Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Terytorialsi z komandosami realizowali zadania z zakresu czarnej taktyki


W dniach 8-9 października żołnierze z 53 batalionu lekkiej piechoty w Siedlcach 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej uczestniczyli w szkoleniu z zakresu czarnej taktyki. Zajęcia były prowadzone pod okiem operatorów Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca.


Żołnierze z 53 batalionu lekkiej piechoty 5 MBOT na zaproszenie terytorialsów ze 124 batalionu lekkiej piechoty w Śremie, mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniu, które było realizowano pod okiem byłych operatorów i żołnierzy Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Terytorialsi ćwiczyli na terenie „Mogadiszu” – obiekcie imitującym niewielkie miasteczko, które należy do European Security Agency, największego centrum szkoleniowego Europy.

Przez dwa dni żołnierze z 5MBOT wspólnie z kolegami z 11 MBOT oraz  instruktorami 3 kompanii lekkiej piechoty ze 124 blp ze Śremu realizowali zadania z czarnej taktyki przy wykorzystaniu amunicji barwiącej UTM. Dzięki temu żołnierze zachowali realizm sytuacji podczas ćwiczeń „force on force”, czyli symulacji zagrożenia z użyciem broni, amunicji treningowej oraz walki wręcz

W ramach treningu żołnierze pod czujnym okiem komandosów doskonalili umiejętnościm.in. z poruszania się w terenie zurbanizowanym, szturmowania budynków, walki w pomieszczeniach a także w warunkach ograniczonej widoczności przy użyciu latarek zamontowanych na broni.

– Możliwość uczestniczenia w szkoleniu prowadzonym przez byłych operatorów JWK z Lublińca pozwala wzbogacić nasz warsztat w bardzo wysokim stopniu. Szkolenie otworzyło nam oczy na wiele istotnych elementów oraz detali, na które do tej pory nie zwracaliśmy uwagi. Cieszy nas fakt, że mamy możliwość doskonalenia się z osobami działającymi na rynku cywilnym, ponieważ to głównie ci ludzie, odchodząc z jednostek specjalnych, przekazują dalej swoją bogatą wiedzę i doświadczenie. Wykorzystanie obiektu szkoleniowego ESA do szkolenia żołnierzy WOT było wisienką na torcie. Obiekt idealny do doskonalenia się w walce w terenie zurbanizowanym. – podsumował szkolenie oficer 53 batalionu lekkiej piechoty w Siedlcach.

źródło i for. 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
2 1 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
1 rok temu

Ciągle chwalba, że niby coś tam kasodojcy robią.
J384Ć P15

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x