Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Perypetie z wyborem dyrektora szkoły w Szydłowie


Wydawać by się mogło, że przeprowadzenie konkursu i wybór dyrektora szkoły, to procedura która w jakieś duże niespodzianki obfitować nie powinna. W Szydłowie stało się jednak inaczej. Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Szydłowie, do którego stanął tylko jeden kandydat nie został rozstrzygnięty, a powierzenie stanowiska bez konkursu unieważnił wojewoda. Jakim rozstrzygnięciem zakończy się drugi konkurs?


Jan Maria Jackowski
Reklama

W maju 2022 r. Wójt Gminy Szydłowo ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. 49 Pułku Piechoty w Szydłowie. W przewidzianym terminie tylko Janusz Żuchowski – a więc dotychczasowy dyrektor tej szkoły, złożył wymagane dokumenty i stanął do konkursu.  

W skład dwunastoosobowej komisji, którą wójt powołał do przeprowadzenia konkursu weszło trzech przedstawicieli organu prowadzącego (gminy) , trzech przedstawicieli organu sprawującego nadzór pedagogiczny (Mazowieckiego Kuratora Oświaty), dwóch przedstawicieli Rady Pedagogicznej, dwóch przedstawicieli Rady Rodziców oraz dwóch przedstawicieli organizacji związkowych. Komisja zbadała kompletność jedynej złożonej w konkursie oferty i dopuściła kandydata do postępowania konkursowego. Ostatecznie w tajnym głosowaniu na kandydata padło 6 głosów, przeciw było 3 i 3 głosy były wstrzymujące. W tej sytuacji Janusz Żuchowski nie uzyskał wymaganej do rozstrzygnięcia konkursu bezwzględnej większości głosów członków komisji.

W tej sytuacji wójt Grzegorz Rochna 21 lipca 2022 r. powierzył już bez konkursu stanowisko dyrektora szkoły Magdalenie Mitowskiej na okres pięciu lat – od 1 września 2022 r. do dnia 31 sierpnia 2027 r.

15 sierpnia 2022 r. do Wojewody Mazowieckiego, jako organu nadzoru nad działalnością gminną, wpłynęło pismo informujące o nieprawidłowościach dotyczących powierzenia stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej w Szydłowie. Wojewoda wszczął postępowanie i po zbadaniu przebiegu konkursu wydał rozstrzygnięcie nadzorcze stwierdzające nieważność zarządzenia Wójta Gminy Szydłowo w sprawie powierzenia stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej w Szydłowie. W uzasadnieniu rozstrzygnięcia nadzorczego wojewoda wśród powodów wskazał wydanie przez wójta zarządzenia o powierzeniu stanowiska dyrektora zanim upłynął termin wyrażenie opinii  rady  pedagogicznej  w tej sprawie. Wojewoda zakwestionował również poprawność procedury konkursowej, stwierdzając,  wcześniejszymi rozstrzygnięciami nadzorczymi nieważność zarządzeń wójta w sprawie powołania komisji konkursowej oraz zatwierdzenia nierozstrzygniętego konkursu. W ocenie wojewody te nieprawidłowości powinny skutkować unieważnieniem przeprowadzonego konkursu, a nie jego nierozstrzygnięciem.

Wójt Grzegorz Rochna nie skorzystał z prawa do zaskarżenia rozstrzygnięć nadzorczych wojewody do Naczelnego Sądu Administracyjnego i ogłosił kolejny konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Szydłowie. Kandydaci mogą składać dokumenty do 4 listopada 2022 r. do godziny 9:00.

Szkołą kieruje obecnie Magdalena Mitowska, której pełnienie obowiązków dyrektora do czasu rozstrzygnięcia nowego konkursu powierzył wójt Rochna.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
333 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Refleksja
Refleksja
10 miesięcy temu

Z okazji Święta w szkole została wydana okolicznościowa książeczka.
Próżno tam szukać nazwiska poprzedniego dyrektora,mało tego nie ma też nazwiska poprzedniego wójta.
Brak szacunku!?
Ludzie to widzą
Dzieci czytają
Tak nie wychowuje się młodego pokolenia?!
Tak się składa ,że co parę lat będzie jakaś okrągła rocznica ponownie i pewnie znów będzie okolicznościowa broszurka.
Miejcie państwo na uwadze to że przy następnej rocznicy to Wy możecie być wygumkowani.

Twardoś
Twardoś
10 miesięcy temu
Reply to  Refleksja

Tak samo zrobiła poprzednia władza . Niestety w akompaniamencje i za przyzwoleniem przedniego wójta. Ku uciesze wtedy panującego a obecnie byłego Dyrektora Też była kolorowa książeczka,, medale dla wybranych. Nadmieniam ,że dla poprzedniego Dyrektora zabrakło medalu chociaż siedział na widowni. Zabrakło też dla niego miejsca przy stole wigilijnym i na Akademii z okazji Dnia Nauczyciela. Czyli tak wychowuje sie młodych nauczycieli i kolegów. Oddaj za oddaj. Nie szanowałeś nie będziesz szanowany.

Twardoś
Twardoś
10 miesięcy temu
Reply to  Twardoś

Tak , tak.Dyrektor niszczył wszystko co stworzył jego poprzednik, łącznie z nauczycielami tzn ludźmi Kowalskiego

Remigiusz
Remigiusz
10 miesięcy temu
Reply to  Twardoś

Pani Magdo
piszesz sama o sobie, ponieważ wszyscy pamiętamy, że największym pupilkiem byłaś ty.

Rodzic
Rodzic
10 miesięcy temu
Reply to  Twardoś

Miała być dobra zmiana
A serwowana jest zawiść.
Słabe to

Referen
Referen
10 miesięcy temu
Reply to  Rodzic

No widzę,że wszystko można zinterpretować na swoją stronę. Pan Wójt i Pani Dyrektor nic tu nie piszą.

Twardoś
Twardoś
10 miesięcy temu
Reply to  Rodzic

To ja piszę Twardoś. . Dyrektorkę i Wójta zostawcie w spokoju. Mają pełne ręce roboty żebyście Wy mogli w czasie wolnym pisać.

