Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Stypendium naukowe, artystyczne i sportowe. Gdzie i kiedy złożyć wniosek?


Do 31  października 2022 r. (poniedziałek) można składać wnioski o stypendium  Burmistrza Miasta Mława dla uzdolnionych uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych publicznych bądź niepublicznych (stypendia naukowe i artystyczne), zawodników klubów sportowych oraz trenerów prowadzących szkolenie  za okres od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2022 r. 


Stypendium naukowe i artystyczne 

Skierowane jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych publicznych bądź niepublicznych, pobierających naukę na terenie Miasta Mława bez względu na miejsce zamieszkania. Nagrody są indywidualnym wyróżnieniem dla uczniów, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny oraz mogą poszczycić się wysokimi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi.

Stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe
przysługuje uczniom, którzy są finalistami lub laureatami olimpiad lub konkursów przedmiotowych stopnia wojewódzkiego, centralnego, organizowanych na zasadach określonych przez kuratora, ministra właściwego do spraw oświaty, bądź finalistami lub laureatami międzynarodowych konkursów, olimpiad lub turniejów z zakresu różnych dziedzin nauki, posiadających uznaną i znaczącą rangę, organizowanych w szczególności pod patronatem ministra właściwego do spraw oświaty, szkolnictwa wyższego lub instytucji naukowych.

Stypendium za wybitne osiągnięcia artystyczne
przysługuje uczniom, którzy są finalistami lub laureatami konkursów, turniejów, olimpiad o zasięgu ogólnopolskim lub międzynarodowym organizowanych według wykazu i na zasadach określonych przez ministra właściwego do spraw kultury, bądź są finalistami lub laureatami międzynarodowych konkursów, turniejów, olimpiad, posiadających uznaną i znaczącą rangę, organizowanych poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej. 

Stypendium za wybitne osiągnięcia sportowe 

przysługuje zawodnikom, którzy mają osiągnięcia na szczeblu międzynarodowym w igrzyskach olimpijskich, igrzyskach paraolimpijskich, Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy, w klasyfikacji generalnej pucharu świata, w klasyfikacji generalnej pucharu Europy, bądź mają osiągnięcia w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, ogólnopolskich prestiżowych turniejach klasyfikacyjnych, Mistrzostwach Polski. 

Nagrody przyznaje się trenerowi prowadzącemu szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w współzawodnictwie sportowym zawodników w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub w krajowym współzawodnictwie sportowym.

Wniosek o przyznanie stypendium może złożyć:

o stypendium naukowe i artystyczne: 

  • dyrektor szkoły

o stypendium sportowe: 

  • w przypadku niepełnoletniego zawodnika – władze klubu lub organizacji sportowej;
  • pełnoletni zawodnik, którego osiągnięcia potwierdzą władze klubu lub organizacji sportowej;
  • pełnoletni zawodnik trenujący indywidualnie bądź niepełnoletni zawodnik trenujący indywidualnie, którego osiągnięcia potwierdzą opiekunowie prawni;
  • trener, jako zainteresowana osoba, opisując swoje dokonania

Kiedy i gdzie należy złożyć wniosek o przyznanie stypendium?

Wniosek wnioskodawca składa do 31 października w Kancelarii Urzędu Miasta Mława. Do wniosku można dołączyć kserokopie dokumentów potwierdzonych za zgodność z oryginałem potwierdzających wybitne osiągnięcia ucznia, zawodnika, trenera. 

Ilości i wysokości stypendiów: 

  • za wybitne osiągnięcia naukowe – 3 nagrody w wysokości 2 000,00 zł;
  • za wybitne osiągnięcia artystyczne – 2 nagrody w wysokości 2 000,00 zł. 
  • dla zawodnika – 2 nagrody w wysokości 2 500,00 zł, 3 nagrody w wysokości 1 500,00 zł, 3 nagrody w wysokości 1 000,00 zł;
  • dla trenera – 3 nagrody w wysokości 2 500,00 zł

W załączeniu wnioski o przyznaniu stypendiów Burmistrza Miasta Mława

źródło: UMM

Zalacznik do regulaminu

Zalacznik do regulaminu_0

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x