Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

311 zarzutów dla 65-latka i jego żony


Aktem oskarżenia skierowanym do płońskiego sądu zakończyło się dochodzenie prowadzone przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.  65-letni mieszkaniec gm. Baboszewo oraz jego 63-letnia żona usłyszeli w sumie 311 zarzutów, związanych z nieprzestrzeganiem przepisów ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt. Małżonkom grozi rok więzienia. 
 
Policjanci z płońskiej komendy zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej i korupcji ostatnie kilka miesięcy pracowali nad sprawą zgłoszoną im przez jednego z lekarzy weterynarii. Małżeństwo z gm. Baboszewo zajmujące się kupnem i sprzedażą zwierząt hodowlanych, prowadząc działalność, nie stosowało się do przepisów ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt. 
Żmudna praca funkcjonariuszy, skrupulatne gromadzenie i analiza materiałów pozwoliły na postawienie 65-letniemu mężczyźnie aż 263 zarzutów, a jego 63-letniej żonie 48. Mieszkaniec gm. Baboszewo w 2020 i 2021 roku nie wywiązywał się z ciążącego na nim obowiązku poinformowania lekarza weterynarii o każdym planowanym przewozie zwierząt hodowlanych.  Natomiast kobieta umożliwiała przeładunek zwierząt, na terenie swojej firmy, w miejscu nie spełniającym wymogów weterynaryjnych.  
Akt oskarżenia zwierający w sumie 311 zarzutów został już skierowany do płońskiego sądu. Małżonkom grozi wysoka kara grzywny i rok pozbawienia wolności. 
 
kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 


Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x