Wnioskujacy
Wnioskujacy
10 miesięcy temu
Reply to  Refleksja

Wstyd pani Magdo,
Wstyd panie wójcie, wniosek nasuwa się jeden do rządzenia się nie nadajecie.
Za dużo mściwości w was.
Po prostu zawiedliśmy się.

Referen
Referen
10 miesięcy temu
Reply to  Wnioskujacy

Większość pisze w swoim imieniu. Czy ktoś podpisał się wójt albo dyrektor?

Jola
Jola
10 miesięcy temu
Reply to  Wnioskujacy

Jeśli ktoś zarzuca złe zachowanie to niech wie, że Ci pokrzywdzeni teraz krzywdzili innych. Tak tak hitlerowcy też byli zmuszani a potem stali się pokrzywdzeni przez system. To nie mściwość tylko sprawiedliwość.

Referen
Referen
10 miesięcy temu
Reply to  Refleksja

I tak mi się wydaje, że to Pan Dyrektor. podał ten artykuł redakcji.A teraz dziwi się, że ludzie piszą..

???
???
10 miesięcy temu

Jak to dzieci marzną w szkole? Nie rozumiem. A Pani dyrektor czym się zajmuje? Przecież ma takie chody u włodarza , że parę ton węgla ba nawet cały transport powinna dostać dla szkoły.
To może minister edukacji się tym faktem zainteresuje albo telewizja, podobnie jak w przypadku unieważnienia konkursu.
Kolejny twardy dowód świadczący o nieporadności osób rządzących.
Jedyne wyjście to nagłośnienie i powołanie komisarza.

Referent
Referent
10 miesięcy temu
Reply to  ???

Poprzedni wójt i jego świta robili to samo. Teraz zmieniła się opcja. Pogódźcie się z tym. Wójt i Pani Dyrektor mogą wybierać z kim chcą współpracować. To ich prawo. Tak mówi kuratorium i wojewoda też. Trudno żeby ktoś był u władzy a ktoś inny dyktował warunki. Ten układ się skończył dla was.

Referent
Referent
10 miesięcy temu
Reply to  Referent

Za poprzedniego wójta i dyrektora dzieci w szkole nie siedziały w kurtkach . Zgadzam się ze wójt ma prawo , ale i obowiązki . Wybory tuż , tuż …

Zbynio
Zbynio
10 miesięcy temu
Reply to  Referent

Nieprawda siedziały. Dopóki było palone węglem było dobrze . Jak nastał gaz nie. Tak jest też i w Dębsku i Nosarzewie. Niestety to prawda

Matka
Matka
10 miesięcy temu
Reply to  Referent

Tylko w mrozy w szkole ciepło. Tak działa czujnik usytuowany na zewnątrz budynku.

Anonim
Anonim
10 miesięcy temu

Jaśnie wielmożnym nie podoba się konstruktywna krytyka, myślą, że Madzia i Grzesiu pozjadali wszystkie rozumy i będą całą społeczność za nos wodzić. Sprytne i przebiegłe towarzystwo. Mają zaplanowany każdy krok, nawet godzin urzędowania im za mało, codzienne schadzki popołudniowe mówią same za siebie… Chyba chcą opracować plan działania gminy na najbliższe stulecie! Ot znalazł sobie chłop pomocników, nie ma co

Wielbicielka.
Wielbicielka.
10 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Może się lubią.

Zenek
Zenek
10 miesięcy temu
Reply to  Wielbicielka.

I to bardzo…….

Marzenka
Marzenka
10 miesięcy temu
Reply to  Zenek

Zaraz będzie podejrzenie o romans jak na naszą gminę przystało.

Zbynio
Zbynio
10 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Poprzednia władza też krytyki nie słuchała. Za krytykę mściła si,. plotką, pomówieniem, wyciąganiem brudów i tym przykrywała swoje nieudacznictwo.

Rodzice
Rodzice
10 miesięcy temu

Dzieci drugi dzień marzną w szkole w Szydłowie.
Wróciły do domu drżące z zimna i z kaszlem.

petenci
petenci
10 miesięcy temu
Reply to  Rodzice

Pracownicy UG mają tak gorąco, że siedzą przy otwartym oknie a małe dzieci marzną w szkole.
Doczekaliśmy się nieporadnej władzy.

Racja
Racja
10 miesięcy temu
Reply to  petenci

Daj Boże już niedługo nadejdzie ich koniec, wpadka za wpadką, brak wiedzy, doświadczenia w pracy w samorządzie, gorzej być nie mogło. Tylko uprawianie prywaty, taka prawda. Sam fuksem dostał się do koryta, a teraz wprowadzą swoje prosięta

Wielbicielka.
Wielbicielka.
10 miesięcy temu
Reply to  Racja

Wyrobi się jak ciasto.Wszyscy mądrzejsi uczą się. Jest w nim nadzieja nie lata za babami ani za wódką. Jak poprzedni. Pije umiarkowanie.Nie bawi się do szaleństwa na imprezach.

Lili
Lili
10 miesięcy temu
Reply to  Wielbicielka.

Haha dobre, co Ty bierzesz człowieku… Ani jedna z przywołanych przez Ciebie rzeczy nie jest prawdą ,” nie lata za babami, pije umiarkowanie”. Takie bajki to dzieciom możesz opowiadać

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu
Reply to  Lili

Idź do spowiedzi lepiej, może zostanie ci wybaczone. Znałam poprzednika i to bardzo dobrze. Wielbicielka pisze o nim prawdę.

Postronny
Postronny
10 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Po co? Przecież niektórzy księża maja więcej grzechów niż przysłowiowy Kowalski

Na świeczniku
Na świeczniku
10 miesięcy temu
Reply to  Lili

Prawda,ludzie mają oczy i uszy.

Zbynio
Zbynio
10 miesięcy temu
Reply to  Lili

Kiedy i gdzie? Ty też zapewne co impreza zmieniasz kobiety lub mężczn i nie kładziesz się trzeźwy/a

Anonim
Anonim
10 miesięcy temu
Reply to  Wielbicielka.

