Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczają wodę mieszkańcom dwóch gmin


Od 1 do 10 października żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej będą dostarczać wodę zdatną do spożycia do miejscowości gminy Baboszewo oraz gminy Płońsk.


W dniu 29 września br. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Płońsku poinformował o skażeniu wody w publicznym wodociągu w gminie Baboszewo na Mazowszu. Blisko 6 tysięcy mieszkańców pozbawionych jest dostępu do wody zdatnej do spożycia oraz wykorzystania w celach gospodarczych. Decyzją Ministra Obrony Narodowej, wsparciem dla organów administracji publicznej będzie Wojskowe Zgrupowanie Zadaniowe Baboszewo. Od dnia dzisiejszego do 10 października,  żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, będą dostarczać wodę do 39 miejscowości w gminie Baboszewo oraz w gminie Płońsk, w których wykryto skażenie.

-Sytuacja jest ciężka, zaskoczyła wszystkich mieszkańców. Otrzymałam wiele telefonów z pytaniem, co  w tej sytuacji można zrobić, bo wody brakuje nawet w sklepach. Cieszę się, że z pomocą przyszli terytorialsi. Jest to duża pomoc i ułatwienie, szczególnie dla osób starszych, które nie posiadają żadnego środka transportu.” – powiedziała Sołtys wsi Kiełki.

Na miejsce skierowano dwie cysterny o pojemności 10 tyś. litrów, a także trzy samochody ciężarowo – terenowe marki Jelcz, które przetransportują zapasy wody butelkowanej. Sprzęt, który został użyty w ramach Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Baboszewo, wykorzystywany jest na co dzień do zabezpieczenia działań pododdziałów 5MBOT. Żołnierze sprawdzili w praktycznym wymiarze sprzęt oraz swoje umiejętności z pożytkiem dla mieszkańców.

źródło i fot. 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x