Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ewidentnie nie mają ochoty tego robić i zostawiają takie niespodzianki


fot. ilustracyjne


Jedna z czytelniczek, nawiązując do publikacji o nowym, miejskim wybiegu dla psów przy ulicy Leszczyńskiego zwraca uwagę na problemy ze sprzątaniem przez właścicieli czworonogów psich odchodów ilustrując to fotografią „niespodzianki” na chodniku.

– Proszę o nagłośnienie też sprawy sprzątania po nich przez właścicieli czworonogów bo ewidentnie nie mają ochoty tego robić i zostawiają takie niespodzianki – pisze czytelniczka.

Rzeczywiście takie obrazki jak ten nadesłany, wcale nie są wyjątkiem. Warto więc może przypomnieć, że ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nakazuje właścicielom ochronę terenów przeznaczonych do wspólnego użytku, co w praktyce oznacza, że za takie niesprzątnięcie psich odchodów grozi mandat w wysokości do 500 zł.  Jedynie osoby niepełnosprawne oraz opiekunowie psów będących w służbie policji są zwolnione z obowiązku sprzątnięcia po swoim pupilu. Bardziej jednak niż postraszenie mandatem (którego nałożenie to skomplikowana procedura) warto byłoby odwołać się raczej do argumentów, że sprzątnięcie psiej kupy jest oznaką dobrego wychowania i wyrazem szacunku do innych osób.

Choć jak wspomnieliśmy obowiązek sprzątnięcia po swoim psie spoczywa na jego właścicielu, to wiele samorządów ułatwia im to zadanie, instalując w miejscach newralgicznych specjalne kosze na psie odchody i zachęcając do posprzątania.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Aaa
Aaa
1 rok temu

Brak wychowania, a psie odchody to tylko jeden z przykładów. Ludzie potrafią nawet na cmentarzu spalić papierosa i rzucić peta w alejce przy grobach. Ciekawe czy w domu też rzucają na podłogę.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

A może straż miejska by parę mandatów wstawiła?

tik tak
tik tak
1 rok temu

Oczywiście że po psie trzeba sprzątać. Tyle że co potem z tą kupą zrobić ? W Mławie zwykłe kosze na śmieci są rzadkością przynajmniej na wielu ulicach a cóż dopiero mówić o specjalnych koszach. Władze miasta mają inne wydatki 😀 i problemy. Może umówmy się tak : piesek robi kupę , pakujemy je w torebki i odnosimy pod drzwi Urzędu.

Lupa
Lupa
1 rok temu
Reply to  tik tak

Kilka razy dziennie wychodzę z psem na spacer i nie mam problemu z sprzątaniem po psie … Może straż miejska w końcu wzięło by się do roboty a nie ważą się samochodem… Może burmistrz sprawi im wygodniejsze buty????

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x