Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Tabletki z jodem będą dostępne w mławskich aptekach


Fot. ilustracyjne


W przypadku awarii elektrowni jądrowej i uwolnienia do atmosfery radioaktywnego jodu konieczne jest podanie przebywającym na zagrożonym terenie osobom tabletki zawierającej wysokie stężenie stabilnego jodu. Tabletki jodku potasu, po wydaniu stosownej decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, będą dostępne w aptekach na terenie Mławy (wcześniej preparat nie będzie wydawany).

Punkty dystrybucji preparatu ze stabilnym jodem przewidziano w następujących aptekach na terenie Mławy:

  • Apteka Arnica przy ul. Wójtostwo 1
  • Apteka przy ul. Stary Rynek 9
  • Apteka przy ul. Rynkowej 10
  • Apteka Medyk przy ul. Dobrskiej 12
  • Apteka Panaceum przy ul. Osiedle Książąt Mazowieckich 7A
  • Apteka przy ul. Osiedle Młodych 29
  • Apteka Pigułka przy ul. Lelewela 2A
  • Apteka Przy Szpitalu przy ul. Dobrskiej 1

MSWiA zaleca, aby przed zastosowaniem preparatu koniecznie zapoznać się z ulotką załączoną poniżej, zawierającą m.in. uwagi odnośnie do dawkowania preparatu i związane z jego przyjmowaniem przeciwskazania.

źródło: UMM

fot.: 123RF

Do pobrania

Ulotka informacyjna MSWiA cz. 1.jpg 462.73 KB

Ulotka informacyjna MSWiA cz. 2.jpg 513.76 KB

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jilia
Jilia
1 rok temu

Oczywiście te leki są w aptece, ale nie są wydawane ludziom.Jak będzie zagrożenie to zrobi się taki chaos. Ludzie będą jeździć po całym mieście i szukać tabletek. Zamiast dać od razu ludziom te tabletki- Wiadomo, że nikt na próżno nie będzie ich brał bo po co się truć ale powinny być w zasięgu ręki w razie zagrożenia. Ale chyba właśnie chodzi o to, aby ludzie nie zdążyli wziąć tego świństwa i żeby się zrobił jeden wielki bałagan bałagan. Jak zwykle kolejne „mądre posunięcie” rządzących.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

jakie będą zasady dystrybucji przy wydawaniu tabletek ?

Szur...
Szur...
1 rok temu

Znam ludzi co jod już kupili rok temu , a witaminę D jedli wiadrami i nie szczepią dzieci . Dobrze że info się pojawiło ale i tak będą straszne jazdy w razie godziny W. Wszyscy pamiętamy afery z papierem toaletowym cukrem i benzyną aż strach pomyśleć

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x