Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowa karetka i sprzęt już służy pacjentom i szpitalowi


W miniony piątek  w mławskim szpitalu odbyła się uroczystość symbolicznego przekazania nowego ambulansu oraz specjalistycznej aparatury medycznej, która trafiła już do naszego szpitala. W uroczystości wzięli udział marszałek Adam Struzik, radny sejmiku Konrad Wojnarowski, dyrekcja i pracownicy szpitala, władze powiatu i duchowieństwo.


W ramach unijnego projektu szpital w Mławie został doposażony w aparat USG, tomograf komputerowy 64-rzędowy wraz z adaptacją pomieszczeń, aparaty RTG, aparat do wentylacji wysokoprzepływowej, defibrylatory, ssaki medyczne, pulsoksymetry oraz aparaty do mierzenia ciśnienia. Wartość przekazanego sprzętu wraz z karetką to blisko 5,9 mln zł.

– Ani powiat, ani szpital nie dokłada nawet złotówki – podkreślił marszałek Struzik mówiąc o przekazanym mławskiemu szpitalowi sprzęcie.

Dyrektor Waldemar Rybak dziękując za otrzymany sprzęt zapowiedział kolejne inwestycje w naszym szpitalu, m.in. „utworzenie SOR-u z prawdziwego zdarzenia”. Wśród mówców znalazł się również weteran mławskiej służby zdrowia dr. Jerzy Kwiecień. Głos zabrali też radny Wojnarowski i starosta Jerzy Rakowski.

Symbolicznego poświęcenia tomografu komputerowego i karetki dokonał miejscowy proboszcz ks. Sławomir Kowalski.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
1 rok temu

A klecha po co?

Do niego
Do niego
1 rok temu

Janek idź już na emeryturę, zmów różaniec, za co dostałeś od bunia mlawianina roku?

Sin
Sin
1 rok temu

A co robi tam czarny w sukience…. tez się dołożył ?

Oho
Oho
1 rok temu

Łukasik był z kropidłem?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Oczywiscie ksiadz na pierwszym miejscu. Czy kiedykolwiek skończy się ta watykańska okupacja w naszym kraju?

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Czekamy cierpliwie, bo za PiS te czarne sukienki są wszędzie, w wojsku ,szkołach, szpitalach, brak miejsc aby powiedzieć gdzie ich nie ma, ale za tej władzy to się nie zmieni, bądźmy cierpliwi, jeszcze rok chyba wytrzymamy !!! Księża mają być w KOŚCIELE!!!

Jockier
Jockier
1 rok temu

…ja się tylko pytam ile dla na ten sprzet kler, że batman był obecny?

Xyz
Xyz
1 rok temu
Reply to  Jockier

Budynek z przychodniami obok szpitala – kiedy generalny remont? czy w planach go zburzyć? Zaduch się unosi na tych ciemnych, wąskich korytarzach. Obok przychodnie w Ciechanowie jakby z innej planety

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Jockier

Raczej zapytaj ile ten czarnodziej dostał za pomachanie kropidłem. Chyba że jest zatrudniony na etacie w szpitalu i macha na ryczałt.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x