Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława przeznaczy 60 tys. zł na pomoc dla ukraińskiego miasta


Podczas dzisiejszej sesji rady miasta, radni zajmą się też projektem uchwały, w myśl którego miasto przeznaczy z własnego budżetu kwotę 60 tys. złotych na pomoc dla ukraińskiego miasta Iwano-Frankiwsk.


O taką pomoc zwrócił się do władz miasta 14 października br. burmistrz Iwano-Frankiwska Ruslan Martsinkiw, apelując o pomoc humanitarną i rzeczową w celu wsparcia mieszkańców tego miasta i nowo napływających migrantów. Iwano-Frankiwsk (dawny Stanisławów)  to  miasto w zachodniej Ukrainie, na przedgórzu Karpat, które w 2020 roku liczyło 237 686 mieszkańców.

Jeżeli radni podejmą taką uchwałę, w ramach kwoty przeznaczonej na pomoc zakupione zostaną generatory prądu, zarówno domowe jak i przemysłowe, jak też piły łańcuchowe, sprzęt AGD, śpiwory, koce, materace, ciepłe ubrania.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
78 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Lis
Lis
1 rok temu

Właśnie to robią z was media…

Redaktor
Redaktor
1 rok temu

Ludzie dajcie spokój, te pieniądze przeznaczyli prywatnie Niemcy i Włosi z miast partnerskich z prośbą o skierowanie ich tam.
Artykuł też jest skrajny i wprowadza w błąd czytelników. No niestety.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Redaktor

Jak masz informacje rzetelne czyli prawdziwe to czemu nie podpisujesz się imieniem i nazwiskiem? – może raczysz odpowiedzieć na to pytanie?

Obiektywnie rzec ujmując
Obiektywnie rzec ujmując
1 rok temu
Reply to  Kuba

Jaki on rzetelny. To dziennikarz gazety prowadzonej na pasku burmistrza NKM.

Szary obywatel
Szary obywatel
1 rok temu

Nie wiem, czy decydenci, którzy opowiedzieli się za wsparciem finansowym przez Mławę dla Iwano-Frankowska (dawniej polskiego Stanisławowa), mają świadomość, iż w tym mieście stoi otoczony lokalnym kultem pomnik Stepana Bandery, ideologa UPA , z której działalnością wiąże się bestialski, mord ludobójstwa na co najmniej 200 tysiącach Polaków m.in., w 1943r. Czy państwu to nie przeszkadza, że do chwili obecnej Ukraina , co do zasady uniemożliwiła ekshumację i godny pochówek naszych Rodaków i nawet w obliczu wojny, ponoszonych ofiar, nie zamierza odejść od wynoszenia do godności bohaterów,jednostek odpowiedzialnych za zbrodniczą działalność antypolską….?? Chciałbym wiedzieć kto z „naszych” radnych głosował za ww., wsparciem…..

Jaki
Jaki
1 rok temu

Jestem ZA

mławianka
mławianka
1 rok temu

a w Mławie na głównym skrzyżowaniu światła 4 dzień nie działają!! skandal!!!

Były
Były
1 rok temu
Reply to  mławianka

Kto jest odpowiedzialny za ten skandal ?
Kogo powinno się ukarać za stworzenie niebezpieczeństwa ?
Może Prokuratura w ramach nadzoru sprawdzi tą gigantyczną nieodpowiedzialność !
Obok dzieci do 2 szkół nie mogą przejść !!!
Policji ‚ani widu, ani słychu” !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lupa
Lupa
1 rok temu
Reply to  Były

W końcu to droga powiatowa czyli PiS)))))

I ko
I ko
1 rok temu
Reply to  Lupa

Droga wojewódzka czyli Marszałek Województwa Pan Adam

Globus
Globus
1 rok temu
Reply to  Były

To droga wojewódzka a więc A.Struzik (PSL).

