Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzień Papieski w Mławie


Dzień 16 października już od 44. lat przypomina przede wszystkim Polakom, o dacie wyboru św. Karola Wojtyły na Papieża. W Mławie tradycyjnie już tego dnia odbywają się uroczystości pod pomnikiem Jana Pawła II , a Stowarzyszenie Pontyfikat JP II wręcza uzdolnionej młodzieży stypendia.


Uroczystości rozpoczęła wieczorna msza św. w kościele pw. Św. Trójcy,  której przewodniczył i wygłosił homilię ks. prałat Wiesław Gutowski – wieloletni proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie, a oprawę muzyczną zapewnił zespół „Emmaus” z Żuromina. Podczas mszy św. asystowali również przedstawiciele Rycerzy Jana Pawła II w Mławie.

W drugiej części uroczystości już przy pomniku Jana Pawła II, Stowarzyszenie Pontyfikat JP II wręczyło stypendia siedmiorgu uczniom mławskich szkół. Uroczystość zakończyło złożenie kwiatów pod pomnikiem oraz ulubiona pieśń Papieża – Polaka – „Barka”.

red.

fot. Parafia Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Mławie

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 miesiąc temu

Pozdrawiam Blondynkę z foto
Jesteś Piękna

Łoś
Łoś
1 miesiąc temu

Mówi się trudno

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Chyba jedyny kraj na świecie gdzie się uroczyście obchodzi Dzień Obrońcy Pedofili. Masakra

xyz
xyz
1 miesiąc temu

Można by było coś więcej o stypendystach napisać…

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x