Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zaczarowana miotła, przyśpiewki i skoczne oberki w Radzanowie


Od poniedziałku trwa muzyczne tournée odbywające się w ramach „Festiwalu Mazowsze Północne. Ziemia Nieznana”. To okazja do poznania dawnych melodii, pieśni i tańców z okolic Mławy, w wykonaniu artystów związanych z Kają i Januszem Prusinowskimi.


Muzycy i tancerze odwiedzając kolejno wybrane szkoły zawitali również do Szkoły Podstawowej w Radzanowie. Ze sobą zabrali zaczarowaną miotłę, kilka przyśpiewek i tyle samo historycznych instrumentów, czyli podstawowy zestaw muzyka Północnego Mazowsza. .

Z takiego ekwipunku można już było kiedyś zorganizować wspaniałą zabawę weselną. I taki zamiar udało się wcielić wżycie Od zabawy w miotlarza zawrzało na parkiecie, a przy rytmie oberka wszyscy dali się ponieść muzyce. Jak widać na zdjęciach, niektórzy bardziej niż się mogli tego spodziewać. Może tak skacze się tylko w Radzanowie?

źródło: MDK Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tony
Tony
5 miesięcy temu

Kai nikt nie przebije. Widać, ze ma potencjał.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x