Kieruje
Kieruje
1 rok temu
Reply to  Były

Droga wojewódzka czyli marszałek województwa mazowieckiego Adam St

Niko
Niko
1 rok temu
Reply to  Były

Samorząd województwa mazowieckiego czyli Struzik Adam

Wgv
Wgv
1 rok temu
Reply to  mławianka

Te światła to skandal straszny nie taki jak wojna chłód i głód na Ukrainie

Magdalena Grzywacz
Magdalena Grzywacz
1 rok temu

Szanowni Państwo, uzupełniając informację: pieniądze na pomoc dla ukraińskiego miasta pochodzą od miast partnerskich Mławy, Viernheim i Moscufo. Dotychczas miasta te przekazały Mławie prawie 450 000 zł. Ostatnia transza – zgodnie z wolą darczyńców – ma być przekazana jako pomoc dla miasta w Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą cywile borykają się z wielkimi problemami – nie mają prądu, wody, ubrań, jedzenia, a jest coraz zimniej. Wojna nadal trwa. Do Mławy wciąż przybywają kobiety i dzieci, które szukają ratunku. Centrum Obsługi Uchodźców Wojennych przy ul. Lelewela obecnie jest czynne jeden dzień w tygodniu, ale tego dnia zjawia się w nim mnóstwo ludzi, którzy potrzebują pomocy, ciepłej odzieży i środków czystości. Dziękujemy mieszkańcom Mławy, którzy ze współczuciem i troską myślą o potrzebujących, o bliźnich.

Przyjaciel
Przyjaciel
1 rok temu

To ta Magda, co chodzi z dyktafonem w Urzędzie Miasta Mława i nagrywa petentów podczas załatwienia ich spraw i wniosków?

karol
karol
1 rok temu
Reply to  Przyjaciel

Czyim jesteś dupku jesteś przyjacielem

XAWERY
XAWERY
1 rok temu
Reply to  karol

Napewno nie twoim dupku !!!

Pik Pok
Pik Pok
1 rok temu

Ile z tych 450 tys już zostało wydane? Proszę przedstawić dokumenty ile z tego zostało wydane i na co. Ile dołożyliśmy my jako mieszkańcy Miasta nie jako burmistrz bo budżet to nie on a my mieszkańcy miasta Mława. Czemu ta informacja nie pojawiła się od razu z wpłyniecie ostatniej transzy tylko dopiero teraz, a jak się robi afera to informujecie ludzie że były jakieś gwiazdki z tym przelewem.

Pik Pok
Pik Pok
1 rok temu
Reply to  Pik Pok

Ciekawi mnie czemu miasto które nam dało pieniądze samo ich nie przekazało na Ukrainę tylko szuka pośrednika do tego hmm ciekawe Pani Magdo…

teżMława
teżMława
1 rok temu
Reply to  Pik Pok

Pewnie dlatego, że o ile te miasta-darczyńcy nie mają bezpośredniego kontaktu z Ukraińcami ani ich kraje z Ukrainą nie sąsiadują, to Mława ma takie kontakty, rozeznanie w potrzebach oraz znacznie większą – w porównaniu do możliwości darczyńców – łatwość dostarczenia pomocy (odległość).
Samorząd nie jest bankiem, żeby trzymać powierzone pieniądze na jakichś osobnych kontach. Pewnie musi te wpłaty od miast partnerskich włączać do budżetu i dopiero z tego budżetu rozdysponowywać.
Jaki sens ma przekazanie pieniędzy choćby z Niemiec na Ukrainę, skoro tam za te pieniądze nie sposób czegokolwiek kupić? Fabryki, sklepy są bombardowane, a gdyby nawet się ostały, to po zniszczeniu elektrowni (to teraz jeden z głównych celów rosyjskich ataków) i tak nie mogłyby działać. A prywatne zapasy np. odzieży chyba dawno się wyczerpały, bo wielu tysiącom Ukraińców przecież spłonęły czy zawaliły się domy albo musieli je opuścić, uciekając przed obcym wojskiem.
Oczywiście masz prawo tutaj wypisywać co ci tylko przyjdzie do głowy, jeśli się nie wstydzisz. Ale takie same prawo do wspierania potrzebujących mają tysiące mławian i mieszkańców sąsiednich gmin, którzy robią to po chrześcijańsku czy po prostu – po ludzku. I w trosce o swoją ojczyznę, bo woleliby nie sąsiadować z krajem okupowanym czy zaanektowanym przez wiadome państwo.
Co do rozliczenia środków finansowych – zgoda. Tylko ci przypomną, że w lokalnych mediach na bieżąco były zamieszczane informacje o transportach pomocy (leków, żywności itp.) z Mławy na Ukrainę. Były to po części także dary od tutejszych firm i mieszkańców. Ale rozumiem, że o tym nie czytałeś i czekasz na oficjalne podsumowanie. Moim zdaniem, powinny się takie ukazywać np. co kwartał.

