Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Najbezpieczniejszy powiat w Polsce to …?


Powiat żuromiński został nagrodzony tytułem honorowym „II Najbezpieczniejszy Powiat Polski 2021”. Wyróżnienie odebrał Komendant Powiatowy Policji w Żurominie mł. insp. Zbigniew Czachorowski.


Komendant KPP w Żurominie mł. insp. Zbigniew Czachorowski został zaproszony na IV. Ogólnopolski Konwent pt. „Współpraca międzysektorowa i innowacja na rzecz bezpieczeństwa drogowego”, który odbywał się w dniach 27-28 października br. w Warszawie. Podczas konwentu odbyła się również uroczysta gala wręczenia statuetek m.in. najbezpieczniejsze województwo, powiat i miasto w kraju.

Biuro Ruchu Drogowego KGP poprzez działania prowadzone za pośrednictwem m.in. Komendy Powiatowej Policji w Żurominie współpracuje z Fundacją „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych OPP realizując program „Bądź bezpieczny na drodze” zaplanowanego na lata 2018-2025. Najniższa liczba ofiar śmiertelnych, liczba rannych i wypadków – właśnie te czynniki uplasowały powiat żuromiński na podium pośród dwóch innych najbezpieczniejszych powiatów w Polsce.

– Na drogach powiatu żuromińskiego w 2021 roku nie było ani jednego wypadku śmiertelnego, co więcej również do chwili obecnej w bieżącym roku 2022 KPP w Żurominie nie odnotowała takiego zdarzenia. Ogromna w tym zasługa żuromińskich służb mundurowych, działających na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu żuromińskiego. Swój bezpośredni wkład w bezpieczeństwo mają również lokalne władze samorządowe, zarządcy dróg, instytucje, stowarzyszenia, placówki oświatowe, ale także koledzy strażacy z PSP w Żurominie, którzy wspierają żuromińskich policjantów w ich działaniach. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Żurominie mieszkańcy powiatu mogą cieszyć się wysokim poziomem bezpieczeństwa na drogach. Warto także dodać, że sukces ten nie byłby możliwy bez zaangażowania wszystkich policjantów z żuromińskiej jednostki, którzy każdego dnia wkładają mnóstwo pracy w edukację z zakresu ruchu drogowego odwiedzając w szkołach uczniów, ale także rozmawiając z dorosłymi kierowcami – pisze żuromińska Policja.

– Jest mi niezmiernie miło, że praca policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie została doceniona na arenie ogólnopolskiej. Dołożymy wszelkich starań, aby utrzymać bieżącą tendencję i będziemy niestrudzenie działać na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności – podsumowuje komendant Zbigniew Czachorowski.

źródło: KPP Żuromin

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x