Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nietrzeźwy kierowca, staranowany radiowóz i użycie broni


Sceny jak z filmu akcji w powiecie ciechanowskim. Kierowca volkswagena nie zatrzymał się do kontroli drogowej a podczas ucieczki uderzył w radiowóz i usiłował potrącić policjanta. Padły strzały, by zatrzymać pojazd.


Wszystko działo się w minioną niedzielę na terenie powiatu ciechanowskiego. Przed godz. 16 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie otrzymał zgłoszenie, że krajową „pięćdziesiątką” porusza się nietrzeźwy kierowca. Pełniący w tym rejonie służbę funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego szybko zlokalizowali wskazany pojazd. Policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania, który jednak został zignorowany. Pojazd nie zatrzymał się i zaczął gwałtownie przyspieszać. Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i błyskowych rozpoczęli pościg. Mężczyzna poruszając się z zawrotną prędkością łamał przepisy ruchu drogowego stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

W akcję włączyły się inne policyjne patrole. Kierujący volkswagenem na widok funkcjonariuszy gwałtownie zmieniał kierunek jazdy. Policjanci utworzyli punkt blokadowy. Mężczyzna mimo to kontynuował jazdę, poruszał się z dużą prędkością i próbował potrącić umundurowanego policjanta. Mężczyzna uderzył też w policyjny radiowóz. Zachowanie kierowcy busa zmusiło policjantów do wykorzystania broni służbowej. Funkcjonariusze najpierw oddali strzały ostrzegawcze. Następnie padły strzały, by zatrzymać pojazd. Dzięki stanowczym działaniom policjantów udaremniono dalszą jazdę pirata drogowego. Mężczyzna został zatrzymany.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierował pojazdem mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Okazało się również, że wobec mężczyzny orzeczony został sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

46-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosownie się do wyroku sądu, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz czynną napaść na funkcjonariusza Policji. Jeszcze wczoraj (18.10) mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. 

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x