Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Piątek i sobota w Mławie z tradycyjną muzyką Północnego Mazowsza


Druga edycja Festiwalu Mazowsze Północne. Ziemia Nieznana startuje w Mławie. Po koncertach w szkołach znajdujących się na terenie powiatu mławskiego, przyszedł czas na ofertę bezpłatnych i otwartych wydarzeń, na które można wybrać się całymi rodzinami. Organizatorzy – Fundacja Wszystkie Mazurki Świata zachęcają do zapoznania się z programem wydarzenia i skorzystania z propozycji.


7 października (piątek)

godz. 14.30 – warsztaty cyrkowe z Duetem Topatera – mistrzami żonglowania, równoważni i jazdy na monocyklu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie. Będzie można zobaczyć wspaniały pokaz umiejętności cyrkowców, ale również spróbować swoich sił w tej wymagającej sztuce.
godz. 17.00 – „Podwieczorek z Marianną” spotkanie poświęcone twórczości malarskiej i cyrkowej Marianny Razik. Gościem specjalnym będzie Anna Fryczkowska – autorka powieści biograficznej o tej niezwykłej artystce z Mdzewa. Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mławie.

8 października (sobota)

godz. 11.00 – warsztaty rękodzieła z Iwoną Piotrowską ze Skansenu Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Tematem warsztatów będą bibułkowe firanki. Przydadzą się ostre nożyczki i dużo cierpliwości. Miejsce: MDK w Mławie
godz. 14.00 – warsztaty taneczne z Ewą Koźlakiewicz i zespołem Janusz Prusinowski Kompania. Nauka tańca kontro oraz wielu zabaw z okolic Północnego Mazowsza. Miejsce: MDK w Mławie
godz. 18.00 – koncert „Muzyka i Pieśni Mazowsza Północnego” Janusz Prusinowski i Goście. W trakcie koncertu pokazy tańca i pokazy cyrkowe. Miejsce: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie
godz. 20.00 – potańcówka z Kompanią Janusza Prusinowskiego w Miejskim Domu Kultury w Mławie. Zabawa w starym stylu przy rytmach tradycyjnej muzyki ludowej. Niepowtarzalna okazja do zatańczenia oberka.

Festiwal Mazowsze Północne. Ziemia Nieznana został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i  Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska2021.

Organizator
Fundacja Wszystkie Mazurki Świata

źródło i fot.: Beata Rudzińska
MDK w Mławie

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x