Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Masz radio w firmowym samochodzie? Poczta Polska skontroluje, czy opłaciłeś abonament RTV


fot. Pixabay


Przedsiębiorca posiadający firmowy samochód ma obowiązek płacić abonament za odbiornik radiowy znajdujący się w aucie. Poczta Polska rozpoczęła właśnie kontrole.

Poczta Polska prowadzi kontrole dotyczące płacenia abonamentu za odbiorniki radiowe i telewizyjne. Tym razem swój wzrok kieruje w kierunku pojazdów firmowych oraz znajdujących się w nich radioodbiorników.

Abonament RTV muszą zapłacić wszystkie osoby, które posiadają zarejestrowane odbiorniki radiofoniczne i telewizyjne w domach, lokalach usługowych oraz, jak się okazuje, samochodach wykorzystywanych w działalności gospodarczej.

Windykacją należności zajmie się Poczta Polska. Osoby, które nie opłacą należności będą weryfikowane przez Urząd Skarbowy, a następnie otrzymają wniosek o egzekucję, który następnie może trafić do komornika. Przedsiębiorcy mają obowiązek płacenia abonamentu RTV od każdego firmowego samochodu, zarówno tego wynajmowanego, jak i kupionego.

Poczta Polska rozpoczęła już kontrole. Pracownicy wykonują fotografię radia samochodowego i kierują pisma do firm, na które pojazdy są zarejestrowane. Wydział Abonamentu RTV Centrum Obsługi Finansowej Poczty Polskiej pisemnie prosi przedsiębiorcę o podanie daty, od kiedy dany samochód jest na stanie firmy i informuje o wszczęciu postępowania administracyjnego.

Właściciel firmy ma obowiązek opłacić abonament za każde użytkowane auto. Wynosi on 7,50 złotych miesięcznie lub 90 złotych rocznie. Od 2023 roku stawka miesięczna wyniesie 8,70 zł lub 104,40 zł na rok.

źródło: www.infoprzasnysz.com

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rav4
Rav4
1 rok temu

Myśle że w nowej Toyocie jest radio

otakiwujdostaniecie
otakiwujdostaniecie
1 rok temu

Znowu lapia naiwnych 🙂 Mowie wam zgloscie sie sami i zaplaccie 🙂

Julka
Julka
1 rok temu

Powiadomcie Łysego

Mławiak
Mławiak
1 rok temu

Ludzie z poczty to niech sami się wezmą za robotę, a nie ciągle kolejki, panie w okienkach jakby za karę tam siedziały, pretensja ze ktoś przyjdzie i cmokają, listonosze i kurierzy w drzwi nie zapukają tylko cyk awizo i załatwione. I w końcu niech zmienią te godziny otwarcia na budynku i w internecie bo poczta do 19 nie jest czynna

Wolf
Wolf
1 rok temu

Widzę że masz zryty łeb przez TVP. Cieplej zimy Ci nie życzę

RazDwa3
RazDwa3
1 rok temu
Reply to  Wolf

W innych kanałach też ryją łeb np. wczoraj mówili wiadomo gdzie że nie dobrze że stopy procentowe nie zostały podniesione bo inflacja , a już nawet wiem co by było mówione jakby było inaczej.. itd itp

Borysek
Borysek
1 rok temu

Prawidłowo , jeszcze powinny zabrać koncesje na TVN , RMF ,ZET , Radio Nowy Świat i tego typu wywrotowym tubom i było by więcej spokoju .

Zołza
Zołza
1 rok temu
Reply to  Borysek

Ciebie zaś powinni ubezwłasnowolnić, a zabraniu prawa wyborczego nie wspominam.

Ps. Radio Nowy Świat i Radio 354 i nie mają żadnej koncesji, bo to radia internetowe i nie dla takich przygł…w jak ty.

Borysek
Borysek
1 rok temu
Reply to  Zołza

radia 354 nie znam ale słucham 357 i Nowy świat to lewacki gniot stworzony na uciechę gawiedzi . Zamknąć jak leci , łącznie z całym internetem a kobity do kuchni i raz dwa będzie spokój.

Zołza
Zołza
1 rok temu
Reply to  Borysek

Och… pomyłka, chodziło mi właśnie o radio 357 – po co słuchasz jak to lewacki gniot. Słuchaj „Trujki” albo jedynki i oglądaj te waszą propagandówkę TVPPIS i bekiesz w pełni usatysfakcjonowany 😀

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x