Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Czy w razie czego będzie się gdzie schronić?


Już od dłuższego czasu strażacy dość intensywnie inwentaryzują na terenie naszego powiatu obiekty, które posiadają rozbudowane podpiwniczenie. Na listę trafiają zarówno obiekty stanowiące własność samorządową, ale też obiekty spółdzielni mieszkaniowych czy innych właścicieli.


Według nieoficjalnych informacji są to działania w celu wyznaczenia  sieci miejsc, w których mogliby się chronić mieszkańcy w przypadku ewentualnych działań wojennych. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mławie nie chce jednak wypowiadać się w kwestii celu prowadzonych działań, odsyłając do rzecznika Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
22 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 miesiąc temu

Ja już od jakiegoś czasu kopie jamę w głębokim lesie. Kolejnym krokiem będzie dostarczenie podstawowych zapasów na 1miesiac dla 3 osób. Ogrzewanie zwykła koza na drewno którego w koło pełno. Nigdy nie poszedłbym do schronu wyznaczonego dla wszystkich. Pora i wam pomyśleć co zrobicie gdy nadejdzie godzina W

Survival-Bushcraft-Mława
Survival-Bushcraft-Mława
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Jama jak jama, ale poprawnie zbudowana ziemianka lub odpowiednio przygotowana piwnica jak najbardziej się sprawdzi. Jeśli chodzi o żywność i wodę: 2,5 l/osoba/doba, super czwórka to miód, mleko w proszku, sól i pszenica, oczywiście odpiednio zabezpieczone. Ryż też nie jest złym pomysłem. Dobrze jest mieć zapas żywności puszkowanej/instant i systematycznie ją rotować. Jednym z czynników przetrwania jest też zwykłe szczęście. Poza tym zdrowa psychika i nieuleganie panice. W Mławie strategicznych obiektów w zasadzie nie ma, jedynie LG, gdzie mogą produkować sprzęt elektroniczny dla wojska, ale to koncern koreański, więc temat ewentualnego ataku bombowego nieco śliski.

Jan
Jan
1 miesiąc temu

Tak to ziemianka tylko wejście jest jak do jamy

sylwek
sylwek
1 miesiąc temu

o mamy tu zlot szurow 🙂

juzzarazidzie
juzzarazidzie
1 miesiąc temu

Zaczęło się kolejne zastraszanie społeczeństwa, żeby przesunąć wybory, będą próbowali nam wmówić, że ograniczenie naszych praw wynika z tfu! troski o obywatela. Nie dajmy się zastraszyć po raz kolejny.

Sylwia
Sylwia
1 miesiąc temu
Reply to  juzzarazidzie

W punkt mój drodzi przedmówco. Partia rządząca tak podzieliła społeczeństwo jak nigdy nikt wcześniej. Oczywscie każdy obywatel ma prawo do swoich poglądów ale myśle że nie trzeba być ślepym żeby widzieć co się dzieje. Sam prezes powiedział ” my nie mamy sezamu tylko trzeba zabierać obywatelom” no ale niech każdy sobie to tłumaczy jak uważa. Osobiście nie mam zamiaru się nakręcać na jakiś arytkuł teraz można wszytsko sobie napisać dopowiedzieć przyjdzie dzień będzie rada narazie zmagam się z problemami dnia codziennego czy wystarczy mi na rachunki i porostu chleb. Jeszcze tylko mały odzew do Pana ” Hans” czy coś zmieni w Pana życiu że będzie pan krytykował tych co się zaszczepili ? Osobiście uważam że nie każdy miał wybór więc jakieś nakręcanie się odbiera Panu cenne minuty życia na walkę z wiatrakami Panie Hans jeżeli mogę da sobie Pan na luzik za nikogo Pan życia nie przeżyje a nikt nie wie ile nam go zostało pozdrawiam.

Sylwia
Sylwia
1 miesiąc temu
Reply to  Sylwia

Małe sprostowanie Pan Has.