BLM
BLM
1 rok temu
Reply to  teżMława

W punkt.

XAWERY
XAWERY
1 rok temu
Reply to  Pik Pok

Niestety tak działa PANI GRZYWACZ NACZELNIK WYDZIAŁU PROPAGANDY Ratusza, w którym zatrudnionych jest jeszcze dwóch pracowników, aby kontrolować to co dzieje się na portalach i w prasie !!! A ich oceny naszych postów są tylko na czerwono !!

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu

Szanowna Pani rzecznik. W artykule jest wyraźnie napisane, że pieniądze będą pochodziły z środków własnych budżetu miasta: „…w myśl którego miasto przeznaczy z własnego budżetu kwotę 60 tys. złotych na pomoc dla ukraińskiego miasta Iwano-Frankiwsk.” Proszę nie robić wariatów z mieszkańców, większość potrafi czytać ze zrozumieniem.

Magdalena Grzywacz
Magdalena Grzywacz
1 rok temu
Reply to  Mieszkanka

Szanowna Pani, darowizny od miast partnerskich – zgodnie z obowiązującymi przepisami – muszą być przyjmowane do budżetu miasta, abyśmy mogli nimi dysponować. Środki są z budżetu miasta, ale pochodzą od miast partnerskich – jedno drugiego nie wyklucza. Pozdrawiam

...
...
1 rok temu

To w takim razie nie Mława a miasta partnerskie przeznaczą 60 tyś. na pomoc. W takim razie UM nie ma czym się chwalić…

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu

W takim razie UM powinien upomniec sie o sprostowanie i przedstawić dokument potwierdzający darowiznę. Bo w oparciu o artykuł mieszkańcy mają prawo domniemywać, że naszym kosztem UM wspiera miasta ukraińskie. A jak wiadomo czas nie sprzyja rozdawaniu środków, nawet w obliczu działań zbrojnych w sąsiadującym państwie.

XAWERY
XAWERY
1 rok temu

Pani Grzywacz czy sprawia pani problem aby napisać to wprost, –że to jest normalne że środki wpływają na konto miasta –tylko w budżecie winno być wyrazne wskazanie że pochodzą z darowizny– a w informacji którą pani podaje winno być od razu napisane że są to środki z darowizn miast partnerskich — a nie środki URZĘDU MIASTA—- niestety jedno wyklucza drugie !! czy pani nie może tego pojąć że środki z darowizny to nie to samo co środki z naszego miejskiego budżetu !!! A na przyszłośc proszę nie przekazywać fałszywych informacji !!!

Anonim
Anonim
1 rok temu

Szkoda tylko, że tych bliźnich w owym centrum pomocy nie uczy się kultury panującej w Polsce i nie uświadamia się ich, że są u nas gośćmi, że gości też obowiązują jakieś zasady, a nie panoszenie się i chamstwo. W parku do późnych godzin nocnych są rosyjskojęzyczne wrzaski i ruska muzyka. Znaleźli sobie plener na libacje i balangi.
Jeśli tam tak źle i trwa wojna to dlaczego zdrowe, w pełni sił „chłopy” balują u nas, chleją i rozbijają się zamiast walczyć w obronie swojej ojczyzny?

Kkkk
Kkkk
1 rok temu
Reply to  Anonim

Dokładnie tak jest, ale nikomu to nie przeszkadza szlachta się bawi

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 rok temu

Z tego opisu–jasno widać że ten przekaz informacji jest fałszywy !!!— wychodzi na to że „jeśli nie potrafisz to nie pchaj się na afisz „

karol
karol
1 rok temu

Ludzie co cię z Wami dzieje tyle jadu ,Kamilku gdyby nie Amerykańska pomoc ruski stali by u bram Polskich granic a ty obsrany po pachy wskakiwał w kamasze o ile jak szczur nie uciekał z kraju,za dwa lata ubierzesz kamasze pod flagą zjednoczonej Europy niemiaszki będą Cię traktować tak jak ty Uk…

Mike
Mike
1 rok temu
Reply to  karol

A kolega wierzy w pomoc Amstykańców- dla nich jesteśmy strefą zgniotu

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  karol

Przestań oglądać tę swoją propagandową szczujnię.
Amerykańska pomoc – dobre 😀 . USA pomaga, bo na każdej wojnie się dorabia. Nie ma to jak przemysł zbrojeniowy.
Oj karol, karol zacznij mysleć… albo idź do lekarza tego od… nóg.

