Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

1 zabity 19 rannych. Na szczęście to tylko ćwiczenia [FOTO, FILM]


Zderzenie samochodu osobowego, którego kierowca zginął z autobusem wiozącym żołnierzy, z których 19 zostało rannych to scenariusz ćwiczeń obronnych straży pożarnej i służb współdziałających. Ćwiczenia odbyły się dzisiaj (środa 19 października) przy rondzie Flagi Polskiej.


Scenariusz ćwiczeń pk. „Jesień 2022” zakładał zderzenie samochodu osobowego z autokarem wiozącym żołnierzy. W wyniku wypadku kierowca samochodu osobowego poniósł śmierć na miejscu zdarzenia, a 19 żołnierzy zostało rannych i strażacy musieli wykazać się znajomością zasad segregacji poszkodowanych w wypadku masowym.  Dodatkowe zagrożenie stanowiła przewożona w bagażniku autokaru broń.

W ćwiczeniach udział wzięło 12 strażaków KP PSP w Mławie, 15 druhów OSP z jednostek w Niedzborzu, Szydłowie oraz Kowalewie, funkcjonariusze z KPP w Mławie, a także 2 zespoły ratownictwa medycznego z SPZOZ w Mławie. Gościnnie na ćwiczeniach, w charakterze pozorantów wystąpili uczniowie ACK w Mławie.

Realizacji zadań przez poszczególne służby przyglądali się członkowi Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, a także kadra kierownicza komend powiatowych Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Mławie.

Na zakończenie Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mławie bryg. Mirosław Wójcik podsumował ćwiczenia oraz serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom za udział w manewrach.

JK

źródło:PSP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x