Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mława dla czystego powietrza 2022


II miejsce – Oskar Zalewski, Szkoła Podstawowa nr 2

W ramach realizowanej kampanii pod nazwą „Mława dla czystego powietrza 2022 – akcje edukacyjno-informacyjne” odbyły się cykle spotkań z mieszkańcami, dotyczących dobrych praktyk w zakresie ochrony powietrza, oszczędzania energii i propagowania walki ze smogiem.

Spotkania organizowano m.in. podczas Biesiady Wólczańskiej na terenie Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie, pikniku historycznego w parku miejskim i Festiwalu Smaków na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie. Promowano podczas nich ekologiczny i efektywny sposób palenia w piecach „od góry”; uczono dzieci dbałości o środowisko, zachęcając je do udziału w ekologicznych zabawach edukacyjnych i quizach z nagrodami; prowadzono działania informacyjne nt. przyjętej przez Sejmik Województwa Mazowieckiego uchwały antysmogowej; udzielano porad eksperckich z zakresu ekologii, w tym troski o czyste powietrze. Na spotkaniach były dystrybuowane ulotki i broszury zawierające najważniejsze informacje związane z tematem ochrony powietrza.

Przeprowadzone z udziałem ekspertów spotkania pokazały, że zwiększa się świadomość mieszkańców w zakresie źródeł powstawania zanieczyszczeń powietrza oraz smogu. Największy problem stanowią przestarzałe instalacje grzewcze w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych kamienicach. Spora część z nich to tzw. kopciuchy, czyli kotły niskiej klasy. Niestety częstą praktyką jest korzystanie z kiepskiej jakości paliwa, ale również spalanie odpadów komunalnych w piecach.

Dodatkowym, adresowanym do najmłodszych elementem kampanii „Mława dla czystego powietrza 2022 – akcje edukacyjno-informacyjne”, był zorganizowany w mławskich szkołach podstawowych konkurs plastyczny pod hasłem „Czyste powietrze oczami naszych dzieci”. Powstały piękne i zaangażowane prace plastyczne, świadczące o dużej wrażliwości młodych twórców na problematykę ochrony środowiska.

Powietrze, którym oddychamy to dobro wspólne, za które każdy powinien brać odpowiedzialność. Wszystkich zainteresowanych troską o środowisko zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 16 października podczas Mławskiego Święta Biegania na stadionie miejskim.

Zadanie pn. „Mława dla czystego powietrza 2022-akcje edukacyjno-informacyjne” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

#Mazowszepomaga #programwsparcia #solidarnośćmazowiecka #CzystaMlawa #MlawaJestPiekna #Mlawa #MlawaPomaga

 


Artykuł zewnętrzny

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]