BLM
BLM
1 rok temu

Jak starczy na obiad dla 2 to nakarmię i 3 je. Jak najbardziej trzeba pomóc . Idzie zima ludzie będą marznąć . Wystarczy trochę empatii i czysto ludzkiego podejścia. Nie oglądać się na innych. Pomimo że inne wydatki miasta i zarządzanie może być dyskusyjne to tutaj nie widzę żadnego problemu . Uchwałę trzeba przyjąć jednogłośnie .

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  BLM

Oj u nas, przy tej galopującej inflacji oraz braku pieniędzy węgla ludzie też będą głodowali i marzli.
Starczy ci karolku pieniędzy i dla czwartego głodnego?

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
1 rok temu

Poprosimy o informacje którzy radni głosowali za. 60 tysięcy dla Ukrainy, samochód dla burmistrza a w mieście lampy chcą wyłączać aby każe zaoszczędzić.
Tą kwotę można by było przeznaczyć na coś lepszego jak utwardzenie ulic gruntowych lub rozbudować MKM.

XYZ
XYZ
1 rok temu

np. ul. Wł. Broniewskiego.

Marcin
Marcin
1 rok temu

Naprawdę? Lampy nocą i klika dziur w jezdni są ważniejsze, niż leki, żywność, ciepłe odzienie dla ludzi którzy stracili niemal wszystko? Wolę, żeby było ciemno i jeździć po dziurawych jezdniach, ale podzielić się z tymi którzy pomocy potrzebują.

Mike
Mike
1 rok temu
Reply to  Marcin

I zgwałcone kobiety przy braku oświetlenia, to też wolisz?

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Mike

No tak. Bo jak zgasną lampy to zaczną się w Mławie masowe gwałty. Na nic lepszego nie mogłeś wpaść?

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Marcin

Może nie masowe, ale przybysze ze wschodu łażą już w tej chwili jak te jedne po łące całymi stadami i ani myślą ustąpić innym chodnika, ich nie obowiązują żadne prawa, oni czują się jak przysłowiowe „pany”. Czemu nie… ja tam nie wykluczam i gwałtów. Może spróbuj się dowiedzieć co ich przodkowie wyprawiali w Krzywonosi w czasie II wojny światowej. Nie trzeba daleko szukać.

xxxx!!!!
xxxx!!!!
1 rok temu
Reply to  Anonim

Jak zaczynasz temat KRZYWONOSI TO POWINIENEŚ GO SKOŃCZYĆ !!!

huy
huy
1 rok temu
Reply to  Mike

co ty robaku gadasz gahhaha

Andrzej
Andrzej
1 rok temu
Reply to  Marcin

To sprzedaj dom, swój majątek i będzie po problemie

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Tak się składa, że nie mam domu, nie mam majątku. Nikt mi nic nie dał i choć pracuję uczciwie to żyje od 1go do 1go. Jedyne co odziedziczyłem to długi. Nigdy w życiu nie miałem „z górki”. Na „siepomga” i „zrzutce” też wielkimi kwotami nie operuję, ale na ile mogę na tyle staram się pomóc tym, którzy mają gorzej niż ja. Bo tak trzeba. Obyś nigdy nie potrzebował pomocy, bo jak trafisz na ludzi z podobnym nastawieniem jak Twoje teraz to będzie krucho.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Marcin

No tak, samochodu też nie masz, dlatego wolisz jeździć po dziurawych jezdniach 😀

xxxx!!!!
xxxx!!!!
1 rok temu
Reply to  Anonim

SAMOCHÓD MA , KUPIŁ GO DLA DZIECI W SKLEPIE Z ZABAWKAMI !!! Marcin pisze o chlebie a ty jak zwykle o niebie !!!

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Anonim

No samochód akurat mam. Stary, ale jary. Całkiem niedawno go spłaciłem. Bez niego nie miałbym jak dotrzeć do pracy. Może nie masz tej świadomości, ale auta nie tylko w salonach się kupuje. W cenie najniższej krajowej można kupić już sprawne toczydło na dojazdy do pracy.

J-23
J-23
1 rok temu
Reply to  Marcin

Jesteś dziadem …

xxxx!!!!
xxxx!!!!
1 rok temu
Reply to  J-23

jak sam nim jesteś –to nie rób dziadem kogoś !!