Bardzo słusznie.
Dodać tylko trzeba, że poprzednik na początku był jeszcze gorszym ignorantem, wykształcenie średnie (zaledwie byle jakie technikum rolnicze) i to bez matury. Nie oszukujmy się, to rodzina i pocioty poprzyjmowane przez poprzednika piszą bzdury, które się kupy nie trzymają. Hejt w czystej postaci i to celowy żeby tylko nowego wójta zdyskredytować.
Bardzo brzydkie zachowania, ale prostaczki boją się o swoje cieplutkie posadki. Nic nie potrafią to hejtują.

Last edited 10 miesięcy temu by Anonim
Chamstwo
Chamstwo
10 miesięcy temu
Reply to  Wielbicielka.

Jak bardzo trzeba być upadłym moralnie żeby pisać coś takiego.Człowiek którego już nie ma bronić się nie może.

Twardoś
Twardoś
10 miesięcy temu
Reply to  Chamstwo

Piszą Ci których dręczył za życia. Trzeba mieć dużo negatywnych emocji aby jeszcze to robić.

Aha
Aha
10 miesięcy temu
Reply to  Wielbicielka.

Jakim trzeba być człowiekiem niemoralnym żeby pisać coś takiego.!
Zmarły człowiek nie jest w stanie na to odpowiedzieć.

Lol
Lol
10 miesięcy temu
Reply to  Aha

O pewnych rzeczach związanych z byłym wójtem dobrze wiedzą wszyscy. Nie ma co go wybielać, a wieszać niesłusznie na kimś psy to jest moralne?
Zanim zaczniesz kogogoś wyzywać od niemoralnych, przyjrzyj się najpierw sobie i uderz się we własne piersi.

Jola
Jola
10 miesięcy temu
Reply to  Lol

Oprócz kilku ,,złych” w naszej gminie ,,wszyscy święci”Wy też Was też już ni wybiorą. Trzeba świeżej krwi żeby zniszczyć tą zarazę.

Zbynio
Zbynio
10 miesięcy temu
Reply to  Rodzice

Czujnik temperatury jest na budynku i załącza się przy niskiej temperaturze.. Miejcie pretensję do poprzednich władz.

998
998
10 miesięcy temu

Pani dyrektor i Pan wójt to powinni zająć się w trybie natychmiastowym zapewnieniem odpowiedniej temperatury w szkole bo aura nie będzie rozpieszczać ,zamiast wydatkować fundusze na urządzanie zabaw. Nieudacznicy

Red.
Red.
10 miesięcy temu
Reply to  998

Wniosek :Nie podawać wątpliwych artykułów do gazety.

Red.
Red.
10 miesięcy temu
Reply to  Red.

Wtedy hejtu nie będzie.A nie chcielibyście mieć hejt uwarunkowany na jedną osobę.Wiadomo,że wypowiedzą się dwie strony.

Zbynio
Zbynio
10 miesięcy temu
Reply to  998

Już tak udanej osoby jak Ty nie ma w całej gminie.

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu

ŁO MATKO JESZCZE KOMUS CHCE SIE TU HEJT UPRAWIAĆ – CZY TO OZNAKA NUDY W ZYCIU OSOBISTYM CZY TEŻ ZAWIŚĆ?

Red.
Red.
10 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Ty chyba też się nudzisz bo Anonimowo wypowiada się pod różnymi artykułami.

Obiektywny
Obiektywny
10 miesięcy temu

Ania horągiewko nie wypowiadaj się w imieniu nauczycieli, tylko na tyle cię stać?

Zimno w szkole
Zimno w szkole
10 miesięcy temu

A jaka temperatura dzisiaj w szkole?

Ufff
Ufff
10 miesięcy temu
Reply to  Zimno w szkole

Na pewno nie tak gorąco jak w gminie.
Normalnie aż za gorąco

Boczek
Boczek
10 miesięcy temu
Reply to  Ufff

Rzeczywiście zaduch. zawsze tak było.

Petentci
Petentci
10 miesięcy temu
Reply to  Boczek

Zaduch niesamowity jest zawsze w pokoju świniopasa.
CIągle potem śmierdzi.
Współczuję sprzątaczce.

Referent
Referent
10 miesięcy temu
Reply to  Petentci

Chyba nie bardziej niż w kanciapie kierownika hali sportowej Sp Szydłowo

Referent
Referent
10 miesięcy temu
Reply to  Referent

Ile on je wiaderko dziennie.

Referent
Referent
10 miesięcy temu
Reply to  Referent

Dobrze , ze nie 12 blach ciasta ha, ha , ha….

Marzenka
Marzenka
10 miesięcy temu
Reply to  Referent

No chyba z kimś się podzieliły? Ciasto zjedzone żal został

Zusia
Zusia
10 miesięcy temu
Reply to  Ufff

W UG musi być ciepło, ponieważ blondyna codzienne zakłada nowe kreacje, chyba ma sponsora hojnego.

Referent
Referent
10 miesięcy temu
Reply to  Zusia

Przynajmniej teraz tam nie mieszka

Referent
Referent
10 miesięcy temu
Reply to  Referent

Po południu trzeba dzieci bawić i żonie pomagać w obowiązkach domowych.

No tak
No tak
10 miesięcy temu
Reply to  Zimno w szkole

Oszczędzają na węglu a dzieci marzną!!!

Oserwator
Oserwator
10 miesięcy temu
Reply to  No tak

Wygrzały się w domach gdzie ludzie oszczędzają bo jest bieda.

Matka
Matka
10 miesięcy temu
Reply to  Zimno w szkole

Dzieci chcą wracac do domu bo zimno

RODZICE
RODZICE
10 miesięcy temu
Reply to  Matka

Należy przedzwonić do Wojewody i wprowadzi Komisarza, dzieci nie mogą marznąć.
Stać ich na imprezy w Otoczni w Piegłowie co dwa tygodnie a dzieci z zimna się trzęsą.

Ania
Ania
10 miesięcy temu
Reply to  RODZICE

Nie ta procedura. A ludzie za swoje pieniądze mogą się bawić.Sory.

