Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nocą i w  pidżamach do  biblioteki


„To się musi powieść” pod takim hasłem w sobotę 1 października 2022r. świętowaliśmy również w Mławie VIII edycję ogólnopolskiej Nocy Bibliotek w „piżamowych” strojach. Z tej okazji pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotowali niezwykły i emocjonujący, trzygodzinny program.


Na początku „detektywi” podzieleni na cztery grupy musieli odnaleźć koperty ukryte na półkach w bibliotece dla dorosłych, by następnie wykonać zadania dotyczące tytułów książek z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmark’a. Zabawa była bardzo emocjonująca, wymagała bowiem wielkiej spostrzegawczości i wytrwałości. Po tych jakże zajmujących zajęciach twórczych udaliśmy się na piętro do biblioteki dziecięcej, gdzie czekały różne smakołyki, a wszędzie roznosił się zapach świeżo prażonego popcornu .

Wielką niespodzianką w „Nocy Bibliotek” były odwiedziny policjantów z Komendy Powiatowej w Mławie, którzy rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze, zwłaszcza wieczorem. Dzieci zostały obdarowane przez nich odblaskowymi przypinkami.

Ostatnim punktem programu był seans filmowy pt „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai – Pierwsza tajemnica”.

Za aktywny udział w „Nocy Bibliotek” wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek z hasłem tegorocznej akcji, przypinki oraz drobne upominki.

– Dziękujemy serdecznie za udział w bibliotecznej imprezie mając nadzieję, że stanie się ona miejscem początku podróży do wielkiej krainy książek nie tylko nocą – już następnego dnia rano napisała biblioteka.

źródło i fot. MBP

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x