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  J-23

Oj, to by zabolało, gdyby zdanie kogokolwiek na mój temat miało dla mnie znaczenie. Jestem człowiekiem dla którego pieniądze nie mają wielkiego znaczenia, gdyż wiem co naprawdę w życiu jest ważne. Biorę życie jak leci. Wieczny optymista. Mając taki start w życie jak ja, niejeden skończył jako alkoholik, narkoman, złodziej. Może i jestem dziadem, ale szczęśliwym a ta opinia jest dla mnie równie istotna jak zeszłoroczny śnieg. Zdrówka i obyś nigdy dziadem nie został bo czasy teraz niepewne.

Wgv
Wgv
1 rok temu

Miasta partnerskie nie dały pomocy na nasze drogi mkmkę a na pomoc Ukrainie

xxxx!!!!
xxxx!!!!
1 rok temu
Reply to  Wgv

No i przy okazji tej informacji zaczęła się dyskusja–a to dlatego że Pani Grzywacz nie potrafi w informacji przekazać sprawy tak jak ona wygląda — ŻE TO NIE SĄ NASZE PIENIĄDZE A MIAST PARTNERSKICH … i to ma być RZECZNIK ???

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 rok temu

Pomagać należy, ale z głową.
Jeśli burmistrz Miasta Mława, że należy podnieść podatki od 10 do 15 procent, bo miasto ma trudną sytuację, a z drugiej strony 60 tysięcy złotych przeznacza na inny cel, to coś chyba jest nie tak. Mławianie pomogli i to bardzo w widoczny sposób.
I to się chwali. Niech Pan burmistrz zajmie się potrzebami mieszkańców miasta Mława.
Bo praktycznie zawsze kiedy zwraca się do Pana Burmistrza z wnioskiem na rzecz osiedla, to odpowiedź brzmi, że miasto nie ma środków na realizację wniosku.
Burmistrz niech ze swoimi radnymi zrzuci się na te 60 tysięcy złotych dla miasta na Zachodniej Ukrainie.

Jaki
Jaki
1 rok temu

Wstyd panie

Carek
Carek
1 rok temu

Ogarnij się Kamil. To są pieniądze z bogatszej zagranicy dla biedniejszej i okupowanej. Nie ma Twoje pomysły o wnioski

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu

Panie Przybyszewski, a Pan jak pomógł Ukrainie?
A przed wypowiedzią to nich się Pan zotientuje dokładnie o co chodzi, o jakie pieniądze itd.
Bo sory ale Pan nie ma zielonego pojęcia o czym mówi, co się dzieje i ciągle mija się Pan z faktami,.

Anna
Anna
1 rok temu
Reply to  Czytelnik

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta, radni zajmą się też projektem uchwały, w myśl którego miasto przeznaczy z własnego budżetu kwotę 60 tys. złotych na pomoc dla ukraińskiego miasta Iwano-Frankiwsk.
Miasto tak sformułowało punkt sesji Rady Miasta Mława. Więc Przybyszewski ma rację jak i wielu innych mieszkańcom Mławy

z bliska xxx!!!
z bliska xxx!!!
1 rok temu
Reply to  Anna

Wychodzi na to że w urzędzie mamy dwie „wybitne” jednostki które nie potrafią złożyć projektu uchwały na sesję TO PAN PREJS– I PRZEKAZAĆ PRAWIDŁOWEJ INFORMACJI MIESZKAŃCOM –TO PANI GRZYWACZ !! — za co ci ludzie biorą pieniądze ???

Krystian
Krystian
1 rok temu

Naucz się parkować pod Kauflandem

Lupa
Lupa
1 rok temu

Własny budżet…. Lepiej brzmi niż z naszych podatków które rosną. To w ogóle legalne?????

z bliska xxx!!!
z bliska xxx!!!
1 rok temu
Reply to  Lupa

–masło maślane !!!

Enryk
Enryk
1 rok temu

Redakcję poproszę o podanie kto z radnych jak głosował.

Pik Pok
Pik Pok
1 rok temu

No jasne że dadzą a co by mieli nie dać z nie swojego:) Lepiej by zorganizować zbiórkę wśród mieszkańców niech każdy da ile uważa wtedy bezradni mogli by też dać kase przecież biorą po 2-3 tysięcy co miesiąc za Spotkania przy stole, burmistrz też rok temu dostałem powyzke i ma te swoje naście to też by mógł coś przeznaczyć. A tak dadzą z naszych najpierw nam podniosą podatek od nieruchomości a później będą szastać…

Carek
Carek
1 rok temu
Reply to  Pik Pok

A wiesz ile ktoś już dał. Może właśnie dał i rzeczy i pieniądze i swoją wielogodzinną pracę.