Rodzice
Rodzice
10 miesięcy temu
Reply to  Ania

Głupoty piszesz Minister Oświaty Czarnek wyrażenie powiedział, że samorządy nie mogą oszczędzać na dzieciach.
W przeciwnym razie należy powiadomić wojewodę w celu wprowadzenia zarządcy komisarycznego.

Twardoś
Twardoś
10 miesięcy temu
Reply to  Matka

Dzieci nie chcą się uczyć i chcą do domu.

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu
Reply to  Matka

I co ty biedna z tym bombelkiem zrobisz? Kiedy na codzienniku żale będziesz wylewać?

Matka
Matka
10 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Oddam tobie bo też masz dużo czasu. Nauczycielu

Wożny
Wożny
10 miesięcy temu
Reply to  Zimno w szkole

W Szydłowie okey

Rodzic
Rodzic
10 miesięcy temu
Reply to  Wożny

Ok.to było jak Święto w szkole było.
A dzisiaj zimno

Oserwator
Oserwator
10 miesięcy temu
Reply to  Zimno w szkole

A Państwo nie pracujecie?

Rodzic
Rodzic
10 miesięcy temu
Reply to  Oserwator

Tak jak Pan Obserwatorze

Obserwator.
Obserwator.
10 miesięcy temu
Reply to  Rodzic

Ja na emeryturze a tu wożny , referent, matka w kwiecie wieku. To chyba każdy ma gromadę zajęć.

Naucyciele z Szydłowa
Naucyciele z Szydłowa
10 miesięcy temu
Reply to  Zimno w szkole

Nuuuda..Czy dyrektor już wybrany?

Matka
Matka
10 miesięcy temu

On , czyli kto?

Przyjaciółka Ania
Przyjaciółka Ania
10 miesięcy temu
Reply to  Matka

Były Pan Dyrektor

Grono
Grono
10 miesięcy temu

Ty też nie masz ani władzy ani klasy

Edek
Edek
10 miesięcy temu
Reply to  Grono

Zachowanie Ani dużo ma do życzenia.
Często nie wiadomo czy się z niej śmiać czy płakać.
Płocho w głowie.

Zbynio
Zbynio
10 miesięcy temu

Wobec tego czym ta pani może pochwalić się ?

Krycha
Krycha
10 miesięcy temu
Reply to  Zbynio

Biedne dzieci mając taką dyrektorkę.

Krycha
Krycha
10 miesięcy temu
Reply to  Zbynio

Biedne dzieci mając taką dyrektorkę.

Przyjaciółka Ania
Przyjaciółka Ania
10 miesięcy temu
Reply to  Zbynio

Wiedzą w swojej dziedzinie.

Społeczność.
Społeczność.
10 miesięcy temu

To prawda. Doskonała polonistka. Dlatego Aniu, obserwuj i ucz się!

Emil
Emil
10 miesięcy temu
Reply to  Zbynio

Gdzie mąż, gdzie rodzina?

Przyjaciółka Ania
Przyjaciółka Ania
10 miesięcy temu
Reply to  Emil

Wszystkie dzieci nasze są.

Twardoś
Twardoś
10 miesięcy temu

Wiele z was mężów też nie ma i nikt was nie prześladuje. Dyrektorka szkoły nie pyta skąd dzieci skoro męża nie ma . Jest taktowna kobieta . Wiele osób nie jest…..

Matka
Matka
10 miesięcy temu

Jak urodzisz i wychowasz

Ania
Ania
10 miesięcy temu
Reply to  Matka

Beznadzieja te odpowiedzi.

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu

Panie Redaktorze, proszę zaprzestać promowania swojego portalu poprzez hejt. Nie przystoi to poważnemu portalowi. I nie warto zarabiać te kilka groszy na wyświetlaniu reklam, jeśli jest to zdobyte kosztem nienawiści.

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu

Panie Redaktorze. Proszę zaprzestać propagowania hejtu na pana portalu. Nie warto jest zarabiać pieniądze na promowaniu hejtu.

Rodzice
Rodzice
10 miesięcy temu

Złym przykładam jest dla naszych małych pociech nie mówiąc o tych starszych.

Romek
Romek
10 miesięcy temu
Reply to  Rodzice

Ta pani nie ma w ogóle wstydu.
Zawiedliśmy się na niej.

Misie
Misie
10 miesięcy temu
Reply to  Rodzice

Co za bzdury. Pani Magdo jesteś wielka!

Ela
Ela
10 miesięcy temu
Reply to  Misie

Wielka, 150 w kapeluszu.
Ha, ha, ha.

Przyjaciółka Ania
Przyjaciółka Ania
10 miesięcy temu
Reply to  Ela

Na szpilkach 190. Niektórzy mężczyżni wyglądają przy takich jak przy matce . Ha ha. Aniu

Twardoś
Twardoś
10 miesięcy temu
Reply to  Rodzice

Oprócz Pani Magdy w naszej gminie same,,najświętsze panienki..Toż razem żyjemy każdy wie co druga jest warta. Nawet jak ma męża i rodzinę.

Oserwator
Oserwator
10 miesięcy temu
Reply to  Rodzice

Jak niektóre mamy

Zdziwiony
Zdziwiony
10 miesięcy temu

Wszyscy źli, wójt, dyrektor, nauczyciele. Czy ktoś tam Wam pasuje? Bo na razie o nikim się pochlebnie nie napisaliście. Samo zło? Może trochę pozytywów?

Neutralny
Neutralny
10 miesięcy temu
Reply to  Zdziwiony

Na poprzedniego wójta i dyrektorów szkol tez pisali jeszcze gorsze obrzydliwości . Powiem tak karma małymi krokami wraca. Kto kogo opisuje sam zostanie opisany.

Rodzice
Rodzice
10 miesięcy temu

Pani Magdo dlaczego zlecasz usuwanie prawdziwych komentarzy odnośnie swojej osoby i rodziny,?
Wstydzisz się prawdy?

