie diecezję płocką


Fot. W.Piętka/FOTO GOŚĆ


Ksiądz biskup Szymon Stułkowski 31 października 2022 roku objął kanonicznie diecezję płocką. Odbyło się to w bazylice katedralnej płockiej, w obecności administratora apostolskiego diecezji płockiej bp. Wiesława Śmigla, biskupa toruńskiego, biskupów seniorów: Piotra Libery i Romana A. Marcinkowskiego, członków Kolegium Konsultorów z bp. Mirosławem Milewskim, wikariuszem generalnym oraz pracowników instytucji diecezjalnych. 

Ingres, czyli liturgiczna uroczystość rozpoczynająca posługę pasterską bp. Szymona Stułkowskiego odbędzie się 26 listopada o godz. 11.00 w katedrze płockiej. Poprzedzi go wieczorne spotkanie biskupa z kapłanami z diecezji 25 listopada o godz. 20.00, również w katedrze. 

Bp Szymon Stułkowski przejął rządy w diecezji płockiej z rąk bp. Wiesława Śmigla, administratora apostolskiego diecezji płockiej (biskupa toruńskiego). Tenże sprawował je od 4 czerwca, kiedy to poprzedni biskup płocki Piotr Libera, z powodów zdrowotnych, przeszedł na emeryturę. 

źródło: Diecezja Płocka

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Lupa
Lupa
1 rok temu

Nie było szans na uczciwą pracę ???

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Lupa

Całe życie przeżebrane to teraz uczciwa praca? LOL

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Ciekawe jakie dobro spełnił na ziemi?
Jak można pleść takie androny nad trumną jeśli zna się prawdę o danym człowieku.

Zazula
Zazula
1 rok temu
Reply to  Anonim

Jak powiedział klasyk: ciemny lud to kupi.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x