Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Podwójne święto w ZS nr 2 w Mławie [FOTO]Bogaty program artystyczny, historia szkoły przedstawiona w niecodzienny sposób, a także podziękowania, wyróżnienia i nagrody dla nauczycieli złożyły się na uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej i Dnia Patrona Szkoły w Zespole Szkół Nr 2 w Mławie.

„Całe życie jest szkołą” (J. A. Komeński) – takie słowa przyświecały tegorocznej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Dnia Patrona Szkoły, obchodzonej 13. października w Zespole Szkół nr 2 w Mławie. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania – przez uczennice prowadzące akademię – całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości, zgromadzonych na specjalnie na tę okoliczność udekorowanej hali sportowej.

Następnie zaprezentowała się szkolna grupa rekonstrukcyjna dawnej pensji żeńskiej prowadzonej przez Patronkę Szkoły – Antoninę Mrozowską. Uczennice przebrane za pensjonariuszki zostały wprowadzone przez swoją nauczycielkę (w roli Antoniny wystąpiła Marta Chylińska, uczennica klasy 4 L(P)B) na płytę boiska, przywitały się z publicznością właściwym dygnięciem, po czym zajęły wyznaczone miejsca.

W części oficjalnej akademii, po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły oraz odśpiewaniu hymnu szkolnego, głos zabrała Pani Dyrektor – mgr inż. Aneta Zawadzka, która wyraziła głęboką wdzięczność nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym za ich wytężoną pracę i zaangażowanie.

Następnie przemówienie wygłosił starosta Jerzy Rakowski, który nie tylko podkreślił wagę obchodzonego święta, ale również zwrócił uwagę na mnogość działań podejmowanych w ramach szkolnictwa ponadpodstawowego i prężne funkcjonowanie Zespołu Szkół nr 2.

Po przemówieniach zostali wskazani nagrodzeni nauczyciele. Nagrodę Starosty otrzymały: pani Dyrektor – Aneta Zawadzka oraz pani Elżbieta Szymańska – nauczyciel języka polskiego i filozofii.

Nagrody Dyrektora z kolei zostały wręczone następującym nauczycielom: p. Wioletcie Arendt (nauczyciel przedmiotów zawodowych), p. Małgorzacie Czarneckiej (nauczyciel przedmiotów zawodowych), p. Tomaszowi Danilewiczowi (nauczyciel wychowania fizycznego), p. Dorocie Dąbrowskiej (nauczyciel matematyki i fizyki), p. Irenie Grablewskiej (nauczyciel wychowania fizycznego i przedmiotów zawodowych), p. Annie Kasprowicz (nauczyciel przedmiotów zawodowych), p. Kindze Skowrońskiej (nauczyciel przedmiotów zawodowych), p. Agacie Młynarskiej (nauczyciel języka angielskiego), p. Magdalenie Rudnik (nauczyciel biologii) oraz p. Justynie Żółtowskiej (nauczyciel geografii). Wszyscy nagrodzeni nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi otrzymali dyplomy i kwiaty.

Część oficjalna uroczystości zakończyła się wystąpieniem uczennicy odgrywającej rolę Patronki Szkoły. Siedząc w drewnianym bujanym fotelu, przedstawiła ona historię powstania szkoły i charakter placówki oraz realia szkolne ze swoich czasów. Po wyprowadzeniu Sztandaru Szkoły rozpoczęto część artystyczną. Uczniowie klas drugich technikum (2 L, 2 Z, 2 K) zaprezentowali część recytatorską oraz scenki humorystyczne dotyczące szkoły i szkolnictwa. Wystąpili także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Nie zabrakło również występów wokalnych – śpiewał i grał szkolny zespół Green. Na koniec prowadzące przekazały nauczycielom moc podziękowań i życzeń.

źródło: ZS nr 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pudel
Pudel
1 miesiąc temu

Pani w czerwonej maxi sukience skradła show.

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 miesiąc temu

Porządna placówka szkolna.
Świetni nauczyciele, którzy zawsze przykładali się do swojej pracy przez co wielu absolwentów do dziś są bardzo cenionymi pracownikami w branży gastronomicznej czy też hotelowej.
Szkoła na 6+.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x