Obiektywny
Obiektywny
10 miesięcy temu
Reply to  Rodzice

Tym że jest dyrektorem szkoły a ta męka mimo, że chciał zostać wicestarostą to go koledzy wyeliminowali.I z urody i charakteru.Nie reprezentatywny.

Obiektywny
Obiektywny
10 miesięcy temu
Reply to  Rodzice

Drodzy Państwo. Wszyscy jesteśmy podzieleni. Nikt nie uznaje czyjejś racji. Ale są wśród nauczycieli osoby które pracowały na gołych etatach, musiały sobie wszystko kupić ,nie mogły dorobić bo miały okienko za okienkiem, są i tacy co musieli odejść bo nie pasowali do głupoty którą zapodawał wódz.

Postronny.
Postronny.
10 miesięcy temu
Reply to  Obiektywny

Teraz jest inny wódz i pora się z tym pogodzić. I zostaw czyjeś sprawy w spokoju bo do twoich nikt się tyle lat nie czepiał.Robiłeś co chciałeś i mówiłeś co chciałeś. To koniec.

Xyz
Xyz
10 miesięcy temu
Reply to  Postronny.

Całe szczęście dni tego ,”innego wodza” są policzone.Uffff

Anonimwo
Anonimwo
10 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Uff.Poprzedni też nie ma szans.

Ciekawa
Ciekawa
10 miesięcy temu
Reply to  Rodzice

Czyje te paluszki na zdjęciu. Chyba wasz wódz schudł., bo nie pulchne.

Anonimwo
Anonimwo
10 miesięcy temu
Reply to  Rodzice

Świńskich paluszków napewno nie wzięły.

Obserwatorka
Obserwatorka
10 miesięcy temu
Reply to  Rodzice

Rodzice upiekli 12 blach ciasta, goście nie przyjechali to z siostrą wynosiłaś do domu nie mając wstydu.

Zdenerwowany
Zdenerwowany
10 miesięcy temu
Reply to  Obserwatorka

Widziałeś, że piszesz takie bzdury?

Obserwatorka
Obserwatorka
10 miesięcy temu
Reply to  Zdenerwowany

Oczywiście, dzieciom nie dali tylko wynosiły.
Wstyd,,………

Wożny
Wożny
10 miesięcy temu
Reply to  Obserwatorka

Slinka wam ciekła?

Rodzice
Rodzice
10 miesięcy temu
Reply to  Wożny

Przecież my je piekliśmy.

Przyjaciółka Ania
Przyjaciółka Ania
10 miesięcy temu
Reply to  Zdenerwowany

Były Dyrektor ma poczucie humoru na swój temat też.

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu

To ty najwyraźniej nie masz swojego życia skoro tu siedzisz i wylewasz w internecie swoje żale, frustracje i niespełnione oczekiwania. Jeśli w obecnych czasach robi na kimś wrażenie panna z dzieckiem, to ma ostro po…pier…dol..one priorytety. Aha, poprawnie pisze się panną, a nie panno. Pozdrawiam serdecznie.

Ciocia
Ciocia
10 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Czeka nas ciekawa przeprawa. Takie życie erotyczne pracowników szkoły w Szydłowie trzeba omówić.

Jola
Jola
10 miesięcy temu
Reply to  Ciocia

I trójkąty i czworokąty.Ciekawe

Zaniepokojony
Zaniepokojony
10 miesięcy temu

Czy to się kiedyś skończy? Nie macie ludzie co w domu robić?

Noo
Noo
10 miesięcy temu
Reply to  Zaniepokojony

Mamy co robić,ale komentarz czasem prawdę Ci powie

Zaniepokojony
Zaniepokojony
10 miesięcy temu
Reply to  Noo

Wątpię. Anonimowo?

Abc
Abc
10 miesięcy temu
Reply to  Zaniepokojony

Możesz się przedstawić

Ewa
Ewa
10 miesięcy temu
Reply to  Zaniepokojony

Nie.

Obiektywny
Obiektywny
10 miesięcy temu
Reply to  Zaniepokojony

Zaczęli ludzi opluwać kilka lat temu, niech przekonają się, że karma powraca.

Aha
Aha
10 miesięcy temu

A wytłumaczcie mi, bo chyba czegoś nie rozumiem..
Dlaczego do mikrofonu była dopuszczona skompromitowana była przewodnicząca Rady Rodziców.?

Noo
Noo
10 miesięcy temu
Reply to  Aha

A rachunki przedstawiła?
Faktury znalazła?

Rejtan
Rejtan
10 miesięcy temu
Reply to  Noo

To prawda o przewodniczek a może obawiają się jej.

Rodzic
Rodzic
10 miesięcy temu
Reply to  Rejtan

Po tym jak załatwiła poprzedniego dyrektora,każdy powinien się zastanowić czy trzymać z kimś takim.

Matka
Matka
10 miesięcy temu
Reply to  Aha

Reprezentowała posłankę

Abc
Abc
10 miesięcy temu
Reply to  Matka

To tym gorzej.Widocznie posłanka nie ma pojęcia z kim ma do czynienia.

Marysia
Marysia
10 miesięcy temu
Reply to  Matka

Nieprawda miała zaproszenie od p.o. dyrektora.

Abc
Abc
10 miesięcy temu
Reply to  Marysia

Naprawdę ? Przecież chciała jej się pozbyć i zaproszenie dostała ? To chyba coś jest na rzeczy.

Abc
Abc
10 miesięcy temu
Reply to  Marysia

Naprawdę ? Przecież chciała jej się pozbyć i zaproszenie dostała ? To chyba coś jest na rzeczy.

Widz
Widz
10 miesięcy temu

O 25 leciu było już nawet w telewizji regionalnej.

Ulaaaa
Ulaaaa
10 miesięcy temu
Reply to  Widz

Jakie wrażenie ?

Pan
Pan
10 miesięcy temu
Reply to  Ulaaaa

Kto składa kwiaty z dyrektorką?

Ulaaaa
Ulaaaa
10 miesięcy temu
Reply to  Pan

Nie wiem….

Cyc
Cyc
10 miesięcy temu
Reply to  Pan

A co to ma do rzeczy?