Last edited 1 miesiąc temu by Sylwia
Bóbr
Bóbr
1 miesiąc temu

Proponuję się pomodlić. Podobno pomaga. Poza tym mamy WOT, Bąkiewicza i różanie do granic. I kto nam podskoczy?

Gnila
Gnila
1 miesiąc temu
Reply to  Bóbr

I ołtarze polowe

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 miesiąc temu
Reply to  Gnila

Szczególnie ten u — HOŁOWNI !!!

Jadwiga z Ważywniaka
Jadwiga z Ważywniaka
1 miesiąc temu

Ciekawostka : Czy pamiętacie że w szkołach w klasach były często zlewy . Nie zastanawiało was to ? Tak . Szkoły np. 2 i 7 mogły pełnić role szpitali tymczasowych polowych tak gdzieś wyczytałem . Relikty zimnej wojny jak widać wracają do łask .

Put In
Put In
1 miesiąc temu

Pójdziemy do redakcji się schować, i odrazu dostaną w cymbał za sianie propagandy

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 miesiąc temu
Reply to  Put In

W tej redakcji przydało by się co niektórym, piszesz posty w odpowiedzi na art J.K no i w ogóle go nie zamieszcza bo to dotyczy osoby tego specjalisty !!!

Has
Has
1 miesiąc temu
Has
Has
1 miesiąc temu

Znów się dzieje aby w ludziach wywołać panikę i strach. Socjotechnika póki co dobrze działa, ludzie wykonują polecenia. A czemu codziennik nie napiszę o aferze Pfizer gdzie każdy kraj wiedział o tym, że szczepionka to zło a kazał ludziom się szczepić ? Żadne media mainstreamowe nie mówią o tym, dali ludziom temat zastępczy Tusk i biedronka. Niech codziennik zajmie się tematem szprycy

Jadwiga z Ważywniaka
Jadwiga z Ważywniaka
1 miesiąc temu
Reply to  Has

kolega ma na myśli tak zwane pojęcie ” zarządzaniem strachem ” gdzie często zjawisko pojawia się np. u Janusza – ja was wszystkich zwolnię , na koszty ledwo zarabiam, na twoje miejsce już czekają inni – to taki przykład . Swoją drogą jak będziecie Państwo oglądać TV z UA np. z bombardowań proszę zwrócić uwagę jak ludzie reagują . Próbują się schować ale nie uciekają panicznie , nawet pies miał wywalone na wystrzały tu może być też inne zjawisko ale przykład można brać . A propos szprycy gościu to zluzuj bo akurat jesteś tym szczęśliwcem że Ci się udało … innym nie.

Has
Has
1 miesiąc temu

Udało i od początku mówiłem znajomym, ale mowili na mnie szur, plaskoziemiec, antyszczepionkowiec a dziś mówią na mnie ruski trol i onuca

Jadwiga z Ważywniaka
Jadwiga z Ważywniaka
1 miesiąc temu
Reply to  Has

nie w tym rzecz . Mówię tu o popadaniu w zbytnią panikę albo wręcz odwrotnie . Ja choć nie musiałem zaszczepiłem się J&J , maseczki zakładałem , kontakty ograniczyłem , załapałem się na drugą falę z całą rodziną , i teraz co jakiś czas mam infekcję . Pomijam cały szum medialny ale jeśli ktoś kaszle , ma gorączkę , katar to raczej nie powinien podawać Ci ręki a Ty nie powinnienieś nazywać go szurem . Cała globalna akcja szczepienia to ciekawy temat i może zostanie wyjaśniony . Tak samo jak sprawa z ceną cukru .

Łoś
Łoś
1 miesiąc temu
Reply to  Has

I prawidłowo mowią.)))))

Jan
Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Has

Amerykanie to zaraza

Łoś
Łoś
1 miesiąc temu
Reply to  Has

Reprezentujesz ciemnotę i zabobon.

Has
Has
1 miesiąc temu
Reply to  Łoś

Jasne, a taki łoś jak Ty to faktycznie łoś. Co Jarek i matłełusz powiedzą tak jest. Wina Tuska.

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x