Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Spotkanie poetyckie z Panią Krystyną Zając


Zespół Szkół Nr 4 w Mławie (EKONOMIK) miał przyjemność gościć w bibliotece szkolnej  5 października 2022r  poetkę nie wpełni znaną w Mławie –  Panią Krystynę Zając.


W ramach obchodów Międzynarowowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyło się spotkanie klasy IV A z poetką Panią Krystyną Zając – Wicestarostą Powiatu Mławskiego, która przybyła do szkoły z Panią Bożeną Tomkiel – Dyrektorem Wydziału Edukacji i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Mławie. W spotkaniu uczestniczył  również  Pan Stanisław Matyjasik – Dyrektor  Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie, organizatorem spotkania była Elżbieta Kwiatkowska – nauczyciel bibliotekarz  tej szkoły.

Pani Krystyna Zając pisze wiersze od wielu lat, a debiut wydawniczy miała w 1999 r  wydając  tomik poezji pt. „Moje podróżowanie”, który z dedykacją podarowała szkole po spotkaniu. Wydała indywidualnie jeszcze kilka tomików poezji oraz jeden wspólnie ze swoim tatą Stanisławem Nawrockim.

Wiersze naszego Gościa zamieszczane są w prasie ogólnopolskiej (np. tygodnik Niedziela),  w podręczniku szkolnym pt. „Szkoła marzeń” dla nauczania zintegrowanego,  a także w ogólnopolskich  antologiach  (np. „Antologia Poetów Polskich 2016”). 

Poetka zdobyła między innymi tytuł „Mistrza Polskiej Poezji”, „Srebrnego Konika Morskiego” w Świnoujściu,  „Złote Pióro” w Mławie oraz główną  nagrodę w  XXIV ogólnopolskim konkursie poetyckim im. Jana  Krzewniaka w Karczewie i I nagrodę w konkursie poetyckim  im. ks. J. Popiełuszki w Suchowoli i wiele innych nagród, których nie sposób wszystkich wymienić.

 Pani Zając – jak pisze Grzegorz Roszko we wstępie do wymienionego wyżej tomiku – patrzy poetyckim okiem na rzeczy przyziemne, codzienne, zwykłe czyniąc to oryginalnym, wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju chociaż dotyczą szarości dnia (dłonie łapią dzień owinięty w poranną gazetę;  jesteś światełkiem w mrocznym tunelu niepewności).

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, młodzież miała wiele pytań, których nawet wszystkich nie zdążyła zadać gościowi.

autor: Elżbieta Kwiatkowska ZS nr 4 w Mławie

fot. ZS nr 4 w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Brawo
Brawo
8 miesięcy temu

Super, że z Pani Krysi taka poetka. Zobaczymy jakie scenariusze podwyżek napisze na przyszły rok dla swoich pracowników. Oby były tak owocne jak jej wiersze. Bo na chciwego starostę nie ma co liczyć. Całą kasę już dla siebie wyprowadził i dla niego to już w pełni wystarczające posunięcie

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x