Sabina
Sabina
10 miesięcy temu
Reply to  Pan

Najwięksi wrogowie a teraz palec w dupie jej trzymają.
Te dwie panie zawsze były chorągiewkami a teraz to tylko potwierdziły.

Rodzic
Rodzic
10 miesięcy temu
Reply to  Sabina

Te dwie Panie, to bardzo fajne panie.

Matka
Matka
10 miesięcy temu
Reply to  Rodzic

Piszcie same o sobie

Pan
Pan
10 miesięcy temu
Reply to  Sabina

Czyli kto?

Abc
Abc
10 miesięcy temu
Reply to  Sabina

Gdzie to można zobaczyć? Kto znowu na celowniku?

Sabina
Sabina
10 miesięcy temu
Reply to  Sabina

Przepraszam za wulgarne słownictwo,nie było moją intencją kogokolwiek obrazić.

Obserwatorka
Obserwatorka
10 miesięcy temu
Reply to  Ulaaaa

TVP3 pokazało przez 2 minutki, a oni tacy podjarani.
Zaproszeni goście nie przybyli, tylko kler dominował.
Rodzice upiekli kilkanaście blach ciast, których dzieci nawet nie jadły.
Natomiast p.o dyrektorki z siostrą wynosiły do domu bez żadnego wstydu.

Romek
Romek
10 miesięcy temu
Reply to  Obserwatorka

Rzeczywiście stoły świeciły pustkami, ale ich ludzie potraktowali.
Najwyższy czas, żeby wyciągnęli odpowiednie wnioski co ludzie myślą o nich.

Matka
Matka
10 miesięcy temu
Reply to  Romek

Takiego stada głupich ludzi to chyba w całym powiecie nie ma. Obłuda. Raz wrogowie raz przyjaciele………

Rodzic
Rodzic
10 miesięcy temu
Reply to  Matka

I puszczasz dzieci do tego stada głupich ludzi? I kto tu jest głupi?

Matka
Matka
10 miesięcy temu
Reply to  Rodzic

Już nie muszę.

Xxxxxx
Xxxxxx
10 miesięcy temu
Reply to  Obserwatorka

A wójt nie potrafi wypowiedzieć kilku zdań bez kompromitacji, tylko się jąka.

Postronny.
Postronny.
10 miesięcy temu
Reply to  Xxxxxx

Wyrobi się. Poprzedni mędrca mylił z mędą.

Emil
Emil
10 miesięcy temu
Reply to  Postronny.

To jego pierwsza i ostatnia kadencja, pewne na 200 procent.

Sylwia
Sylwia
10 miesięcy temu
Reply to  Postronny.

To nie ciasto, że się wyrobi.

Neutralny
Neutralny
10 miesięcy temu
Reply to  Postronny.

Jeżeli dobrze kojarzę to sprawa miała finał w sądzie i jednak byl mędrca , tak jak mówił , a zapisane w protokole było inaczej. Nie błysnąłeś , poprzedni wójt miał duże poparcie , natomiast obecny przez swoje zachowanie takiego nigdy nie będzie miał. Następna kadencja jest pod znakiem ? Chyba ze obieca coś przed wyborami takiego Wow Szydlowka tanimi słowami nie kupi

Syla
Syla
10 miesięcy temu
Reply to  Neutralny

Do zrobienia zostało tylko metro i obwodnica Szydlowa ,bo wszystko wcześniej było obiecane .

Tak jest
Tak jest
10 miesięcy temu
Reply to  Syla

Buhaha

Nauczycielka
Nauczycielka
10 miesięcy temu
Reply to  Widz

To lepszy wybór aby się promować niż CM

Matka
Matka
10 miesięcy temu
Reply to  Nauczycielka

Pokazana fajna impreza i bez komentarzy. Dobry wybór Pani Magdo.

Matka
Matka
10 miesięcy temu
Reply to  Nauczycielka

Taka kameralna , sami swoi

Róża bądz rojza.
Róża bądz rojza.
10 miesięcy temu
Reply to  Matka

Wcześniej była sama rodzina….

Edek
Edek
10 miesięcy temu

Teraz była sama rodzina matka i dwie córki.

Matka
Matka
10 miesięcy temu

Właśnie teraz sama rodzina i osiedle

Stasia
Stasia
10 miesięcy temu
Reply to  Widz

Tak 2 minuty

Twardoś
Twardoś
10 miesięcy temu
Reply to  Widz

Ja tą całą Magdą jestem zawiedziony. Tak się wpasowała. Czyli taka jak oni.

koleżanka
koleżanka
10 miesięcy temu
Reply to  Twardoś

Zawsze taka była

Annna
Annna
10 miesięcy temu
Reply to  koleżanka

To bardzo fajna kobieta. Zawsze była-dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Mieszkańcy
Mieszkańcy
10 miesięcy temu
Reply to  Annna

Najgorsze co mogło spotkać tą szkołę.

Stasiek
Stasiek
10 miesięcy temu

P.o dyrektora cały kler postawiła na równe nogi oraz kuratorium oświaty, żeby uzyskać głosy.

Obserwator
Obserwator
10 miesięcy temu
Reply to  Stasiek

Konkurs to tylko formalność.

Na świeczniku
Na świeczniku
10 miesięcy temu

To będzie bardzo przejrzysty konkurs

XYZ
XYZ
10 miesięcy temu
Reply to  Na świeczniku

Taaaa

Ulga
Ulga
10 miesięcy temu
Reply to  Na świeczniku

Już nie mogę się doczekać

Kucharka
Kucharka
10 miesięcy temu
Reply to  Na świeczniku

Czysta sprawiedliwość

Janusz i Grażynka
Janusz i Grażynka
10 miesięcy temu
Reply to  Na świeczniku

To będzie w Szydłowie konkurs. Znów.

Patriota
Patriota
10 miesięcy temu

Wstyd na całą Polskę.

Wrrrr
Wrrrr
10 miesięcy temu

Zapowiada się powtórka z rozrywki

Twardy
Twardy
10 miesięcy temu
Reply to  Na świeczniku

Czy można już gratulować?

