Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Poruszające lekcje historii


Młodzież I LO w Mławie kontynuuje projekt #StolenMemory z partnerską szkołą niemiecką. W projekcie biorą również udział inne polskie szkoły min. XXX Liceum Ogólnokształcące im. J. Śniadeckiego w Warszawie oraz  Muzyczne Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu.


Celem projektu jest zwrócenie jak największej liczby skradzionych pamiątek rodzinom byłych więźniów obozów koncentracyjnych. Dzięki temu młodzież polska i niemiecka może uczestniczyć w  poruszających lekcjach historii, poznać przyczyny narodowego socjalizmu, który miał dla naszego kraju straszne skutki. 

Tegoroczną kontynuację projektu rozpoczęło wspólne spotkanie, rozpoczęte  kilkoma zabawami integracyjnymi. Podczas oficjalnego otwarcia powitaliśmy gości: starostę Jerzego Rakowskiego, laureata statuetki honorowego Wyspiańczyka Mirosława Koźlakiewicza oraz Bożenę Ryskę – przewodniczącą Rady Rodziców przy I LO.

W ramach projektu młodzież uczestniczyła w kilku warsztatach historycznych min. Muzeum Stutthof oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które stały się płaszczyzną do wymiany poglądów i spostrzeżeń na temat II Wojny Światowej, losami więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych, ale także dostrzeżenia pewnej paraleli dziejów we współczesnym świecie. Jak pokazują aktualne wydarzenia w Europie historia nie stoi w miejscu.

Mławska młodzież już cieszy się z kolejnego etapu projektu, który nastąpi w marcu 2023r. Projekt koordynują nauczycielki języków obcych p. Małgorzata Bielska i p. Jolanta Mieszanek. Projekt jest dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

źródło i fot. I LO

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x