Obserwator
Obserwator
1 rok temu
Reply to  Carek

Carek-chrzanisz

z bliska xxx!!!
z bliska xxx!!!
1 rok temu
Reply to  Obserwator

AŻ W OCZY PIECZE !!! —

Marcin
Marcin
1 rok temu

Wy lepiej zacznijcie pomagać nam mieszkańcom, a nie im. Skąd miasto ma pieniądze ? Z kieszeni podatników, nie wyrażam zgody na żadne finansowanie Ukrainy czy Ukraińców. Ich finansuje USA i Wielka Brytania. Za to wojnę, płacimy słono my wszyscy, podatnicy . Jak bunio chce pomagać, niech odda swoją kasę, nie nasza. Za te 60 tysięcy można naprawić dziury w drogach, naprawić oświetlenie etc.

Pik Pok
Pik Pok
1 rok temu
Reply to  Marcin

Jakie dziury jak się jedzie nowym autem to dziur nie czuć więc nie ma co naprawiać

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Pik Pok

w nowym to gorzej je czuć hahahah w starym rumplu się nie czyje więc zależy co dla kogo jest nowe hmmm….

Kkkk
Kkkk
1 rok temu
Reply to  Marcin

Dokładnie, niech przeznacza np.na bezpieczeństwo na drogach, jak tak to na nic kasy nie mają ,a zgłaszane problemy przez mieszkańców mają gdzieś, wstyd

xxxx!!!!
xxxx!!!!
1 rok temu
Reply to  Marcin

Za te 60tys, można naprawić co najmniej albo aż 200 m drogi, myślę że te niektóre wasze komentarze są bardzo złośliwe,i nie potrzebne, powinniście zobaczyć w tv co się dzieje na UKRAINIE czy byście chcieli znaleść się w takiej sytuacji–wątpię a te 60,tys, to kropla w morzu potrzeb dla mieszkańców UKRAINY, ALE WĄTPIE CZY TO CO WYMIENIONO W ARTYKULE, zostanie zakupione przy obecnych cenach to zmieści się w niewielkim pojemniku, !!!!

Xyz
Xyz
1 rok temu
Reply to  xxxx!!!!

Tyłu Ukraińców mieszka w Mławie to niech się zrzucą dla swoich rodaków. Wszędzie stoją mlodzi ludzie i wyciągają rękę o pomoc od nas ale nie od swoich. Oni powinni być tam i walczyć o wolność,a nie balować u nas

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Xyz

Tak, a w stonkach całe wózki mają załadowane zakupami, m.in. piwkiem i nie tylko, bo tyle lepszych trunków to nikt z Polaków nie kupuje co Ukraińcy.

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  xxxx!!!!

Tv kłamie !!! Tam mówią co chcą i co chcą abyś usłyszał. Prawda jest inna, dlaczego nie mówią o tym, że obecny prezydent Ukrainy mordował i wybijał ludzi na wschodniej części Ukrainy? Role swoją dobrze odgrywa, a Ty właśnie w to wierzysz. Widać jacy są biedni, tyłu młodych w Mławie chodzi, dlaczego nie pojadą na wojnę bronić swojej ojczyzny ? Oni bronią, ale codziennie butelki vodki, aby się nie stłukła. Pomoc ? Dość otrzymali pomocy, a jeśli tu są to trzeba wziąć się do roboty, a nie zebrać pod lidlem w sobotę i na dzieci. No jasne, zawsze w tym czymś musi być dziecko, bo ludziom serduszka pękają. Oj nie więcej jeszcze co nas czeka, jeszcze trochę.

Las
Las
1 rok temu
Reply to  Marcin

Czytaj że zrozumieniem. Na to przyszły pieniądze z miasta partnerskiego przeznaczone na pomoc Ukrainie

z bliska xxx!!!
z bliska xxx!!!
1 rok temu
Reply to  Las

PROBLEM Z TYM ŻE ON PISZE DLA SAMEGO PISANIA–W TAK W OGÓLE NIE WIELE ROZUMIE Z TEGO CO SAM NAPISAL !!!

78
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x