Mławianin
Mławianin
10 miesięcy temu
Reply to  Twardy

Gratuluję obojgu kandydatom wyboru dobrej Gminy i Szkoły do pracy

Gum.
Gum.
10 miesięcy temu
Reply to  Mławianin

Nie za dużo was tam dwoje?

Rodzic
Rodzic
10 miesięcy temu

Czekamy

Zróbcie to w końcu jak należy...
Zróbcie to w końcu jak należy...
10 miesięcy temu

1.Zebranie Rady Rodziców,aby wyłonić
dwoje przedstawicieli do konkursu na
dyrektora szkoły.

Matka
Matka
10 miesięcy temu

Jakie zebranie?
Znowu zebranie?

Wrrrr
Wrrrr
10 miesięcy temu
Reply to  Matka

Trójek klasowych

No nie
No nie
10 miesięcy temu
Reply to  Wrrrr

Po co?
Poprzednio były dwie co same się wyznaczyły i teraz też niech nie zwracają głowy.

Ulga
Ulga
10 miesięcy temu
Reply to  No nie

Poprzedni konkurs był unieważniony . Czyżby i ten się szykował do unieważnienia?

Aha
Aha
10 miesięcy temu
Reply to  Ulga

To zależy od tego kto to wygra

Xyx
Xyx
10 miesięcy temu
Reply to  Aha

Jak jest jeden kandydat, to wiadomo kto wygra.

Aha
Aha
10 miesięcy temu
Reply to  Xyx

O masz.Jeden kandydat ,żeby znów cyrk nie wyszedł.

Aha
Aha
10 miesięcy temu
Reply to  Ulga

To zależy kto co wygra

Zgodnie z prawem
Zgodnie z prawem
10 miesięcy temu
Reply to  Aha

Opcje są dwie:
Można wygrać konkurs.
Można też przegrać, ale….
po drodze coś spieprzyć i wtedy można się odwołać.

Oooo
Oooo
10 miesięcy temu
Reply to  Ulga

Nie było chętnych, nawet przewodnicząca zrezygnowała, bo tak fefluniła na akademii na dzień nauczyciela, że nikt nie rozumiał co mówiła.

Noooo
Noooo
10 miesięcy temu
Reply to  No nie

Chyba brak zebrania z rodzicami spowodował co dalej się zadziało

Wrrrr
Wrrrr
10 miesięcy temu
Reply to  Noooo

I teraz tez tak może byc

Zbych
Zbych
10 miesięcy temu

Cisza przed burzą.

Uuuuu
Uuuuu
10 miesięcy temu
Reply to  Zbych

Będzie panika jeżeli się okaże ,ze jest więcej kandydatów

Obserwator.
Obserwator.
10 miesięcy temu
Reply to  Uuuuu

Niech będzie trzech. jeden obcy i niech wygra ten trzeci . Tak będzie najzdrowiej dla wszystkich . Dzieci ,rodziców i nauczycieli.

Uuuuu
Uuuuu
10 miesięcy temu
Reply to  Obserwator.

Tez tak mysle

Obserwatorzy
Obserwatorzy
10 miesięcy temu
Reply to  Uuuuu

Nie będzie.

Uuuuu
Uuuuu
10 miesięcy temu
Reply to  Obserwatorzy

Szkoda

Marzenka
Marzenka
10 miesięcy temu
Reply to  Uuuuu

A może…….

Mieszkańcy
Mieszkańcy
10 miesięcy temu
Reply to  Uuuuu

Czego? Przecież nikt inny nie ma szans. No chyba, że druga polonistka.

Marzenka
Marzenka
10 miesięcy temu
Reply to  Mieszkańcy

U tego wójta na szczęście nie ma

Włodek
Włodek
10 miesięcy temu
Reply to  Marzenka

Na szczęście. Nie podlizuj się Ance.

ALEX
ALEX
10 miesięcy temu
Reply to  Włodek

To prawda fałszywy z niej człowiek.
Trzeba wszystkich ostrzegać.

Włodek
Włodek
10 miesięcy temu
Reply to  ALEX

Wszyscy wiedzą

Nooom
Nooom
11 miesięcy temu

Ewunia nadal by sąsiadom w garach mieszała i sprawdzała co gotują na obiad, gdyby jej nie przykrócili

Sąsiad
Sąsiad
11 miesięcy temu
Reply to  Nooom

Kierunek drzwi pokazali, bo za dużo sobie pozwalała.

Fałszywi przyjaciele>
Fałszywi przyjaciele>
11 miesięcy temu
Reply to  Nooom

Janusz masz już depresję Czy będziesz miał?

Jaaaaaaaaaaa
Jaaaaaaaaaaa
11 miesięcy temu

Tacy ludzie, z taką osobowością , jak Żuchowski nigdy nie powinni być na kierowniczych stanowiskach. Przez wiele lat dyrektorowania zniszczył wielu ludzi.

Jarek
Jarek
11 miesięcy temu
Reply to  Jaaaaaaaaaaa

Totalna bzdura…..

Dzieci
Dzieci
11 miesięcy temu
Reply to  Jaaaaaaaaaaa

Czacha dymi…….

Krycha
Krycha
11 miesięcy temu

Przez tyle lat pisali skargi do Kuratorium Oświaty na byłego dyrektora, jeździły obydwie siostrzyczki użalając się, że nie są doceniane.
Powiem krótko po trupach do celu.
Dały się poznać od najgorszej strony i tak jest do chwili obecnej.

Obiektywny
Obiektywny
11 miesięcy temu
Reply to  Krycha

Żadnego wstydu nie posiadają to prawda, wyrządzając tyle krzywdy innym osobom.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Obiektywny

Ale z was matoły

Z Szydłowa
Z Szydłowa
11 miesięcy temu
Reply to  Obiektywny

Chyba zapomnieli jak była wójtowa wszystkich osądzała a wójt potrafił wygnać z UG.
Jak szydził z niepełnosprawnych, ich rodziców, dobierał towarzystwo do pracy i życia.

Xyz
Xyz
11 miesięcy temu
Reply to  Z Szydłowa

Jak dekle przychodzili to nic dziwnego, że pognał.

