Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pierwszaki ślubowały przed biało-czerwoną flagą [FOTO]


11 października w Szkole Podstawowej w Zawadach odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I. Społeczność szkolna  oraz rodzice uczniów mogli  obserwować, jak 8-osobowa grupa śmiało i ciekawie prezentuje swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, taneczne i odważnie odpowiada na różne pytania. Za wspaniały występ pierwszoklasiści zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami.


Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed biało – czerwoną flagą pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Barbara Stańczak dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając niezwykłym ołówkiem ramion dzieci – jak czarodziejską różdżką. Następnie każdy uczeń pieczętował odciskiem palca tekst ślubowania.           

Najmłodszym nie zabrakło słów wsparcia od starszych kolegów i koleżanek. Dobre rady przekazali uczniowie z klasy IV, którzy życzyli pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz zapewnili o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.

Z okazji tej uroczystości uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe dyplomy i dekoracyjne teczki na dyplomy i świadectwa, a rodzice obdarowali swoje pociechy rożkami obfitości.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor życzyła  uczniom z klasy I sukcesów w nauce oraz podziękowała im za wzorowe zaprezentowanie swoich umiejętności, które przygotowali pod okiem wychowawczyni – Ewy Sowińskiej.

Następnie pierwszoklasiści udali się do klasy na słodki poczęstunek przygotowany  przez rodziców. W tym dniu uczniowie doznali wielu wrażeń i radości. Było to wielkie święto pierwszaków. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Uroczystość poprowadziły dwie uczennice: z klasy VI – Zofia Karpińska  i z klasy VII – Oliwia Bytner.

źródło i fot. SP w Zawadach

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x