Marzena
Marzena
11 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Największe dekle były koło niego. Nikt normalny z nim nie chciał przystawać

Prawdziwy.
Prawdziwy.
11 miesięcy temu
Reply to  Obiektywny

Wstyd t kraść i z konia spaść.

Racja
Racja
11 miesięcy temu
Reply to  Krycha

Jedna lepsza od drugiej. Plotkary, że hej. Wszytko wiedzą o wszystkich tylko o sobie nic nie powiedzą. W oczach mają monitoring, prześwietlą człowieka od stóp do głów. A później posiedzenie na Świerkowej albo Mazowieckiej w szerszym gronie ,żeby ludziom dupy obmalować . Ehhh dużo by można pisać…

Sąsiadka
Sąsiadka
11 miesięcy temu
Reply to  Krycha

Przyganiał kocioł garnkowi. Wiele w tej gminie dobrodziejek, które skarżą się na swój los, pod pretekstem koleżanek wchodzą do czyjegoś domu, oczekują wsparcia w swej trudnej doli
i pomocy na każdym kroku a potem wbijają szpile. Coraz mniej chętnych do tego typu znajomości Choć pozory każdy zachowuje. Żelazne Damy byłe Szlachcianki niech się wezmą do roboty albo ludziom niech płacą.

Emerytowany nauczyciel
Emerytowany nauczyciel
11 miesięcy temu
Reply to  Krycha

Za tu Żuch jest niewinny, uczynny, miły, sprawiedliwy, szanuje kobiety z którymi pracuje a szczególnie żonę ,ma śmieszny żart (nie wiadomo czy śmiać się , czy płakać), piękny wygląd ( ksiądz Gałązka wypisz wymaluj).. Zniewieściał przez lata pracy z kbietami. To główna plotkara i ladacznica w tej Gminie a kłamczucha……

Abc
Abc
11 miesięcy temu

A skąd wiesz jak traktuje żonę? Chyba sam tym plotkarzem jesteś.

To i owo
To i owo
11 miesięcy temu

Nauczyciele jeden przez drugiego na fb dwoją się i troją żeby pokazać co się dzieje. Tak naprawdę było to i wcześniej, tylko bez presji i fleszy aparatów… Ale zmieniło się koryto, więc zaczął się wyścig szczurów. Śmiech na sali.

Matka
Matka
11 miesięcy temu
Reply to  To i owo

Bidaki nauczyciele po dwa etaty biorą żeby przeżyć . To i się starają. Bidule

To i owo
To i owo
11 miesięcy temu
Reply to  Matka

Czytaj że zrozumieniem kobieto.

Brrrr
Brrrr
11 miesięcy temu
Reply to  To i owo

Niedługo to całe lekcje będzie można zobaczyć na fb ,to niby te dobre zmiany

Prawdziwy.
Prawdziwy.
11 miesięcy temu
Reply to  Brrrr

Toż niektórzy rodzice oglądali na zdalnych Głąby sami nie chcieli się uczyć a innych oceniać chcą.

Obserwator
Obserwator
11 miesięcy temu
Reply to  Prawdziwy.

Kto tym głąbem jest według Ciebie. Ja również oglądałam jedne lekcje i były prowadzone porządnie. Tłumaczenie, przesyłanie notatek. A to, że dzieci grały zamiast słuchać, to czyj problem? A potem rodzice pisali klasówki. I kto jest tym głąbem pytam?

Prawdziwy
Prawdziwy
11 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

No chyba rodzice. Bo granie odbywało się w domu.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu

A może skoro tak wszystko badają, to ciekawe jak to wcześniej wyglądało? Czy konkursy w Szydłowie i w pozostałyhc szkołach były przeprwoadzone jak należy? Może też wojewodę trzeba zainteresować?

BBC
BBC
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Co było a nie jest… po ptokach

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  BBC

Zobaczymy

Rodzic
Rodzic
11 miesięcy temu

A może zapytajmy samych dzieci i zróbcie głosowanie wśród dzieci kto jest lepszym dyrektorem

Nauczyciele z Szydłowa.
Nauczyciele z Szydłowa.
11 miesięcy temu
Reply to  Rodzic

Ćwierkają wróbelki od samego rana , że w tym roku konkurs wygra Magdusia kochana, Hej

Rodzic
Rodzic
11 miesięcy temu

Co ma do tego Pani Magda dzieci też widzą jacy są nauczyciele w szkole i może sięgnąć opini samy dzieci

Swiatowiec
Swiatowiec
11 miesięcy temu
Reply to  Rodzic

Po tych perypetiach komisja będzie światowa to i wybory będą uczciwe

Oberwator
Oberwator
11 miesięcy temu

Większość rodziców i samych dzieci wiedzą i widzą jakie podejście mają nauczyciele do dzieci
Dzieci opini też można zasięgnąć.

Janek
Janek
11 miesięcy temu
Reply to  Oberwator

Co ty za głupoty piszesz, jeżeli ci nie odpowiada woź swoje dzieci do Mławy, albo do Dynka do Nosarzewa seplunie.

Swiatowiec
Swiatowiec
11 miesięcy temu
Reply to  Janek

Dynek jeszcze nie dyrektor chyba do Kołeckiej Marzenki.

ABC
ABC
11 miesięcy temu
Reply to  Swiatowiec

Ale jest pewien że będzie za Marzenkę Kołecką,
chwali się że Madzia mu załatwi.

Z Szydłowa
Z Szydłowa
11 miesięcy temu
Reply to  ABC

Nie bardzo. Chociaż rzeczywiście się za czymś dla siebie kręci. Toż jest przy elicie.

Matka z Nosarzewa
Matka z Nosarzewa
11 miesięcy temu
Reply to  Z Szydłowa

Nie, nie , nie

Brrrr
Brrrr
11 miesięcy temu
Reply to  Oberwator

Zwłaszcza dzieci z przedszkola

Nauczycielka
Nauczycielka
11 miesięcy temu
Reply to  Brrrr

Kobieta Magda fajna, chłop Jacek raczej nie